Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Snowboard bakancs kérdés topikból

ÜZENETEK (25)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2015.03.02. 18:13
23 havon töltött nap után is igen elégedett vagyok a bakimmal
Előzmény: (Idipolisz 174279)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.11.16. 21:59
Ez szerintem csak részben igaz. A nagy márkák arányaiban sokkal többet költenek reklámra, arra hogy ha látod a logót, hajlandó legyél érte többet kifizetni, mint amennyit valójában ér.
Előzmény: (Idipolisz 174310)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 21:11
Szó sincs ilyenről, nem azért írtam vissza mert bántónak éreztem hanem azért mert szeretem a tényekkel igazolni a mondanivalómat. Senkit nem akarok megtéríteni és rábeszélni sem. Aki ismeri, tudja mennyibe kerül az majd megkeres ez ügyben. Nyilván te is azt tetted volna ha két hónapja fel teszem az áhított a Flow bakit félár alatt. Nem tudsz rontani egy olyan üzleten amin a vevő nyerhet többet. Részemről a téma lezárva. Ha valaki meg azzal jön hogy a márkát kell megfizetni annak még annyit hogy nem a márkát hanem azt a fejlesztői munkát ami által létre jön egy ilyen termék.
Előzmény: (Bélapó 174307)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.11.16. 20:37
Nem az üzletedet akartam rontani hidd el! Csak hallattam a hangomat. Nekem volt F2, head nitro burton aztán rátaláltam a flow-ra és annyira bevált, hogy most is erre vettem az irányt. Október elején az első menet nem járt sikerrel, de mivel máshol sem találtam megfelelő cipőt megvártam míg beérkezik az új kollekció és ekkor ráleltem a jelenlegi bakimra, mellyel pillanatnyilag elégedett vagyok. Nem próbáltam még nike bakit. Lehet, hogyha próbáltam volna, most arra esküdnék. Csak futócuccom van nike-ban. Azzal elégedett vagyok. Ha esetleg belemásztam a lelkivilágodba, bocsáss meg! Nem volt szándékos.
Előzmény: (Idipolisz 174279)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2014.11.16. 20:07
melyik 600 eurósra gondolsz?
Előzmény: (Idipolisz 174300)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 19:42
Minden komolyabb márkának van presztizs értéke.
Nike-ból sem minden baki 450 euro, kapsz már 180 euroért is. Tisztában kell vele lenni hogy nem belépőszintű termékeket gyártanak. Ez a cég 40 éve gyárt lábbeliket és a világ legkomolyabb sportolói lábára készítenek cipőket- ruhákat minden sportágban legyen az foci-kosárlabda vagy akár golf..Az a vicc hogy 20-30-40 ezer forintos tornacipőkben rohangálunk az utcán és drágállunk egy komoly terméket amit nem félévre vesz az ember. Van drágább bakancs is a piacon - 600 euro és egy olyan cég gyártja akinek pár éve a bakancsai egy fillért nem értek...
Előzmény: (minerel 174286)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.16. 18:49
Nem tudom ti hogy vagytok vele de én reggel bekötöttem a bakimat és zárásig sose kötöm újra. Igazán jó az lenne ha legalább 4-5 bakit kipróbálhatnék egy hét alatt. Na akkor el tudnám dönteni az biztos. :)
Előzmény: (badzoli 174270)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.16. 16:20
Az a nike pipa azért legalább + 150Euro de vannak akikne egy márkajel viselése sokat megér, legyen az autó vagy sportcucc.
Előzmény: (Idipolisz 174279)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.16. 13:59
Hozzánk legközelebb Ausztriában 449 euro az ára.
Annak a 60000Ft csak a 45%-a.
http://www.blue-tomato.com/en-GB/product/Nike-Lunarendor+2015-301637311-black+black+chilling+red/?back=G-fmog
Egyébként mennyiért vesztegetik itthon a te Flow Vega bakidat? Kint 200 eu - az pont annyi mint amennyiért én adom a Lunart, és ha jól látom a legolcsóbb model a Flow-k között, szóval elég relatív dolog ez az olcsó nem olcsó bakancs téma.
A BOA-ról pedig annyit hogy egy ismerősöm járt úgy vele hogy a 10 napos túra első napján kiszakadt a drótszál az egyébként nem túl sokat használt bakancs disc-részéből, így bérelhetett magának kint egy bakancsot olyan 70 euro körül a 10 napra. Szóval lehet hogy jó meg lehet hogy javítható is de ha a pályán cserben hagy akkor lehet vele szívni nagyot. Én inkább a sima vagy a gyorsfűzős rendszert ajánlom mindenkinek.
Előzmény: (Bélapó 174250)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2014.11.16. 10:56
Drótosból is van 2 szekciós, jópár éve vett egy ismerős K2 bakancsot, belül gyorsfűző, kívül 2 tekerővel sodronyos, alul és felül.
De már a kb 5éves Burton Ruler bakancsomon is külön van alsó és felső gyorsfűző. Előtte hagyományos fűzős Moto-t használtam, na azt napközben is rendre utáne kellett húzni. A gyorsfűzős Rulert szinte sosem.
Előzmény: (golo 174257)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.15. 23:07
Azt írod: "egyenletesen feszül rá a lábra".

