Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Hány éves korig lehet síelni, bordozni?

ÜZENETEK (116)Időben csökkenő Időben csökkenő
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2009.10.16. 13:52
Édesapám 72 éves volt áprilisban, és már vagy 10. éve Franciaországba, általában Brianconba jár busszal néhány hasonló korú barátjával. Kétszer elkísértem őket, és meglepve tapasztaltam, hogy a buszban messze nem ők a legidősebbek, volt ott jócskán nyolcvan feletti sporttárs is.

Papám persze nem tegnap, hanem 14 évesen kezdte a síelést, hetente kétszer teniszezik és egyszer úszik, azaz nemcsak télen, de egész éven át folyamatosan mozog. Ha elesik, nehezen áll fel, de szökőévenként esik el, úgyhogy ezzel a problémával ritkán küzd meg. Remélem van még vagy húsz szezonja, bár ezen a nyáron sajnos több szempoperáción esett át, így a tenisz folytatása kétségessé vált, de a 2010 januári franciaországi síelés már be van fizetve, ezúttal Alpe d'Huez.

Én a pályákon, különösen Ausztriában sok idős síelőt látok, de a nyolcvan feletti(nek tűnő) azért ritka.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2009.10.16. 12:15
3 éve egy 72 éves hölgy volt a tanítványom, jó példa arra, hogy soha nem késő elkezdeni ezt a csodás sportot.

Bélapó
Szerintem még azért nem láttál, mert a mai rájdereknek még kell bő 40-50 év, ami sikerülni is fog (feltéve, ha nem partisítáboroznak annyit:)

Van egy kedves ismerősünk, aki mostanság 85 tájékán lehet, és síel. Természetesen nem carving, hanem a hagyományos zártlábas technika, de azt mesterien.

Az idő nem megy az állandó, csak mi változunk.
hu1zam
432 élménybeszámolót írt
432
15 éve tag
2009.10.16. 09:47
Nekem a 47. szezonom kezdődik az idén (későn, 7 évesen kezdtem el sízni:))Apám kb. 77 évesen hagyta abba, akkor már nagyon nehezen tudott felállni, ha elesett. Csatolok egy pár képet(mind a Madarasi Hargitán készültek): az egyiken az öregem a '60-as években, ugrás közben, a másikon (asszem 1978-ban készítettem) sílécen a neves Zárug Pista bá (ő a '30-as években európa bajnokságon 3. volt, 80 évesen is repesztette+oktatott), mellette Csoma Pista bá, aki a menedékház gondnoka volt több, mint 40 éven át, a harmadikon Zárug Pista és szerénységem 1981. május 1.-én, sízés utáni sörözés közben (hú, de rég volt).
jump.jpg
2pista.jpg
C-ZP.jpg
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2009.10.16. 09:40
Végigolvasva a hozzászólásokat megnyugodtam, hogy nekem is van még 20-30 évem a sípályákon.
Úgy gondolom, hogy a kor nem számít, csak a hozzáállás, a sportos életmód. Biztos vagyok benne, hogy az említett 70-80 évesek nem csak télen hódolnak a sportnak, hanem minden időszakban keresik, és meg is találják a lehetőségeket.
Hasonló élményem nekem is volt, pár évvel ezelőtt a Tonale gleccseren találkoztam egy ismerősömmel, s feltűnt, hogy időnként szendviccsel és vízzel ballag a csákányos felvonóhoz. Mint kiderült nem a liftkezelőt etette, itatta, hanem 82 éves apósának hordta a muníciót aki a csákányon fogyasztotta el azokat. A kedves após nyitástól zárásig nem szállt le a pályákról, és nagyon élvezte, sőt bírta kondival.
Az idős kori bordozásról meg annyit, szintén saját szememmel láttam Paganellán, hogy egy 60-as kezdő házaspár milyen elszántan küzdött a borddal. Sikerült nekik megtanulni, ezt a következő napok igazolták, s remélem azóta is jó egészségnek örvendenek.
antikvárius
106 élménybeszámolót írt
106
18 éve tag
2009.10.16. 09:29
Most ezek igazak, amiket írtok, vagy csak éltetitek bennem és magatokban a reményt? Persze ezek alapján még nekem is lehet 15-20 jó évem, ha élek addig.
Persze én is találkoztam 80 fölötti bácsival a hóban, segítettem neki felállni egy esés után. A rokonai, akikkel síelt, mondták, hogy megy mint a szél, csak már nehezen áll fel, ha elesik.

