Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Magyar síterepek összefogása - közös bérlet?

ÜZENETEK (132)Időben csökkenő Időben csökkenő
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.11.10. 19:37
Szerintem nagyon hibásan gyárt itt mindenki elméletet és tervez értékesítési modellt. Ne azt vizsgáljátok, hogy a bérlet tulajdonosnak mi a legjobb és ezt, hogy lehetne kivitelezni. Arról az oldalról kéne megközelíteni a témát, hogy a síterepeket mi motiválná erre lépésre, és hol termelhet ezen, az adott szezon terveihez képest több fedezetet. Az üzemeltetők nem a szociális háló részei... (szerencsére)
mitro
1153 élménybeszámolót írt
1153
16 éve tag
2012.11.10. 19:25
Alakul. Én úgy képzelem el, hogy minden síterepen lehessen venni éves bérletet, ami csak az adott síterepre érvényes, + 20-30 %-os felárral országos éves bérletet, ami az adott síterep beléptetőrendszerének felel meg. Ha valaki ezzel a bérlettel megy egy másik síterepre, akkor a pénztárban kap egy aznapra érvényes napijegyet.
Az éves országos bérlet eladásából származó többletbevétel az adott síterepet illeti meg, függetlenül attól, hogy ki, hol, mennyit síel. Az síterepek egymás közötti elszámolására nincs ötletem, mint ahogy a visszaélések elkerülésére sem, de biztos lenne megoldás.
Előzmény: (TGeree 143016)
TGeree
178 élménybeszámolót írt
178
16 éve tag
2012.11.10. 13:27
Ennek a kivitelezéséhez az kellene, hogy mindegyik résztvevő síterepnek egységes legyen a beléptető rendszere ami a kártyát olvassa.
Ezután a számítógépes adatbázis meg tudja mutatni (na itt is kéne közösködni vagy egy külön cégre bízni az adatokat), hogy ki, melyik síterepen, mennyit síelt.

Ezután arányosan lehet elosztani a szezonjegyek bevételét.

Értelem szerűen egy ilyen közös bérletnek minimum 30%-al drágábbnak kellene lennie, mint a legdrágább "egyterepes" szezonjegynek.
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.11.09. 09:03
Szerintem a síterepeknek éppen ez lehetne az egyik érv a közös bérlet mellett. Egy jó szezon után a következő évben valószínűleg sokan vesznek majd elővételben éves bérletet, ami aztán pl. egy ezt követő gyengébb szezon esetén is biztos bevétel. Több nagyon rossz szezon meg csak nem lesz egymás után ...
Előzmény: (Pulmy 141476)
Gutbrod András
131 élménybeszámolót írt
131
21 éve tag
2012.11.09. 08:13
"Eplénytől idén már megjelent..."

Honnan van az infód? Forrás?
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.11.09. 07:22
Nem lenne rossz egy éves bérlet, ami jó mindenütt. Én sem értek hozzá, de ha veszek egy síterepen szezonbérletet, és azt a pluszt kapom, hogy máshova is elmehetek vele akkor mért fikázzam?
Előzmény: (Pulmy 141476)
Megszállott
42 élménybeszámolót írt
42
11 éve tag
2012.11.08. 22:56
Eplénytől idén már megjelent, hogy ők árulnak éves Mo pályáira érvényes bérletet.
Ki hallott erről? Mi az igaz? Hol lehet megvenni, mennyiért?
Pulmy
869 élménybeszámolót írt
869
13 éve tag
2012.10.19. 18:48
Nem értek a témához,de...

-Nálunk nagyon hektikusak a hóviszonyok(is),így hát mi értelme lenne,ha egy rossz évben (mondjuk) csak Mszi-n lehetne síelni?


P.
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.19. 16:35
Ne tedd, ne fogadd el.
Gondolkoztam azon amit írtál. Teljesen igazad van, és a többieknek is, akik azt mondják, hogy ezt nem lehet összehozni úgy, hogy majd megérje megvásárolni. Ahhoz hogy jól működjön, a sielők és síterepek eggyüttes szándéka is még kevés.
A megoldás az itt már emlegetett SZEP kártya, kafetéria, egészségpénztár vagy valami hasonló lehet.
Jelenleg van a kafetéria rendszerben sportutalvány, de ez csak sportesemény látogatására adómentes 50ezer forintig. Ezen kéne változtatni. Lobbizni, képviselő urakat meggyőzni vagy nem tudom mi képpen. Szerintem akkor akkor tudni működni egy ösznépi szezonbérlet.

