Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek összefogása - közös bérlet?

ÜZENETEK (143)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.25. 21:15
Tomi, ezek nagyon jó gondolatok!
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2012.03.25. 21:08
Esetleg családosoknak vmi variáció? 5-7-10 alkalmas közös családi bérlet (2felnőtt 1 vagy 2 gyerek)...
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.03.25. 20:16
Kedves RM!

Dolgozunk a koncepciókon - eddig a következők merültek fel:
1.) Több magyar pályára érvényes korlátlan szezonbérlet
(ezek közt esetleg lenne olyan kedvezményes fajta, amit csak hétköznapokon lehetne használni)
2.) Fényképes kedvezménykártya, amelynek segítségével az azt megvásárló az együttműködésben résztvevő magyar pályákra korlátlan számban kedvezményes jegyet vásárolhat.
3.) A hozzászólásban felvetett 10 alkalmas közös jegy, amiből tetszés szerint válogathat a tulajdonos (megajándékozott), mikor melyik pályára megy vele.
Várjuk továbbra is a javaslatokat, hozzászólásokat - bízunk benne, hogy a következő szezontól minél többek számára tudunk kedvező alternatívákat nyújtani a minél több magyarországi síeléshez!
Bíztatjuk egyúttal a többi - együttműködésre nyitott magyarországi sípályát is, hogy szándékát jelezze itt, Gergőnek (Sípark Mátraszentistván) vagy a nekem.
Előzmény: (RM 137975)
RM
872 élménybeszámolót írt
872
19 éve tag
2012.03.25. 19:45
Lehet a korlátlan felhasználású kártya mellet egy pl. 10 alkalmas közös jegyet is érdemes lenne bevezetni, ami pl. osztrák/szlovák mintára karácsony előtt kedvezményesen megvehető lenne. (pl. Wintercard Niederösterreich, Slovakia Superskipass ...) Ezt talán többen vennék mint mondjuk egy 70eFt-os korlátlan bérletet.
TZoli
1159 élménybeszámolót írt
1159
20 éve tag
2012.03.13. 21:44
MSZI és Eplény. Nem vettem egyik helyre sem szezonbérletet, mert budapesti lévén nem akartam elkötelezni magam a teljes szezonra egyik helyre sem. Inkább voltam napijeggyel itt is meg ott is.
Ha lesz közös bérlet, akkor számolni fogok, és az eredménytől függ, hogy megveszem-e. Ha a felhasználhatóságban benn lesz Dobogókő és Visegrád is, biztos, hogy sűrűbben járnék ezekre a helyekre is.
Előzmény: (vasssy 137168)
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2012.03.13. 21:18
Idézet Mácsai Tomitól

"1.) Földrajzi távolságokkal nincs feltétlen probléma, mondjuk Eger és Miskolc térségéből nyilván MSZI-re, Kékesre és megfelelő természetes hó mellett Bánkútra járnának a közös bérlettel, BP-ről a Mátrába, a Bakonyba, Visegrádra és Dobogókőre, a Dunántúlról meg Eplénybe, Dobogókőre és Visegrádra."