Jó látni, hogy nem vagyunk még kriplik!
Brake
25 élménybeszámolót írt
25
15 éve tag
2009.10.16. 00:07
70 éves surfer
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.15. 22:27
Van remény! Van remény! Én is találkoztam már 70-80-as síelőkkel, de boardossal nem. sebaj legfeljebb visszatérek a síre. Bár már 6 éve nem volt lábamon léc, de szerintem nem lehet elfelejteni. (Azért tértem át "véglegesen" mert kényelmesebb a board. Könnyebb cipelni, puhább a cipő)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.10.15. 06:24
Bélapó és Többiek!

Nekem sok ismerősöm van, aki 30-as de alapból nem bírná 9-től délutánig. Úgyhogy Bélapó ez a hanyatlás :) nagyon is tiszteletreméltó.
Nyáron túrázás közben egy csomó nyugdíjas megelőzött - lehet így is élni és szeritem így lehet nagyon sokáig élni.
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2009.10.15. 06:08
Amikor "gyerkőcként" megérintett a síelés összetett szabadsága, az egyik osztrák terep síliftjén egy látszólag 1-2 évvel idősebb Úrral vontattuk magunkat.Beszélgettünk. Szabadkoztam, hogy nemrégóta csinálom ezért van az, hogy néha a síléc önálló életet kezd alattam, mint a csikó, amikor kitörni készül. Mentegetőztem a korommal, hiszen már 63 elmultam. Aztán dícsértük a tájat és csodálkoztunk a fenyves csendjén.
Kiszállva, a korunkra jellemző udvariassággal, megköszüntük egymásnak az utat és a beszélgetést, amikor azzal fordult hozzám, hogy mit gondolok Ő hány éves? és rögtön folytatta 75. Utánna szinte órát adott és délelőtt folyamatosan ösztökölt a helyes tartásra és mozgásra.
Unterberg, 2004 vagy 2005 tele.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2009.10.14. 22:21
A megrendelőim körében van senior csapat aki együtt jár síelni.A legfiatalabb "suttyó"64 esztendős,de a plafonon a 94 esztendős Jenő Bácsi aki leiskolázza a 70 éves csitriket és végig síeli az egy hetet.Hihetetlen de igaz.
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.10.14. 22:12
Húúúúúúúúú haaaaaaaaa ez jó mert akkor van még 20 - 25 évem nekemem is.
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2009.10.14. 21:54
Aflenzben az egyik hüttében ült a szomszéd asztalnál egy hölgy, aki mint kiderült 81 éves volt. És nem csak úgy elkísérte a családot, hanem aktívan síelt ő is.
pálinkás
408 élménybeszámolót írt
408
17 éve tag
2009.10.14. 21:50
Tavaly a ramsaui Rittisberg síterepén, egy csendes reggelen (talán öten voltunk az egész pályán) elkezdtem beszélgetni egy Bécs környéki osztrák emberrel, majd jópár közös kör lett belőle, pályán-liften.
Be volt öltözve rendesen, bukó, sál az arca előtt, látszott ugyan, hogy jóval idősebb nálam, de nem tudtam megtippelni, hány éves lehet.
Nyomtuk rendesen, minden körben tempót mentünk a fekete pályán. Nagyon sportosan, lazán csúszott.
Végül csak megkérdeztem, hány éve síel: 70 - válaszolta. Huh, és mikor kezdte? "4 évesen".
Aztán fél egykor hazament, mert a frauja nem szereti, ha sokáig elmarad a hegyen...
Szóval hajrá!
szala4
316 élménybeszámolót írt
316
18 éve tag
2009.10.14. 21:40
A fenét megy az idő. már nem számít ujdondonságnak a látvány a hegy ezért rá érrsz később is kimenni a pályára nem nézelődsz már annyit hanem csúúúúszol.Legálbb is én igy érezném.
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2009.10.14. 21:40
Ez egyén függő. Nagyanyám 82 évesen még csúszott a Normafán, bőr-bakancsba, fa léccel, 90-es évek elején. Rettegtem, de láttuk, hogy élvezi. :) Az ötödikre gyalog ment fel...Még 10 évet élt. 5 gyereket szült.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2009.10.14. 21:29
Vagyunk egy páran a fórumon, akik túl vannak a hatodik x-en. Kíváncsi lennék a véleményetekre, vajon meddig nyomhatjuk. Nem az a kérdés, hegy hány éves korig tudunk sílécet vagy bordot kötni, hanem hogy hány éves korig merünk úgy menni, hogy nem félünk egy eséstől, kicsúszástól, hogy teljes értékű tagjai vagyunk a csapatnak, bármerre veszik az irányt, és mi várunk másokra és nem ránk várnak. Persze én is érzem, hogy megy az idő. 10 évvel ezelőtt 9-kor ott toporogtam a felvonónál, hogy az elsők közt mehessek és az utolsó felvonóval még felmentem a csúcsra. Ma fél 10 fele megyek ki és fél 4-kor már abbahagyom. szóval kíváncsi vagyok hányan fognak hozzászólni.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.