Nem tudom (sajnos), hogy mi a helyzet a Zemplén Kalandparkban sorbanállás tekintetében, de az biztos, hogy az MSZI-s sorbanállásokról itt nagyon sokat lehetett olvasni. Kívánom Nektek, hogy Ti is hasonló "gondokkal" küzdjetek a következő szezonban!
Előzmény: (huligan 141463)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.19. 13:17
Elfogadom, de miből gondolod, hogy a Zemplén Kalandparkban ugyan azon a napon nincs sorban állás?
Előzmény: (TKata 141461)
TKata
214 élménybeszámolót írt
214
15 éve tag
2012.10.19. 12:37
Kedves Huligan!
Nagyon egyszerű a képlet. Napijeggyel nem fogok Kékesnél tovább menni. De ha lenne egy szezonjegyem, ami érvényes Sátoraljaújhelyre is, nagyon valószínűnek találom, hogy olyan időben, mikor MSZI teljesen tele van 10-15 perces sorban állásokkal, a határ közeli osztrák síelés helyett inkább Zemplénbe mennék.
A fehér foltok besatírozásának talán ez lenne az egyik módja.
Nézd RM megerősítését, és Skioutlet nagyon jól leírta a lényeget.
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.10.19. 07:59
Kb. 3-4 éve történt:
Bánkút, Kékes és Eplény fogott össze. A kedvezmény abban volt, hogy aki bemutatja napijegyét bármely fenti síterepről, az aktuális - másik - síterepen max. 4000 ft-ért veheti a napijegyet. A sikerességéről később nem lehetett olvasni.
Előzmény: (huligan 141440)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.18. 22:29
Elmondások szerint igen, de alá támasztani tényekkel nem tudom. A lényeg, hogy ideális körülmények között a kapacitás kihasználtsággal is gondok vannak, azt kellene először lokálisan lekezelni. Nem gondolom, hogy ezt a fehér foltot az össznépi bérlet tudja besatírozni. Bár nem is erről szól a topik...:)
Előzmény: (RM 141436)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.10.18. 22:14
Ha jól értem Huligan ezzel arra akart célozni, hogy üzemeltetői szemszögből nézve számolgatás nélkül (vagy már a síterepek részéről elvégzett számítások szerint) a magyar vezető síterepeknek jelenleg nem éri meg közös bérletet kiadni, mert a jó havas hétvégi napokon úgyis tele vannak így is, a hétközi forgalomban pedig annyi hasznot nem hozna ez a bérlettípus, hogy megérje.
Előzmény: (huligan 141422)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.18. 21:30
Teljesen igazad van! Én is úgy gondolom, hogy a síelés az élvezetekről szól és nem a számokról. Ezért szeretném azt, hogy ilyen felfogású emberek üzemeltessék a hazai síterepeket (természetesen megfelelő kiapadhatatlan forrással, hogy ne csak 1 szezon legyen), akiknek a számok nem számítanak! Hajrá!!!
Előzmény: (Szkíta1 141423)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2012.10.18. 21:20
Kíváncsi lennék, hogy hány Bp-i lakos vásárolt éves jegyet valamelyik síterepen. Tovább megyek hány napot töltenek az elérhető "hóbiztos" pályán . Nem vagyok a téma avatott tudora, de szerintem hazánkban az vesz éves jegyet illetve annak éri meg (itthoni pályára) aki rövid utazással akár 1-2 órára is lehetősége van kiugrani síelni. Magam részéről valami közös kedvezmény kártya rendszert vagy valami hasonlót életképesebbnek tartok.
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.10.18. 21:13
Neked inkabb allamkotvenyt kellene venni, ilyen elemzesek helyett. A sieles az erzekek birodalmaba vezenyel es nem a szamokeba. Legy a szamok rabja, de sosem fogod igazan elvezni. Belegondolok, hog:y sieex kozben azt szamolgatom, hogy mi lett volna jobb, hol lenne olcsobbb a buzisor ... stb.
Inkabb hagyjuk!
Inkabb sieljunk!
Előzmény: (huligan 141422)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2012.10.18. 21:04
Ok! Győzzetek meg. Írjátok meg legyetek szívesek, hogy:
1. Magyarország síterepein mennyibe kerülnek a szezonbérletek
2. 1 szezonban átlagban síterepenként hány m2 (ha)/km alkalmas síelésre, napra leosztva és a névleges területre/folyamkilóméterre vonatkoztatva (ez azért, hogy a 250m-es behavazott sípálya ne tolja ki statisztikailag a 4250 m-es pályarendszer szezonját 40 nappal...)
3. Ideális körülmények között (van hó, jó az idő és hétvége van), mekkora ezeknek a terepeknek a kihasználtsága, illetve a sorban állás
4. látogatók eloszlása hétvégén/hétköznapokon
5. mekkora felárat képzeltek el az összesítésért
6. a 2,5 millió "budapesti" jelenleg hány napot tölt hazai havon

