Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek összefogása - közös bérlet?

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.18. 15:01
Igen, ismerek. Mivel a hazai síterepek szépen fejlődnek, ráadásul sehogy sem sikerül egy teljes hét szabit összeszervezni a családdal, a tavalyi szezonban teljesen hanyagoltuk a külföldi utazásokat.
Budapesti lévén, munka után néha egy Visegrád esti sízés, jó hóviszonyok esetén egy-egy Dobogókő-i hétvége, főszezon elött és után egy-egy MSZI csúszás, főszezonban egy-egy Kékes hétvége és egy Egri rövid teleléssel összekötött Bánkut benne van az elképzelésekben.
Ha ezt összekötné egy olyan síbérlet, ami még érvényes lenne Sátoraljaújhelyre is, akkor valszeg ellátogatnék oda is. Anélkül nem valószínű.
Előzmény: (huligan 141368)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.10.18. 11:36
Most már csak az kéne, hogy az illetékesek fantáziája is beinduljon ebben az irányban.
Előzmény: (huligan 141388)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.18. 09:59
2 dolog:

1. vagy egyre jár az agyunk
2. vagy olvastam a bejegyzésed és tudat alatt az agyam saját ötletté minősítette

Mind a kettő lehetséges, de a lényeg, hogy én is inkább az akciózásban látok fantáziát.
Előzmény: (klaci 141386)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.10.18. 09:43
lsd. 138531!
Előzmény: (huligan 141368)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.10.17. 21:44
Sopron - Saújhely egy körrel jobban megtérül...
De a viccet félretéve szerintem lenne létjogosultsága egy ilyen bérletnek. Nem kell, h mindenki részt vegyen, de a lényeg a lehetőség: síelhetsz 3-4 helyen - mégha 2-t használsz ki igazán, a többit kvázi ingyen kipróbálhatod.
Ugyanakkor nem hiszem, hogy bármi lenne az egészből. Ismerem a marketinget - jó ideje. Aki a leghangosabb, legtöbbet pofázik róla, az tesz a legkevesebbet... kiváncsian várom a fejleményeket. EGYSZER NÉHÁNY ÉVE MÁR VOLT EGY ILYEN KEZDEMÉNYEZÉS, AKKOR IS VOLTAK LEMORZSOLÓDÓK.
Előzmény: (huligan 141368)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.17. 19:32
Semmi értelme. Talán Kékestető és MSZI között lenne logikus, de egyébként többe kerül a gomb mint a kabát. Inkább akciózni kellene, akinek van Eplény éves bérlete, az Visegrádon a napijegyből 50% kedvezményt kap stb...

Ismertek olyan síelőt, aki össznépi magyar bérlettel egy szezonban többször ingázna a Sátoraljaújhely-Eplény tengelyen?
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.10.17. 18:13
Álom,álom,édes álom....
Előzmény: (b735 141352)
b735
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2012.10.17. 12:13
Az idei szezonra talán? :-)
b735
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2012.04.16. 11:00
Igazad van. Ez egy kézenfekvő megoldás és jól kifejezheti a szándékot. A saját "háza táján" mindenki úgy és annyi kedvezményt ad, amennyit üzletileg vállalhatónak tart.
Előzmény: (klaci 138531)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.04.13. 13:33
Engem Pestiként az olyan megoldás nem nagyon vonz, hogy egy síterep ingyenes a többin meg kapok x% kedvezményt, mert így szerintem messze nem tudom kihasználni "hatékonyan" a bérletet.

Nekünk kb. így néz ki egy szezon (gondolom több Pestről relatíve sokat síelni járó sporttársamnak is.):
- Október vége/november eleje gleccser hosszú hétvége
- Karácsony előtt 4-5 nap ott ahol jó hó van és jó idő
(általában Ausztria)
- December - Március egy-egy hétvégés/hosszú hétvégés,
több 1 napos csúszás.
(Hóhelyzettől függően 1 napra:
Eplény, Visegrád, MSZI, Selmecbánya, Donovaly ...
Több napra:
Epléyn, MSZI, relative közeli ausztriai terepek,
szlovák nagyobb terepek vagy kombinálva több )
- Március 15 hete 1 hét Ausztria (Tirol)
- Április szezonzárás (Hochkar, más hóbiztos terep
vagy gleccser)

Szerintem aki jól síel nem fog elmenni egy hétre pl. Eplénybe. A Mátrába se nagyon talán úgy max. 4-5 napra hogy Kékesen és MSZI-n is csúszik a változatosság kedvéért.