Én pont ezt nem akarom.

Ha jó a fűző (én szinte mindig lecserélem az eredetit), akkor elég nagy a súrlódása ahhoz, hogy szinte lyukanként más és más feszességet állíthassak be: alul lazábbra hagyva (hogy ne szorítsa el a lábfejem), középen erősebben (hogy fogja a sarkam), felül ismét csak gyengébben meghúzva (hogy előredöntve ne nyomja a sípcsontom a baki széle).

Ennél sokkal jobb, ha már két részre van bontva a fűző, külön az alsó és a felső részre (a Ride bakimon csak alul van fűző, felül pedig a pántokat tudom attól függetlenül meghúzni, sőt abból is van kettő). Az új felsőbb kategóriás Nitro bakancsoknál is már két részre van bontva a fűző:
http://nitrousa.com/men/boots

A drót a kényelmet helyezi előtérbe a szabályozhatóság rovására. Tehát az állíthatóság szót nem abban az értelemben használtam, amire Te gondoltál.
Előzmény: (Bélapó 174251)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.11.15. 22:17
Nem igaz, hogy a hagyományos fűzőst finomabban lehet állítani. Eddig mindig hagyományos fűzős cipőim voltak. Most van az első alkalom, hogy drótosat vettem. (nem kaptam hagyományost és rohadtúl közelgett a szezon)

A fűzőset mindig utána kellett húzni, ezt nem kell! Abszolút finoman lehet állítani és egyenletesen feszűl rá a lábra.

A "soha nem romlik el" nem tudok vitatkozni, mert még csak három napot használtam, és ettől fosok én is, hogy akkor fog tönkremenni mikor legjobban kéne.

... és mint lentebb írtam, a drótosnak van egy igen nagy előnye, hogy egy mozdulattal kilazíthatom
Előzmény: (golo 174215)
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2014.11.15. 22:04
Nem kötözködni akarok! csak megjegyzem nem 450 Euro, hanem 430 dollár Persze az is rengeteg pénz és én nem engedhetném meg magamnak még az 57%-át sem.

Dehát én elégedett vagyok a flow-val!
Előzmény: (Idipolisz 174192)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.14. 20:48
kicsit le vagyok maradva már :-) Ahogy nézem a deeluxe még jobban emeli a tétet. Nagyon beteg...
Előzmény: (Idipolisz 174214)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.14. 20:48
Elismerem, ez tényleg olyan. És nem véletlenül hagyományos fűzős, mert azzal finomabban állíthatod, míg a drótossal csak egyféleképpen, és ez soha nem romlik el. Aki ilyet vesz, annak ez inkább előny, mint hátrány.