Ha ezek nagyjából megvannak, akkor lehet beszélni arról, hogy kezdjünk el számolni és hogyan. Addig csak saját elképzeléseinket és igényeinket akarjuk a rendszerre ráerőszakolni, mert tudjuk, hogy ez nekünk jó! De vajon nekik hol éri meg?
Előzmény: (skioutlet 141412)
skioutlet
837 élménybeszámolót írt
837
18 éve tag
2012.10.18. 19:01
Egyet értek.

Nézzük az adatokat:

A budapesti agglomerációjában 2.460 ezer ember él.
http://hu.wikipedia.org/wiki/Budapesti_agglomer%C3%A1ci%C3%B3
Ez a magyarországi lakosság 25%-a.
Ezen a területen az átlag kereset az országos átlaghoz viszonyítva 20-40%-al több. A sísportnak a tradíciója is jelentősebb ezen a területen. Ezen adatok alapján valószínűsíthető, hogy a hazai sízők 40-60 %-a ehhez a területhez köthető. Tehát van egy jól belőhető, jelentős létszámú, fizetőképes célcsoport, jól behatárolható területen.

Feladat:

A fenti célcsoport számára a lehető legjobb alternatívát adni azzal szemben, hogy külföldre menjenek rendszeresen 2-3 napra sízni- tehát sízzenek idehaza:) Természetesen egy-egy hétre egy-egy jelentősebb külhoni pályát választanak.
Tehát ha lenne egy kedvező alternatíva, akkor nem kellene autózni jóval messzebbre, hanem a hazai, közelebb lévő pályákon sízhetne ez a célcsoport. És talán így többet, többször is síelnének, síelhetnénk.

Konklúzió:

Közös érdeke a hazai sípályák üzemeltetői számára a közös bérlet, vagy valamiféle egyéb alternatíva. Ez már a környező országokban működik - pedig ott nincs földrajzilag ennyire egyértelműen behatárolható célcsoport! Csak le kellene másolni az ottani szisztémát:)

Ha az idei szezonban ez nem jön össze, akkor majd jövőre. Rá fognak jönni, hogy ezt muszáj meglépniük. Az érdekük ebben közös:)
Előzmény: (TKata 141402)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2012.10.18. 17:48
Egyetértek TKata-val Budapest kb. egyforma távolságra van (1,5 óra autóval) Eplénytől, Kékestől és MSZI-től. Visegrád és Dobogókő kifejezetten közel van. Pestiként ezekre a terepekre egyenként szerintem nem érdemes éves bérletet venni, de ha mindet lehetne használni, akkor már lehet elgondolkodnék rajta.

És igen, ha távolabbi helyre Bánkút/Sátoraljaújhely is érvényes lenne a bérlet, jó hóviszonyok mellett oda is lenéznék.

Tudja valaki hány éves bérletese van most MSZI-nek/Eplénynek? Gondolom 50km-s körzeten kívül nem túl sok. Bár lehet úgy állnak hozzá, hogy jó hó esetén úgyis telt ház van a hétvégéken, akkor meg minek a közös bérlet.
Előzmény: (TKata 141402)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.