Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Olaszország
Sappada
síterep infó oldal
ÜZENETEK (300)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2005.01.18. 17:39
Csao!

Sajnálom, de én továbbra is tartoma véleményemet a helyről! Tény, hogy olcsó, de ez nem véletlen. Azóta új infom is van Sappada-ról. Avval etettek kint minket, hogy azért nincs meg a nagy pályarendszer, mert tavaly ősszel elvitte egy nagy vihar. Na ezt lökik már pár éve rendszeresen.
ráadásul egy csomó időt veszítesz avval, hogy kocsiból be, ablakot le, és irány a másik része a helynek. Amit egy összefüggő rendszerben csuszással töltesz, azt az időt ott muszáj autokázásra szánni/idő+ktg/
Én életemben először Folgarida-Marilleva-n voltam és ez........
Erről sajna senki nem tud meggyőzni!
sorry, de nem az aszándékom, hogy bárki kedvét elvegyem, hanem, hogy az esetleges befizetőket lebeszéljem a helyről!
síjó
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.14. 20:18
Nemrégen jöttünk haza Sappadából. Én is azt mondom, hogy csak jóra számíthattok. Szuper jó pályák, rengeteg hó. Ami kicsit zavaró csupán annyi, hogy nem összefüggő a síterep, hanem "vándorolni" kell egyik pályától a másikig. Tehát egy piros pálya itt, kb. 2-3 km-rel odébb egy másik, és ha több pályán szeretnél sízni, akkor ehhez bizony le kell csatolni, kocsiba ülni, utazni, kiszállni, ismét sízni, stb.
De ettől eltekintve: tényleg rengeteg hó volt mikor mi voltunk (dec. vége, jan. eleje), gyönyörű táj, szépen karbantartott pályák, figyelmes, kedves olasz vendégszeretet.
Káridzs
8 élménybeszámolót írt
8
19 éve tag
2005.01.14. 13:58
Thorin
Jó hogy írtál. Nekem is ez a véleményem. Nem kell elvenni mások kedvét.. ....persze lehet menni Svájcba is. :-)
thorin
3 élménybeszámolót írt
3
19 éve tag
2005.01.13. 22:36
Sziasztok
Annyi rosszat írtatok már Sappadáról,hogy gondoltam kerüljön valami a mérleg másik serpenyőjébe is.Mi 2004.februárjában voltunk ott a sporthotelben,és nagyon jól éreztük magunkat.Igaz hogy viszonylag kevés pálya van,viszont ezek gondozottak,és ottlétünkor volt rajtuk hó is bőven.Kezdőknek,vagy majdnem kezdőknek abszolút ideális hely, javaslom hogy vegyétek igénybe a telepített oktatót(Intersí) Burgyán Pétert, aki nagyon jó oktató,és igazán szívvel-lélekkel végzi feladatát.A barátnőm akkor síelt életében először és a harmadik napon már a piros pályán is szépen lejött, mindenféle esés-kelés nélkül.A haladóknak carving tehnikát tanított.A komolyabb sípályarendszerekhez szokott "menő" embereknek nyilván nem nagy élmény, bár ha szorít a pénztárca és másra nem futja nem egy ismerősöm azért újra felkeresi.
A sporthotelben kaja volt bőven,kicsit zavart bennünket hogy pont valami iskolaszünetben voltunk ott, amiről persze senki nem szólt hogy akkor van, és tele volt egész éjjel bulizó vidám,hangos,olasz tinikkel, és nem sokat tudtunk aludni.Sajna egy közeli kisvárosban lévő kórházat is megnéztünk, miután laza bakancsal buktam egy hatalmasat,és ezt kissé megsínylette a bokám.Viszont az tetszett hogy a hegyi mentő két perc múlva már mellettem volt és megkérdezte,hogy vagyok, le tudok e menni,stb.
Az emberek nagyon barátságosak, és nagyon szép a városka is.Én kezdőknek kimondottan ezt az utat ajánlanám.Üdv mindenkinek
Hidalgo
1 élménybeszámolót írt
1
19 éve tag
2005.01.06. 19:40
Sziasztok !

Átadnám a Sporthotel Volaiaban febr. 6-12 ig lefoglalt, 2 db kétágyas szobámat bekerülési áron. (54300/Ft/fő) Betegség miatt nem tudunk utazni :-(

7 nap, 6 éjszaka, 5 napos bérlet, félpanzióval ...

