Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Hotel Sonnhof Rauris - Őszi ajánlat - 5 éj
ÜZENETEK (2352)Időben csökkenő Időben csökkenő
Hitman
6 élménybeszámolót írt
6
15 éve tag
2009.01.21. 21:36
Üdv!

Március vége felé szeretnénk menni síelni,első nekifutásra Söldenbe szerettem volna menni de a távolság és az árak miatt,na meg azért mert még nem vagyok vér profi ezért Kaprunt választottam.
Az lenne a kérdésem,hogy a pályákhoz sívasúttal kell fölmenni vagy egyből a faluból?
Mert a képek alapján a faluból de tudom,hogy van ott valami vasút féleség és nem tudom,hogy az hova megy.
cs-baba
37 élménybeszámolót írt
37
17 éve tag
2009.01.17. 18:44
Helló!
24-én szombaton megyünk, szintén 8 napra. :)
Üdv, csilla és csabi
frseatleon
24 élménybeszámolót írt
24
16 éve tag
2009.01.15. 21:03
Hali !

Jön valaki Egerből síelni Kaprunba? Mi Hétfő hajnalban indulunk 8 napra.
Varga Endre
121 élménybeszámolót írt
121
21 éve tag
2008.12.07. 13:29
E hét szerdáján jöttünk meg Kaprunból. Az időről csak annyit, hogy hősőknek való volt. Fél nap kivételével vagy köd volt, vagy rettenetes szél. A nagy hideget azért megúsztuk. Azért végig síeltük a három napot. A síelés fénypontja a szálloda - a kapruni Panoráma Hotel - volt. Magyarok csinálják, mégpedig, úgy, hogy az osztrák kollégáik csak irigyelhetik. Igazi, jó értelembe vett vendéglátás folyt, a konyha pedig osztályon felüli volt, igazi jó ízekkel. Csak ajánlani tudom. Síbusszal nem volt gondunk, hoztak vittek minket na szállodából.
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.02. 22:24
Egy rövid komment: Off piste sízés - kötelező pieps (SZerintem legalábbis)ér 50ezret az élet vagy sem ennyi a kérdés... (persze ennél komplexebb a dolog, de ha lett volna pieps nem szondával keresték volna a delikvenst sem a fényképen). Szerencsére nem történt tragédia.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2008.12.02. 12:38
Sziasztok!
Mi is hazaértünk 30-án este!
Az indulás előtti napon e-mailben jeleztem a leendő szállásadónknak (Alpin App.), hogy csütörtök este 20:00 körül érkezünk.
Válaszában közölte, hogy elszámolta magát, ezért nem tudunk nála aludni, másik apartmanba visz minket. Aggódtam, mivel 12 embernek szerveztem a túrát, de nem bántuk meg.
Landhaus Fischer: fischerkaprun.at
szép, kellemesen berendezett apartmanok, wellness résszel, játszószobával
Az Alpin Appartman-ért 12.000Ft/app/éjt fizettünk a Neckermannál, ugyanez az ár maradt ide is.
Az időre nem panaszkodom, szerintem kaptunk hideget is, meleget is, de igazából a wetter.at -14 fokos nappali előrejelzése olyan -3-4 fok volt a valóságban.
A pályák minősége:
pénteken fél háromkor lezárták a fenti pályákat, ahonnan mindenki az alpincenter alatti pályákra tömörült. Ettől nem éreztük magunkat biztonságban, így korábban leléptünk a helyszínről.
Szombat teljesen rendben volt, viszont vasárnap 30 cm friss hóban kezdtünk, de azért próbálták rendbetenni a pályákat.

Üdv
Kazi
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.12.01. 21:54
Lavina Kapruban!

Még az elmult hétvégen történt!

Esett vagy 80 cm. hó Nov. 23. vasárnapra virradóra.

Aztán ahogyan kezdett az idő barátságosabb lenni, és néha még a napocska is kisütött, úgy váltak egyre bátrabbakká a rideosok is.

Aztán hamar elterjedt a hegyen, hogy a Schmiediger aljában maga alá temetett valakit a lavina.

Készítettünk telefonnal egy fotót, nem túl jó a kép, messze volt az eset. De ha jól megnézzük,
(képen középen az alsó harmadban) láthatók a sorban álló emberek, ahogy lépésről - lépésre menve keresik a hó által eltemetett embert.

Amikor a kép készült, még nem találták meg, de ahogy később hallottuk, megtalálták, és a mentőknek sikerült az újraélesztés.

Szeretjük a kalandot, de nem ész nélkül. Legyen intő jel, majd vigyázunk, ha rideolunk.

Itt meg lehet nézni a képet, (madártávlat): http://www.kanyarsiklub.hu/fotok/Kaprun_fotok/2008_2besizes/Kaprun_lavina.jpg

Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
kolzol
40 élménybeszámolót írt
40
16 éve tag
2008.12.01. 08:49
A vasarnap alom volt Kaprunban a sokat emlegetett fincsi alapra esett 30 cm friss porhó. Frenetikus volt...
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.11.29. 09:14
Amilyen sokat vártunk rá olyan gyorsan elszállt ez a 4 napos szezonkezdő sielés! 2,5 nap felhő, hóesés, köd, hideg,némi szél után - bár összehasonlithatatlanul kedvezőbb feltételekkel, mint pl. Replaciéknak volt - szikrázó napsütés, ideális feltételek között csúszhattunk. Csütörtökön kinyitott Zell am See egy része is, ezért az utolsó napot ott töltöttük. Szerencsére nem volt tömeg, igy mindenki elfért a pályákon annak ellenére, hogy az edzések miatt pályarészeket lezártak. Egészen Langwiedig le lehetet sielni, csak nyomatták a pályát hóágyúkkal ezerrel.
Miután 6x voltunk egymás után ezen a szálláson, ill. Kaprunban a szállásadónk meglepett minket egy elismerő oklevéllel, amelyet a polgármester és a turisztikai vezető irt alá! Nagyon kedves gesztus volt!
Teszek fel képeket.
novemberi-teli-taj.jpg
trening-resz.jpg
kicsit-tisztul.jpg
vegul-gyozni-fog-a-nap1.jpg
vegul-gyozni-fog-a-nap2.jpg
vegul-gyozott-a-nap.jpg
csak-komolyan.jpg
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.11.27. 08:08
Halihó!

