Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard bakancs kérdés

ÜZENETEK (156)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2015.01.29. 21:23
A héten turrachon voltam és a burton bakim jól megviccelt. Megadta magát a fűzőrendszer felső része. Elszakat a fűzű külső köpenye ami idővel felcsúszott a fogantyyúig így a belső vékony zsinort már nem fogta meg a "farkasfog" Végigjártam a környező boltokat szervízekket de csak a kezüket tárták szét, nem tudták orvosolni a problémát amin csodálkoztam hisz elég népszerű márkáról van szó és a fűzőszett is pár ezer forintos tétel amit igazán tarthatnának készleten.
Végül egy jó órás sufnituningal sikerült teljesértéküvé tennem a fűzőt de holnap első dolgom hogy megyek tartalék szettet venni :-)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.01.29. 20:53
Vettem már egy Nitrot Anthemet amivel szintén szívok :( 43.1/3 os volt. Üzletbe halálosan jó kb. 2 órát álltam benne. Kimentünk Obere egy nap után annyit tágult ill puhult a belső rész és a kötés úgy hátra húzta a lábam hogy dupla talp béléssel is lötyögött. Olyan volt mintha sose próbáltam volna még bakit. Most kicserélték némi ráfizetéssel de már nem volt egyel kisebb csak kettővel amiben szintén dekkoltam az üzletben kettő órát, ha ez kicsi lesz elsírom magam. Ennyi erővel a webről is rendelhettem volna ... egyre mélyebb gödörbe kerülök.. :(
Idipolisz hozott nekem is egyet de sajnos óriási volt pedig beleszerettem..vérzett is a szívem érte.
Előzmény: (golo 178692)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.01.26. 15:56
Ez most US 10-es, ami 28 cm. Az előző bakim 10,5-es volt, 28,5 cm. Lehet, hogy Neked is jó lenne a 42,5-es (US 9,5)? A kettő között már nincs másik méret.
http://www.sportmall.com/en-snowboard-boots/?brand=nike
Ezen az oldalon ebből a típusból már nincs ilyen, de ne add fel a keresést, hátha akad még valahol egy.

Szerk., a mérettáblázat és a bevarrt címke között eltérés van. A címke szerint US 10-es, EUR 44, 28 cm a baki.
Előzmény: (cannibale 178684)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.01.26. 13:30
Sajnos nekem 43as kell ami már régóta nincsen a piacon.. :( A még rosszabb hír, hogy a nike jött, látott, odavert mindenkit és jövőre már ki is vonul elvileg..ezt az infót mondták szakemberek.
Előzmény: (golo 178683)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.01.26. 12:54
Valóban nem láttam még ehhez fogható bakit. Nagyon köszönöm, Idipolisz!

Véletlen akadtam rá a neten, és ezen az áron már belül van a 200 eurós határon, amit hajlandó lennék kifizetni bármilyen bakancsért.

Még van 2 darab, akinek 45-ös a lába, az még lecsaphat rá:
http://www.sportmall.com/en-snowboard-boots-nike-sb-lunarendor-8-10/
http://www.sportmall.com/en-snowboard-boots-nike-sb-lunarendor-8-10-2/

A 44-es már a lábamon :)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.12. 10:13
Köszi a választ.

Közben voltam szervizben, mert a boardot bevittem és megkérdeztem az ott dolgozókat is, hogy nekik mi a véleményük erről. Ugyan azt mondták mint Te, de megbeszéltem velük, hogy beviszem a bakancsot és a kötést is és beállítják. (Előzőleg is egy szervizben állították be.) Mint kiderült, nagyon rosszul volt beállítva. (Ez a képeken nem látszik). Nem feküdt fel rendesen a kötés a bakancsra. Ettől függetlenül a bakancsban tényleg nem mozoghat a lábam, ennek majd még utánajárok akkor pontosan, mit érdemes kezdeni vele.

Köszi még egyszer, hogy válaszoltál.

Üdv
Előzmény: (Bélapó 177528)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2015.01.10. 08:44
Nekem a fénykép alapján tökéletesnek tűnik. viszont a láb nem mozoghat a bakancsban! Főleg a sarkad nem mozoghat fél-le! Ha mozog a bakiban a lábad nem csak az a probléma, hogy kidörzsöli a lábad, hanem a deszkád nem követi pontosan az akaratodat. Ennek széles gyalult pályán nincs nagy jelentősége, de buckák között komoly gondot okozhat. Komolyabb cipőkben a saroknál van egy betét, ami megakadályozza a sarok fel-le mozgását. Úgy tudom, lehet külön is kapni ilyen betétet. Talán mintha valaki beszélt vona itt a fórumon is ilyen betétról. Egy biztos! Azt kell elérned, hogy a bakiban NE mozogjon a lábad!
Előzmény: (Joke 176917)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.03. 15:49
Csináltam képeket a kötésről és a bakancsról. Közben megnéztem, 6 fokozatban lehet állítani, a negyedik legnagyobb fokozatban volt.
IMG-20150103-152831.jpg
IMG-20150103-152859.jpg
IMG-20150103-152909.jpg
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.01. 17:25
Holnap este tudok fényképet felrakni, addig is köszi.
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.01.01. 16:09
Hy.

Milyen dőlés szög van beállítva a kötésed hátsó támla részén?Linkelj már be egy ilyen bakancsot meg kötést légyszíves, akár fotón is jó lenne, hogy megnézzük.
Előzmény: (Joke 176726)
Joke
15 élménybeszámolót írt
15
12 éve tag
2015.01.01. 15:37
Sziasztok,

lenne egy problémám és remélem hogy lesz itt olyan valaki, aki tud benne segíteni, vagy legalább hallott már ilyenről, mert fogalmam sincs hol máshol tegyem fel a kérdéseimet.