melyet annyival bővítenék ki, hogy a Dél Alföldről meg mindegyik helyre, mert kb. egyforma távolságra vannak.
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.03.13. 21:13
Valóban. Mátraszentistváni Barátaink és a dobogókői csapat nyitottak vagyunk a magyar pályák közötti összefogásra. Bízunk benne, hogy együtt erősebbek, versenyképesebbek vagyunk és kedvezőbb lehetőségeket tudunk biztosítani azon Sporttársainknak, akik itthon szeretnének sokat síelni. Ha pedig komolyan gondoljuk, hogy összefogunk, akkor szerintem alap dolog, hogy saját oldalunkon és hírlevelünkben meghirdetjük, hogy a Síparkban még lehet síelni, illetve a hosszú hétvége programjait.
Sok ötlet megfogalmazódott már a fejünkben Gergővel (Sípark), amit még ki kell dolgozni részleteiben, de való igaz, hogy az összefogás erősödik és ebben az összefogásban szívesen látunk további hazai sípályaüzemeltetőket is!
Szab
2070 élménybeszámolót írt
2070
18 éve tag
2012.03.13. 12:20
Az ötletet jónak tartom. A technikai hátteret nem ismerem, de annyira azért nem lehet bonyolult leolvasni egy mágnes/chip kártyát. Az osztrákoknál nagyon jól működnek ezek a több pályára szóló bérletek. Annyi előnye lenne, hogy itthon tartja a vendégeket. Társítani egyéb magyar fizetést könnyítő -pl. Szép Kártya- nagyon jó ötlet. A rendszer úgy működik, hogy ahol leolvasták a kártyád az a pálya kapja az aznapi pénzt.
Ezt a szolgáltatást egy cég szokta prezentálni a pályaüzemeltetőknek, tehát informatikai cégek, hajrá!
Újhelyi Gyuri
1 élménybeszámolót írt
1
12 éve tag
2012.03.13. 12:18
Gyerekek!
Most vagy meghekkelték a mátraszentistvániak a dobogókőiek oldalát: http://www.dobogoko.org/ és http://www.dobogoko.org/aktualis/nemzeti-sihetvege-a-siparkban/? vagy lehet, hogy már most kezd működni a gyakorlatban is a magyar terepek összefogása? Mondjuk a Sípark és a Dobogókőt képviselő Mácsai Tomi hozzászólásaiból utóbbira merek következtetni. Márpedig, ha ebből lesz valami, annak nagyon tudnék örülni és szerintem ezzel nem vagyok egyedül! Amúgy tényleg rátapintott Tomi a lényegre. Én például állandóan járok síelni, amikor csak tehetem, de eddig nem vettem szezonbérletet semelyik helyre sem.
Dobogókőre nem mernék (tudtommal nem is lehet), mert amíg nincs komolyabb hóágyúrendszer, addig túl nagy rizikó, pedig ha van jó havuk, a legtöbbet náluk síelek. Éppen emiatt viszont Mátraszentistvánra sem vettem még sosem, mert minek járjak oda Óbudáról, ha mindössze fél óra szükséges a biztonsági öv becsatolásától a sílécek felcsatolásáig Dobogókőhöz :-) Ha más nem is szállna be, nekem már erre a kettő terepre való közös bérlet is nagyon vonzó lenne, bár én nagyon örülnék még Visegrádnak is, hiszen ott van a harmadik eset, amikor Dobogókőn nem lehet síelni, a Mátráig meg nem akarok utazni.
Hajrá Srácok, örülök, hogy végre elkezdődött valami!
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2012.03.13. 10:37
Valaki végre érti a lényeget.
Tetszik!
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.12. 08:26
Kaposvár meg csak hallgat?
:-)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.03.12. 01:37
Szerintem Bánkútnak is helye lehet egy ilyen összefogásban.
1.) Földrajzi távolságokkal nincs feltétlen probléma, mondjuk Eger és Miskolc térségéből nyilván MSZI-re, Kékesre és megfelelő természetes hó mellett Bánkútra járnának a közös bérlettel, BP-ről a Mátrába, a Bakonyba, Visegrádra és Dobogókőre, a Dunántúlról meg Eplénybe, Dobogókőre és Visegrádra.
2.) Ha a közös bérletekből származó bevételek eloszlása használatarányú (illetve megfelelő képlettel számított (pl. nyitvatartottság fokának integrálja a szezon alatt * méretszorzó * minőségszorzó), úgy nem feltétlen probléma, hogy nem ugyanolyan a terepek hóbiztossága. Ha Bánkút csak néhány hétre nyit ki, akkor is lehet, hogy a változatosság kedvéért elmenne oda egy párszor a bérletes, amikor éppen lehet, ha pedig nem nyit ki vagy nem megy senki oda a bérletével, akkor nem részesül a bevételekből, a síelők pedig a nyitva tartó terepeken használják a bérleteiket.
Nyilvánvalóan bérletet valaki csak olyan hóbiztossággal rendelkező terepre vásárol, mint a MSZI/Eplény/Kékes/Visegrád négyes éppen ezért a közös bérlet árát nem is lehet amiatt magasabbra vinni, ha az Bánkútra és Dobogókőre is érvényes ellenben így talán még többen fogják vásárolni.
Egyébként fúzióról szó sincs, csak az együttműködés erősítéséről és közös bérlet bevezetéséről.
Előzmény: (maci-laci 137172)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.03.11. 23:13
Belegondoltam, és pont azért írtam, Bp-ről közel azonos erőfeszítéssel érhető el mind a kettő terület, és gyanítom őket érdekelné legjobban a közös bérlet. Bocsáss meg de a szeretett tereped csak a természetes hóban bízhat. Ez bizony édes kevés az elmúlt évtized tapasztalatai alapján. Sajnos nem is reménykedhetünk a régi telekben, amikor még november, december tájékán leesett a hó és tavaszig kitartott. Miként szeretnétek bekerülni egy ilyen fúzióba amikor rossz esetben még hó sincs a szezonban a pályáitokon?
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.03.11. 22:53
Hajrá Dobogókő!!!
(egyik korábbi hsz-emben Visegráddal együtt a "nagyok" közé soroltalak titeket! ;-) )
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.03.11. 22:49
Nem ismerem sem Eplény, sem MSZI szezonjegyeseinek lakhely szerinti eloszlását, de feltételezem, hogy Budapestiek mindkettő esetben szép számmal képviseltetik magukat, hiszen a nagy számok törvénye alapján ott van valószínűleg a legnagyobb síelősűrűség. Mivel a két hely fővárostól mért távolsága nagyon hasonló, az odavalósiak bőven kihasználnák, hogy mindkét helyre mehetnek és ez így már nem is olyan kicsi szám, ha a sejtéseim jók.
Előzmény: (klaci 137119)
Mácsai Tomi
164 élménybeszámolót írt
164
19 éve tag
2012.03.11. 22:10
Tisztelettel jelentem, már ma sincs egyedül az a bizonyos fecske..
Bár jelenleg Dobogókő a felvonók számában és sítechnikában nem egy kategória Mátraszentistvánnal vagy Eplénnyel, magunkat a helyünkön kezelve (ami például a bérletek utáni bevételek elosztását illeti) készek vagyunk együttműködni az összes hazai síközponttal!