Mint már említettem, a vasárnap kárpótolt mindenért!

Visszamegyünk Dec. 5 - 7.

Itt lehet megnézni:
http://www.kanyarsiklub.hu/2008_Kaprun_3_besizes.html

Üdv:
Replaci
bkrisz
44 élménybeszámolót írt
44
19 éve tag
2008.11.26. 09:25
Ennél már csak az rosszabb, ha azt hiszed, hogy állsz, közben meg negyvennel hasítasz levelé a lejtőn és a kanyart elfelejted bevenni. Velem ezt történt meg tavaly La Plagne-ban. Ami utána következet az egy dupla szaltó volt a másfélméteres hóba a pálya szélén. Szerencsére hó volt nem szakadék! Elhihetitek, hogy meglepődtem.
eperke
197 élménybeszámolót írt
197
17 éve tag
2008.11.26. 08:06
Kazi. Énis jártam már igy de én azt hittem idáig egyedüli jelenségröl van szó. De mostmár megnyugodtam hogy nem csak én vagyok igy.
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2008.11.25. 23:04
Sziasztok!

Nekem tavaly a Hintertuxon töltött első napon hányingerem volt a pályán, mert a hóviharban nem tudtam hol vagyok, állok-e vagy megyek, minden fehér volt, semmi viszonyítási pont!
De bennünket is kárpotolt az utána következő két nap!
Üdv
Kazi
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.11.24. 19:12
Halihó, szevasztok!

Szombat. Viharos szél, hóesés. A Grathbahn tetejétől felfelé, felhőben volt az egész hegy.

Liftek, melyek mentek:

1. Nagykabin. 60 személy fér bele, 30 perces sorállás. Fent ítéletidő. Már megértem néhány hasonlót, de ez dobogós helyen van 20 év tartamban. 5 perc alatt fehérré változott orrok és arcok. És a menekülés sem lehetett gyors, mert a borzalmas hideg hóra senki nem tudott megfelelő vax -al készülni, így fent nem csúsztak a sík. Aki ismeri az érzést: nem tudod, hogy állsz vagy haladsz még. Amikor azt hiszed, hogy már állsz, hirtelen kiderül, hogy valójában mégis haladsz, mert az erős szél tovább tol a pályán. Közben az orrodnál tovább nem látsz, mert felhőben vagy.

2. A Grathbahn alja melletti (Gratlift) csákányos lift. Ez a pálya használható volt, de egészen koradélutánig a végét sem láttuk a sornak. Délutánra elviselhetőbb lett a sor, tudtunk menni néhány bemelegítő kört.

Vasárnap. Az iszonyatos hideg csak a fenti régióban maradt. A Kitz és Kaselift melletti pályák az első letörés után azonban már jól használhatók voltak.

Liftek:
1. Nagykabin, Kitz és Kees lift, Grathbahn, Schmiedinger lift, Gratlift, Kristallbahn, Sonnerkarbahn.

Itt a lentebbi régió ideális volt. A sok lift sokfelé szétszórta az embereket.

Azt gondolom, hogy a hegy kárpótolt minket az előtte napi borzalmért. Néha még a nap is kisütött, és a hó, hát az fenomenális volt.

Kicsit módosítottam az "előre megírt tantervet", és belementünk a mélyhó tanulásába, és meglátogattuk a Kristallbahn melletti buckákat is.

Síelős üdvözlettel:
Replaci
https://www.kanyarsiklub.hu
kazi79
128 élménybeszámolót írt
128
18 éve tag
2008.11.24. 09:43
Szia!
Láttam én is, hogy elég sok hó esett.
Mi csütörtökön utazunk, péntek-szombat-vasárnap síelünk.
De a wetter.at -14, -13, -11 fokokat mond napközbenre és havazást mutat.
Majd meglátjuk! Tavaly is hiába néztük az előrejelzéseket, teljesen máshogy alakult az időjárás!
Üdv
Kazi
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.11.22. 09:58
A honlapjuk szerint 54 cm hó esett tegnap (vagy a mércéhez ennyit fújt az erős szél - de rosszindulatú vagyok!) A jövő hétre viszont jön a napsütés!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.11.21. 21:10
Közben megnéztem a honlapotokon, hogy pont most vagytok kint! Az időjárás nem fogadta kegyeibe a csapatotokat! Javuló feltételeket kivánok!
SíMan
427 élménybeszámolót írt
427
17 éve tag
2008.11.20. 16:21
Replaci, mettől meddig lesztek kint?
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2008.11.20. 10:49
Gyere Pénteken!

A Lukashansl (Bruck) - ban fogunk lakni.

Replaci
https://www.kanyarsiklbu.hu
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.11.20. 09:57
Polizei - igen, de ha le kell menned, szólsz a lifteseknek, és simán visszaengednek. Erről már korábban csevegtünk...
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.