Tehát mégis tudnak jó talpat csinálni. Ez szerintem olyasmi lehet, mint a dzsekiknél a cipzár. Valahogy meg kell különböztetni az olcsót a drágától, ezért csak a drágábba teszik bele azt, ami már elfogadható, hogy az is eladható legyen, pedig a gyártási költségekben a különbség csak töredéke annak, mint ami a végső árban kifejeződik.
Előzmény: (Idipolisz 174192)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 20:39
A Burtonnál már nem a Driver X hanem az SLX az ami ezzel egy kategória..az pedig drágább mint a Lunarendor.
Miért ne lehetne egy high end bakancs "sima" fűzős? Van a Nike-nak is BOA-s cipője de ez szerencsére pont nem olyan :)
Előzmény: (minerel 174211)
cannibale
270 élménybeszámolót írt
270
13 éve tag
2014.11.14. 20:02
Nem mondom, hogy nem próbálnám fel de kicsit furcsálom, hogy sima fűzős ez a high-tech baki.
Nem mellesleg a fűzős bakira esküszöm de már kipróbálnék egy gyors fűzőset.
Előzmény: (Idipolisz 174192)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2014.11.14. 19:14
Elég merészen árazták be. Én láton is a Nasa-val való munkát mert a holdig lőtték fel az árát és ezt a nevében is tükrözik. Majdnem 100öjróval emelték a burton diverx fölé???
Előzmény: (Idipolisz 174192)
Idipolisz
62 élménybeszámolót írt
62
13 éve tag
2014.11.14. 10:46
A bakancs létezik amit keresel.
Úgy hívják NIKE LUNARENDOR.
Sajnos nem olcsó de ezt nem is várhatjuk el egy csúcskategóriás bakancstól.
A bolti ára talán túlzás de nem egyedi az árképzése hiszen a BURTON is ilyen árral dolgozik ebben a kategóriában.
A talpáról annyit hogy amit írtál "néztem a régi nagy futócipő-márkák bakancsait, ezeknek olyan vastag a talpuk, mint egy futócipőnek - Látszik, hogy még hiányzik a tapasztalat" ez nem így van, a talp ami a kötésed és a talpad között van az a töredéke annak amit a bakancs oldalára fel jön és oldal nézetből látsz. Ha lesz alkalmad fogd a kezedbe, próbáld fel és ne egy kép alapján ítélkezz.
Ezek a nagy gyártók pontosan ezért vásárolják fel a kisebb gyártókat (Adidas - Salomon) és a komoly technológiákat (Nike-Lunar - NASA) hogy az ő tapasztalataikkal karöltve alkossanak még jobbat.
Ha esetleg valakit érdekel tudok segíteni féláron beszerezni egy ilyet ;) Sokkal komolyabb mint például a már említett Burton Ruler - ami így drágább is , és kb. az első a Burtonok között amelyikben már a lábad is jól érzi magát, persze van akinek egy Moto is álom bakancs a dacathlonos után amig majd egyszer fel nem vesz valami komolyabbat a lábára.
https://sielok.hu/apro/hirdetes/32309/
Előzmény: (golo 174167)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2014.11.13. 00:47
Szubjektív lesz, mert függ a felhasználási céltól. Nekem freeridre-ra kell, ehhez a lap-kötés kombó keménysége 7-8, ezért a cipő se legyen sokkal puhább, 5-6 megfelel. Viszonylag magas szárú legyen (nagyobb erőkar).

Fűző: még nem volt soha boás bakim, ezért tartok tőle (mert minden elromlik egyszer, csak a sima fűző nem), de nem vetem el egészen, lehet hogy egyszer kipróbálnám, de csak akkor, ha az alsó és felső részt külön be lehet állítani.

Külső: ne legyen bumszli, azaz minél alacsonyabb legyen a lábfeje, hogy rövidebb pánttal becsatolható legyen (stabilabb, nem billeg).

Talp: legyen vékony, hogy alacsonyabban állj a deszkán, legyen hajlékony, hogy ne zsibbadjon a lábad, természetes gumi, hogy ne keményedjen meg a hidegben, és mivel sokat mászok és gyalogolok, ne csússzon. Nagyon kevés az ilyen talp, pl. néztem a régi nagy futócipő-márkák bakancsait, ezeknek olyan vastag a talpuk, mint egy futócipőnek. Látszik, hogy még hiányzik a tapasztalat.

Belső: a legfontosabb. Itt dől el, hogy mennyire tart jól (forma), hogy mennyire kényelmes és meleg és jól szellőzik (anyag). Ha neoprén is van a lábujjaknál, az egy jó dolog. A talpbetét is legyen puha és a talpadhoz illő, mert ha nem jó, akkor nem fogod tudni használni a kíntól, amit okozni tud, ha rossz helyen nyom. A belső is fűzős legyen, még jobb, ha a fűző a külsőhöz is rögzítve van és hátrahúzza a sarkad. (Lásd a Ride bakimról a képeket lejjebb.) Amelyeknek oldalt ki van vezetve a fűző vagy van egy tekerőgombja, azok ilyenek. Fontos, hogy a belső kivehető legyen, mert anélkül nem fog megszáradni másnapra.

Nem baj, ha könnyű a baki és nem növeli meg sokkal a lábméreted, így nem kell túl széles lap, hogy ne lógjon le.

Passzoljon a kötésbe, ne koptassák egymást, mert különben ki fog lyukadni.

Na, ennyi elég is lesz, mert a végén már nem is lesz ilyen baki, de ebből már látszik, hogy milyen nehéz is ez, és a márka tulajdonképpen mindegy. A régi, nagy snowboardos cégek kínálatában azért látszik az évtizedes tapasztalat.
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.