Szóval magamból kiindulva. A magyar síterepek a pesti gyakran síelők közül egy közös bérlettel talán az 1-4 napos csúszásokból tudnak "elvenni" napokat a szlovák és osztrák konkurenciától. Esetleg az ingyenes bérlet miatt többen járnának esti síelni munka után Pestről is. Mondjuk egy pl. 60eft-os egyesített bérletárnál ezekből kéne összejönnie a kb 15 alkalomnak (törtnapok, esti sízés ...), hogy megérje.
Hát, elég szorgalmasan kell járni hozzá ...

Lehet valami pontkártya (névre szóló, adott napra egyszer használható egy síterepen) kéne, pl. 100 pont 30-40eFt-ért.
10 pont egy napijegy MSZI-n, Eplényben
7 pont egy 4 órás jegy MSZI-n, Eplényben
6 pont egy napijegy Visegrádon, Kékesen
...

Maradék pontokat, amiből egy jegy nem jön ki meg lehessen forintosítani jegyvásárláskor.

Amit fizetni kell:
jegy ára
*
(jegy pontértéke - maradék pont)
/
jegy pontértéke

A terepek által "gyűjtött pontok" alapján pedig igazságosan el lehetne osztani a bevételt.

--

Ami szerintem fontos:
- Már az ünnepek előtt legyen elérhető, hogy lehessen karácsonyi ajándékba adni.
- Jó lenne, ha SZÉP kártyával is lehetne fizetni.
- Utána kéne nézni, hogy a rendszer kiépítéséhez nem lehet-e használni valami jó kis EU-s támogatást ...
- Esetleg lehet be kéne vonni valakit, akinek megvan az eszközi háttere hozzá, hogy a bérletet forgalmazza, pénzt tárolja, felhasználást nyilvántartsa, szétossza, ne menjen csődbe közben ... (lehet hülyeség de. pl Posta).

Na ez jó hosszúra sikerült. :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.13. 08:52
Szerintem alapvetően csak szándék kérdése.
A legegyszerűbb megoldás egyébként az lenne, ha tömbjegyek vagy bármi más segédeszköz nélkül az összefogásban résztvevő síterepek elfogadnák egymás éves bérleteit kedvezményre jogosító okmánynak, így nem merülne fel plussz költség sem.
Pl. veszprémi vagyok, van eplényi éves bérletem. "Átruccanok" MSZI-re, a pénztárban leadom a bérletem, az ott vásárolt napi/délelőtti/esti jegyre kapok mondjuk 20 % kedvezményt. A bérlet leadásával a visszaélés kizárva, és sorszám felírásával ill. ellenőrzésével sem kell vesződni, a síelés után pedig visszakapom a bérletem.
Bár első blikkre úgy tűnhet, hogy MSZI bukik 20 %-ot, valójában nyer 80-at, mert enélkül a lehetőség nélkül az eplényi bérletes lehet nem ment volna oda.
Előzmény: (WéberF 138524)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2012.04.12. 21:04
Az ötlet addig jó, amíg a megvalósítás stádiumában is egyetértenek a résztvevők. Van lehetőség /bár lenne/ a megvalósításra?
WFeri
Előzmény: (klaci 138430)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.04.10. 08:25
Szerintem jó ötlet!
Előzmény: (b735 138406)
b735
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2012.04.07. 23:48
Ötlet:
Minden síterep árusítja a saját bérletét igény szerint ott és annyiért, ahol akarja/tudja.
De.
Minden eladott saját síbérlet mellé átnyújt/csatol 1 "tömbjegyet" 5-10 lappal, mondjuk jelképes 1.000,- forintért (nyomdaköltség).
A tömbjegy feljogosítja annak tulajdonosát arra, hogy az éves bérletének bemutatásával egyidejűleg a neki tetszőleges síterepen (kivéve a bérlet "honos" terepét) X%-os kedvezménnyel napijegyet vásárolhasson.
Előnyök:
Nincs ide-oda számolgatás, adminisztráció, azt mindenki saját "hatáskörben" rendezi.
A honos síterepen nem lehet felhasználni a saját kibocsájtású tömbjegyet, mert eladásakor azt a fedőlapon megjelölik (eladó érdeke).
A kedves síelő ott és annyi alkalommal váltja be a tömbjegyét, ahol neki tetszik (üzemeltető "harcoljon meg érte").
Visszaélni nem lehet vele (szerintem), mert a beváltásához a bérlet bemutatása szükséges. Annak számát pedig a beváltóhely saját jól felfogott érdekében rávezetheti a beváltott tömbjegyre (házi statisztika).
Minden üzemeltető olyan kedvezményeket talál ki a saját területére, amilyet szeretne (családi-jegy, esti-jegy, stb.)
Hátrányok:
Egyszer meg kellene egyezni a programban résztvevő üzemeltetőknek.
Tömbjegy gyártásának költségvonzata van (talán a Magyar Turizmus Zrt. bevállalhatná ezt.)
Mindenhol érvényes, rögzített %-os kedvezmény jár minden síterepen a megállapított jegytípusra. Kivétel nincs.
Vélemények?
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.25. 21:15
Tomi, ezek nagyon jó gondolatok!
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2012.03.25. 21:08
Esetleg családosoknak vmi variáció? 5-7-10 alkalmas közös családi bérlet (2felnőtt 1 vagy 2 gyerek)...
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.03.25. 20:16
Kedves RM!