Kékesi Marcinak pedig gratuláció Dobogókőről is!
Előzmény: (klaci 137119)
tothlevente
379 élménybeszámolót írt
379
14 éve tag
2012.03.11. 22:06
Épp ezért gondoltam a Mátra-Bükkre, hiszen szomszédok. De maci-laci csak lobbit lát a dologban. Nem gondol bele abba, hogy tök ellentétes irány több száz km távolságra egymástól az, amit javasol.
Idén egyébként a Bükkben majd annyi havas nap volt, mint Eplényben. Upsz...
Előzmény: (klaci 137119)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2012.03.11. 10:33
Úgy gondolom, ezt 2 pálya fogja kezdeni, nem egyszerre 3-4, és ha így vesszük, akkor az az 1 már 50%...
Amúgy meg szerintem ez az egész régiós bérlet inkább elvi jelentőséggel bír, semmint gyakorlatival. Egy bérlet ugyanis rendszerességet feltételez, hisz csak így éri meg. Rendszeresen pedig csak a közelbe érdemes járni, mondjuk esténként, munka után. Ebbe nem nagyon fér bele 1,5-2 óra autózás, ami oda-vissza már 3-4 óra.
Érdemes lenne tudni, mekkora bérletes tábora van mondjuk MSZI-nek és Eplénynek. És abból vajh hány % lenne hajlandó felárral a másik pályájára is érvényes bérletet venni?
Előzmény: (Pulmy 137116)
vasssy
1780 élménybeszámolót írt
1780
18 éve tag
2012.03.11. 10:22
De ha egy fecske már ideért, csak megjön a többi is előbb-utóbb... ;-)
Előzmény: (Pulmy 137116)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.