Szóval a helyzet a következő: nem vagyok egy nagy snowboardos, most megyek negyedjére egy hétre boardozni, ez is átlagban két évente szokott megtörténni, így túl sok tapasztalatom nincsen. Amikor először voltam boardozni, akkor csúnyán feltörte a bakancs a vádlimat, teljesen lenyúzta a bőrt róla, nagyon csúnyán nézett ki. Akkor még a technikámra gyanakodtam, meg arra, hogy egy hétig csak a faleveles módon tudtam snowboardozni egy az indulás előtt történt sérülésnek köszönhetően, elég nagy terhet róva így a vádlimra. A második alkalommal nem is volt semmi gond, megúsztam mindenféle sérülés nélkül az egy hetet, ehhez azonban hozzátenném, hogy olyan bakancsot béreltem akkor, amiben nem volt ez a belső betét. A harmadik alkalom előtt vettem egy bakancsot, amivel elmentem egy napra, kipróbáltam, tökéletes volt, az sem törte fel a lábam. Aztán elmentem egy hétre ebben a bakancsban és már első nap jelentkeztek a tünetek, hogy ebből baj lesz. (Itt volt egy kötés csere is.) Szerencsére sikerült egy nem túl jó, de annál hasznosabb megoldással elkerülnöm a súlyosabb sérülést ( raktam egy vastagabb szivacsot a bakancs és a lábam közé, elég kényelmetlen volt, de legalább jött le a bőr.) Most mennék negyedjére is, viszont nem tudom eldönteni, hogy most a bakancs a ludas, az én technikámmal van ekkora baj, vagy esetleg a kötés miatt van az egész. Most már egész jól snowboardozok, úgyhogy én erre gyanakodnék a legkevésbé, viszont azt tudom, hogy a sarkam valamennyire fel-alá jár a bakancsban, lehet ennek van köze hozzá.

Nagyon hálás lennek, ha valakinek lenne ötlete, tippje, hogy mitől lehet az, hogy ennyire lenyúzza a bőrt a bakancs a lábamról, mert bár nagyon várom már az egy hét boardozást, az ezzel járó bonyodalmat/fájdalmat már nem annyira.

Köszi előre is.
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.12.30. 09:42
Szerintem a legtöbb hazai forgalmazó tart cserefűzőt a bakancsai mellett.
De ha igazán strapabírót akarsz, akkor hegymászózsinór! :)
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2014.12.30. 00:17
Strapabíró bakancs fűzőt tudtok valahonnan, jó áron?
Ebayen van 1500-ért Thirtytwo, de 2000 a posta. Esetleg valakinek nem kell még?
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.29. 17:46
Próbálkozhatsz mással is. Nekem van cipőszárító elektromos fűtőbetétem, én azzal szoktam.
De van barátom, aki nem szarozik a cipőszárítással sem, beletett 1-1 40w-os izzót a cipőbe és kész. Mondjuk ettől én félek kicsit, az izzó üvege nagyon forró tud lenni, kiégetheti a bélést.
A hajszárítóval még nem próbáltam, hasonló spec eszközzel láttam már melegíteni, ott kb 5-10 percig melegítették, majd belebújt a tulaj és mászkált a boltban benne vagy 20percig. Igazából az a lényeg, hogy a bélésben lévő hőre alakítható részek átmelegedjenek teljesen.
Előzmény: (hori88 174704)
hori88
56 élménybeszámolót írt
56
12 éve tag
2014.11.29. 17:40
köszi, valamiért átsiklottam rajta,
a hobbim a hajszárító égetés :P
Viccet félretéve, nincs a közelben szakbolt ezért én fogom csinálni. Meddig kell melegíteni? Az én helyzetemben érdemes benne sétálnom is melegen, vagy csak dőljek előre dupla zokniban?
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.29. 16:29
Lehet, oda is van írva: Heat Moldable Liner

Vagy szenvedsz vele és leégetsz egy hajszárítót, vagy beviszed vmelyik boltba és megkéred őket, nyilván nem tízeres tételt kérnek majd érte.
Előzmény: (hori88 174698)
hori88
56 élménybeszámolót írt
56
12 éve tag
2014.11.29. 13:41
Nekem ilyen bakim van:
http://www.evo.com/outlet/snowboard-boots/burton-ox-demo.aspx

2-3 óra használat után elszorítja az ereket a rüsztöm-nél és elzsibbad, utána pedig begörcsöl az összes ujjam és lábfejem.
Szerintetek ezt is lehet így melegíteni? Vékony zoknival javul a helyzet, illetve kivettem valami spéci lúdtalpbetétet ami gyárilag benne volt.. :D
morfologus
141 élménybeszámolót írt
141
11 éve tag
2014.11.28. 17:36
Nagyon bevált ez a tipp.
Ugyan nem bírtam kivárni, amíg eljutok a túraboltba, megcsináltam e szerint otthon: http://www.livestrong.com/article/99396-mold-snowboard-boots/
Sízokni alá felvettem még egy vékonyat, és úgy hagytam a lábamon 10 percig. Most már újra olyan, mint régen volt.
Előzmény: (badzoli 174304)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.11.24. 14:24
Szuper! Húzhatod az íveket
Előzmény: (Harlequin 174528)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.