Dolgozunk a koncepciókon - eddig a következők merültek fel:
1.) Több magyar pályára érvényes korlátlan szezonbérlet
(ezek közt esetleg lenne olyan kedvezményes fajta, amit csak hétköznapokon lehetne használni)
2.) Fényképes kedvezménykártya, amelynek segítségével az azt megvásárló az együttműködésben résztvevő magyar pályákra korlátlan számban kedvezményes jegyet vásárolhat.
3.) A hozzászólásban felvetett 10 alkalmas közös jegy, amiből tetszés szerint válogathat a tulajdonos (megajándékozott), mikor melyik pályára megy vele.
Várjuk továbbra is a javaslatokat, hozzászólásokat - bízunk benne, hogy a következő szezontól minél többek számára tudunk kedvező alternatívákat nyújtani a minél több magyarországi síeléshez!
Bíztatjuk egyúttal a többi - együttműködésre nyitott magyarországi sípályát is, hogy szándékát jelezze itt, Gergőnek (Sípark Mátraszentistván) vagy a nekem.
Előzmény: (RM 137975)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.03.25. 19:45
Lehet a korlátlan felhasználású kártya mellet egy pl. 10 alkalmas közös jegyet is érdemes lenne bevezetni, ami pl. osztrák/szlovák mintára karácsony előtt kedvezményesen megvehető lenne. (pl. Wintercard Niederösterreich, Slovakia Superskipass ...) Ezt talán többen vennék mint mondjuk egy 70eFt-os korlátlan bérletet.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2012.03.13. 21:44
MSZI és Eplény. Nem vettem egyik helyre sem szezonbérletet, mert budapesti lévén nem akartam elkötelezni magam a teljes szezonra egyik helyre sem. Inkább voltam napijeggyel itt is meg ott is.
Ha lesz közös bérlet, akkor számolni fogok, és az eredménytől függ, hogy megveszem-e. Ha a felhasználhatóságban benn lesz Dobogókő és Visegrád is, biztos, hogy sűrűbben járnék ezekre a helyekre is.
Előzmény: (vasssy 137168)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.03.13. 21:18
Idézet Mácsai Tomitól

"1.) Földrajzi távolságokkal nincs feltétlen probléma, mondjuk Eger és Miskolc térségéből nyilván MSZI-re, Kékesre és megfelelő természetes hó mellett Bánkútra járnának a közös bérlettel, BP-ről a Mátrába, a Bakonyba, Visegrádra és Dobogókőre, a Dunántúlról meg Eplénybe, Dobogókőre és Visegrádra."

melyet annyival bővítenék ki, hogy a Dél Alföldről meg mindegyik helyre, mert kb. egyforma távolságra vannak.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.