Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Snowboard bakancs kérdés

ÜZENETEK (156)Időben csökkenő Időben csökkenő
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.11.10. 01:20
Facebookon keressetek rá a Snowboard Raktár nevű csoportra. Jelenleg is több teljesen új Nike bakit árulnak nagyon elfogadható áron (40-50). Van egyébként fent sok bakancs, használtak is jó árakon.
https://www.facebook.com/groups/523573984446500/
Előzmény: (totyi69 183973)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.11.09. 20:33
Szia,

Hasonló cipőben járok Én is, nálam két cipő akadt fennt a rostán (az egyiket már próbáltam, meggyőző volt)
-Northwave Decade SL
-Ride Fuse
a régi motorosok szerint a Nike SB modellek mind erősen ajánlott de az ritka és valamivel drágább is.
Előzmény: (basquiat 183808)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2015.11.01. 20:52
Bakancsvásárlás előtt állok, sajnos a régit agyontapostam.
Keményebb bakancsot szeretnék, ami tart szűzhóban de még be lehet menni a parkba is vele.
Mit ajánlanátok?
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.10.14. 01:29
Nem kell félni a gyorsfűző rendszertől. Nem fog elszakadni egy hamar és ha igen akkor annyiból kicseréled mint egy sima fűzőt. Mind három baki jó választás lehet.Attól függ mire akarod használni. Én a Nitrót venném ezek közül. Volt már Anthem bakim bár az sima fűzős volt és nagyon strapabíró és kényelmes bakancs.
Előzmény: (totyi69 183463)
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.10.05. 19:24
Szia,

Biztosan korrekt baki, a fűzőrendszere mennyire stabil és jól állítható a sima fűzőhöz képest ? A jan. 24.-e attól tartok már késő lesz : )

3. kiszemelt :RIDE FUL
http://www.snowboardshop.hu/boots.php?id=176
Előzmény: (cdl 183438)
cdl
107 élménybeszámolót írt
107
9 éve tag
2015.10.02. 22:40
Szia.
A kettes számú itt lakik a szekrényemben.
Tavasszal vettem, szóval még nincs tapasztalatom vele.
Remélem nem lőttem mellé, majd meglátjuk.
Mult héten egy estét benne töltöttem, hogy szokjam😉
Jan.24 után tudok többet mondani röla.
totyi69
16 élménybeszámolót írt
16
13 éve tag
2015.09.30. 10:09
Sziasztok,

Üdvözlök mindenkit, hamarosan kezdődik a szezon : )))

Egy olyan kérdésem lenne, hogy van e valakinek tapasztalata az alábbi bakikkal ? Ez a félig gyorsfűzős rendszer SL-TLS (nem boa) mennyire strapabíró és használható ?

1. http://www.riderscorner.hu/shop/bakancsok/nitro-anthem-tls-stealth-camo-10

2. http://wakeshop.hu/hu/northwave-decade-sl-snowboard-bakancs-6355

Minden ötletet szivesen fogadok, 6-7 es flex indexes bakancsot keresnék tempós carving ill. nagyon kezdő freerid-hoz.
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.09.24. 21:55
Ha esetleg idén lesz lunarendorod jussak eszedbe..
Előzmény: (Idipolisz 182444)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.25. 10:18
Mivel állítólag a Nike kiszáll a snowboard business-ből ezért úgy döntöttem beruházok még egy bakancsra így szezon végén.Nekem tényleg nagyon bevált és inkább betárazok a közel jövőre :) Most egy a Lunarendor-nál kicsit puhább Zoom Kaiju-t választottam, remélem ez is lesz olyan mint a Lunar :)
Kaiju.jpg
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.23. 00:13
Az én régi Nitro Anthem bakimban ugyanaz a bokafűző rendszer volt mint a Nike Lunarendorban csak vékonyabb fűzővel de a megoldás és a hatékonyság ugyanaz :) Nagyon szeretem azt a bakit a mai napig, több mint 250 nap van benne és még mindig makulátlan csak már nagyon puha :)
Előzmény: (cannibale 182341)
nitro.jpg
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.03.21. 20:25
Jómagam idén vettem először gyors fűzős bakit, nyolc évig fűzősben nyomtam így rohadtul kíváncsi voltam már egy ilyen bakira. Ez egy Nitro Anthem idei model. Jól tart és komolyan meg lehet húzni/szerintem annyira nem mint a fűzőset de erre nincs is szükség mert ezen a ponton túl már úgy is zsibbad/, egész nap tartja a lábam de, hogy ez gyors lenne ezt cáfolom, legalábbis nekem. A fűzőset sokkal gyorsabban vettem fel és le.A belső részről ennél a bakinál annyit, hogy nem cifrázták túl sajnos. Az anyag minőség jó de nem prémium. Persze ez egy hatvan rongyos baki/üzletben/ szóval nem egy Száz-húsz ezres de ár érték arányban nekem tökéletes.
Előzmény: (Idipolisz 182309)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.20. 09:36
Azért milyen érdekes hogy a szezon előtt itt is és más fórumokon is lebecsülték és kifejezetten elavultnak titulálták a hagyományos fűzős bakancsokat. Néhány komoly gyártó mégis kiállt e mellett a rendszer mellett még a csúcskategóriás cipőinél is és láss csodát mindenki meg van vele elégedve míg a gyorsfűzős rendszerekkel hiába magasztalják az átlag felhasználók sokkal több gond van...Egyébként nem csak a külső befűző rendszer a lényeg, sőt a bokánk helyes rögzítésénél sokkal fontosabb szerepet játszik a belső fűzési rendszer ami néhány okosabb gyártónál (Nike-Nitro-Ride)egy külön a külső cipő belsejébe belevarrt bokafűzővel van megoldva. Ennél jobb sztem nem létezik. A felsorolt gyártóknak sem minden bakancsa ilyen és lehet hogy van olyan cég akit kihagytam de mindenképpen ilyen cipőt érdemes venni :)
Előzmény: (dtamas 182239)
Nike-Snowboarding.jpg
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.03.19. 23:14
Kerestem képeket a bakiról. Úgy látom, hogy van hely a lyukaknak, tehát hagyományos fűzőssé lehetne alakítani. Egy jó cipész biztosan meg tudná csinálni. Sajnos egyre kevesebb az ilyen öreg mester.
A bélést nem láttam, de gondolom, hogy a fogaskerekek koptak el, ezért lazul meg. Talán egy picivel vastagabb zsinór befűzésével, vagy a zárszerkezet cseréjével egy szakszervízben ez a probléma is megoldható.
Legközelebb pedig már Te is egy hagyományos fűzőset fogsz venni. :)
Előzmény: (dtamas 182239)
dtamas
53 élménybeszámolót írt
53
13 éve tag
2015.03.18. 12:02
sziasztok!
Snowboard baki segítséget szeretnék kérni.
Kb. 20 napja használom a Forum "The Booter" nevű bakimat, amely egy Highspeed damilos gyorskötéses példány.
Mostanában meggyűlt vele a bajom: mintha kitágult volna és enyhén mozog benne a lábam. Valamint egy egésznapos csúszás során 2-3-szor is utána kell húznom,mert mind a bélés húzózsinórja, mind a külső damilos gyorskötés enged a szorításból (a baki nyelve középről elcsúszik, a sarkam enyhén mozog a cipőben).
A boltban 1,5 óránát járkáltam benne 2012 decemberben, mikor megvettem, és utána az egész szezonban kényelmes volt és NEM mozgott benne a lábam.
Nem volt olcsó, és el lennék keseredve ha ilyen gyér élettartamra tervezték volna.Van vkinek ötlete, hogy tudom még legalább 1-2 szezonra jóval stabilabban használhatóvá tenni?
Köszönöm előre is a válaszokat :)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.03.18. 09:26
Tapasztalatok 11 nap használat után: továbbra is jól tart, nagyon közvetlen és határozott tőle a lap irányíthatósága, a legkisebb rezdülést is továbbadja. Ez az eddigi legmerevebb bakim. Ehhez nagyban hozzájárul a merev alumínium kötés is, amit kimondottan ehhez a bakihoz vettem: http://www.sp-united.com/bindings/slabone_M/
Nagyon jól passzolnak egymáshoz, az orrpánt jól illik a baki orrára, olyan mintha ráöntötték volna. A kötéshez adott 2 féle hosszúságú orrpánt közül a hosszabbikat szereltem fel, azzal tökéletes. Nagyon tetszik hogy teljesen sima a baki orra, nincs varrás, ami gyengítené vagy kikophatna.
A talp nagyon jól fog, nem csúszik, mászásra is biztonságos.
Egyetlen negatívum, hogy ha nem mozgatom a lábam (pl. felvonózás közben), akkor elkezd zsibbadni a talpam, de csak akkor, ha a befűzéskor nem figyelek oda és az alsó szekciót a kelleténél jobban meghúzom.
A le és felvétel egyszerű, gyors. A fűző modern, puha anyagból van, nem lazul meg, nem fagy össze, könnyen oldható marad.
Azon is meglepődtem, hogy mennyivel szárazabb marad benne a lábam, mint más bakancsokban. A nedvességet a bélés beszívja, majd kivezeti. Szárítani esténként alig kellett.
Előzmény: (Idipolisz 182222)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2015.03.17. 23:09
Örülök hogy sikerült egy igazán professzionális bakancsot beszerezned jó áron :) Remélem sok örömöt visz majd a csúszásaidba. Én most jöttem haza 90 napot töltöttem kint Hochkaron és minden nap a Lunarendor-omban csúsztam. A cipő hihetetlen kényelmes, semmit nem vesztett a feszességéből és szinte karcmentes állapotban van pedig nem keveset kapott a három hónap alatt. A Nike minőségére panasz nem lehet. Mindenkinek bátran ajánlom!
Előzmény: (golo 178683)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2015.03.02. 18:13
23 havon töltött nap után is igen elégedett vagyok a bakimmal
Előzmény: (Idipolisz 174279)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2015.02.10. 15:12
Jelentem amennyire be voltam csokizva annyira jó választás lett a fél számmal kisebb baki. Sokkal jobban érzem a lapot mondjuk vettem hozzá egy új kötést is Drake 50 est, úgy érzem ez eddig a legjobb szettem. Nagyon direkt és villámgyors, szerencsére a porhóban kisegít a kondim ;)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2015.02.01. 09:16
Nekem mázlim volt, mert az alsó szál pattant meg és az is a fixre kötött végénél, így a fog elég sokáig meg tudta még fogni.
A store13-ban egyből orvosolták, azóta nálam is van mindig tartalék.
Előzmény: (minerel 179055)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2015.01.31. 21:09
2 nap használat után tökéletes a baki. Fél számot tágult, pont amennyivel kisebb, mint az előző bakim. Tegnap még nyomta kicsit oldalról az egyik bokám külső oldalát, de kivettem azt a merevítőt (a többi benne maradt) és ma már észre se vettem. 100% freeride, volt minden, ahogy szokott, semmi próba a pályán, egyből lefelé. Az egyensúlyi helyzet kissé eltér, de nem rosszabb. Rendkívül közvetlen lett tőle a lap irányíthatósága (merev alumínium kötéssel), nulla holtjáték, olyan, mintha jobban menne a csúszás. Nagyon élveztem. De a helyek is fantasztikusak, ahol jártunk. Majd azt is elmesélem.
Előzmény: (cannibale 179053)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.