http://www.intersi.hu/szallas.php?szid=147

Érdeklődni :30-3788411
And67
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2004.01.17. 00:51
Amikor én jártam Sappadán, akkor volt hó bőven, még túl sok is. Viszont a pálya kevés és 3 helyen van szétszórtan, 1-1 helyen legfeljebb 3 pálya közül lehet választani vagy még annyi közül se, mert a jobb lejtőket lezárják egzotikus országok versenyzőinek edzés címén. Életemben ott láttam először és utoljára afrikai síelők edzését.
Én mindenesetre nem megyek oda többé. Alig több pénzért akkor már érdemesebb pl. Val di Fiemmébe menni, ha nem féltek, hogy eltévedtek a Latemar kb. 20 pályáján.
norus
20 élménybeszámolót írt
20
20 éve tag
2003.11.13. 10:59
Sziasztok! Én is voltam kétszer, csak az ára miatt. Többet nem fog előfordulni. :))
Tudjátok, nem lenne rossz ez a hely, ha 3x annyi hó lenne, mint amennyi van. A pályák nagy része ugyanis déli oldalas, és mostmár gyakorlatilag sosincs rajta hó, úgyhogy csak a dolomiti vegetációban lehet gyönyörködni a sífelvonóban ülve. A magasan levő pályarendszeren viszont kutya hideg van, és tiszta jég minden.
A falu, meg a hangulat tényleg jó, de Olaszországban hol nem?! :)
veisz
9 élménybeszámolót írt
9
20 éve tag
2003.11.11. 21:10
Szia Bagi Zs.!
Prebichl , Schladming, Krvavec 1-1 hét,
Hebalm, St.corona napokra, és egy hétvége szlovákia. Hát ez a terv. Majd meglátjuk mennyi lesz a hó.
ÜDV
Morci
2 élménybeszámolót írt
2
21 éve tag
2003.11.11. 13:41
Libella köszi a jótanácsot.Tavaly már voltunk( Marilleva-Folgarida) itt és szerintünk annyira király ez a hely, hogy az idén ismét vissza megyünk.Ilyen viszont még sosem fordult velünk elő, hogy 2x mentünk volna ugyan arra a helyre.Szerencsére abban az időszakban egyáltalán nem voltak zsufik a pályák.Csak ajánlani tudom mindenki figyelmébe a Nevesole házat...
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2003.11.10. 10:23
Hello Veisz!

Én St Corona aztán pedig Les2Alps-ot támadom!
De Folgarida-Marilleva az nagyon zsír hely!
2szer voltam eddig, de nekem az az etalon. Pedig a 35 km pálya elsőre kevésnek hangzik! De az a 35km nagyon jó!
Kiba...jó hely. Pályaszállással pedig királyság!
Meg Cortina, Madonna is flash!!! Sappada-t el kéne már felejteni! Ráadásul megvette vmi lengyel mafia. Ami nem is lenne baj, ha rendesen csinálnák. 1 hét Sappada-ból simán el lehet karcolni Szlovákiában! Aki oda megy meg is érdemli! Főleg ha a sok "dicsérő szavakat" elolvassa!p
libella
145 élménybeszámolót írt
145
21 éve tag
2003.11.07. 14:18
Morci-t annyiban egészíteném ki, hogy a Nvesole apartmanházban a konyha külön van! Nem kell tehát senkinek a konyhai légtérben aludni.
Egy jó tanács még: Mindenképpen olyan bérletet váltsatok, amivel egyszer-többször át lehet síelni Madonna pályáira. Megéri, mert a Marillevai pályák kissé zsufik, főleg februárban.
Jó síelést!
Morci
2 élménybeszámolót írt
2
21 éve tag
2003.11.07. 09:45
Hi !
Gyertek velünk Marilleva-Folgaridára febr.7-14-ig.Szuper pályaszállás (Nevesole )5fős 2légteres apartmanok (41.700.-/fő)+éjszakai sízés, síoktatás stb.infó:30-297-4540
Én úgy 10 évvel ezelőtt voltam Sappadán , és akkor megfogadtam, hogy ide soha többé...Kevés pálya van és azok is nagyon rövidek, esetleg teljesen kezdőknek lehet ajánlani.
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2003.11.06. 23:24
Én többször voltam már Sappadán, szerintem is a legnagyobb előnye az ára. Legalábbis ha a Sporthotelben lakik az ember Volaián. Ennyi pénzért egy hétre legfeljebb szlovákiába lehet menni, de ott sem a jobb helyekre. És azért azoknál sokkal jobb.
Tomci
7 élménybeszámolót írt
7
20 éve tag
2003.11.06. 19:45
Bár én nem síelek régen,de van összehasonlítási alapom Olaszország néhány síterepét illetően.Sappada hála az égieknek az elején volt.Mi azért mentünk oda,mert baromi olcsó volt(tavaly januárban 5 nap,szállás félpanzióval,bérlettel 43000 HUF).Mondjuk ennyiért nem volt rossz,de mi tök kezdők voltunk.Mégis azt mondom érdemes hozzátenni némi pénzt,s máshová menni.Pl:Sella Ronda,Cortina
veisz
9 élménybeszámolót írt
9
20 éve tag
2003.11.05. 13:42
Kedves Bagi ZS.!
Te hová mész az idén?
Üdv
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2003.11.05. 10:23
Kedves Veisz!

Hát, aki elovassa amiket fentebb írtam, és ezek után is Sappada-ra megy az meg is érdemli.
10,5 km szemét pálya. Annyiból jó, hogy a harmadik nap már becsukott szemmel is lehet tolni:) És a felvonók Hypergyorsak. Az az egy nap Cortina többet ér, mint 5 nap Ezen a szemét helyen. Jobban már nem tudom lebeszélni a népet.
Ennyi.
veisz
9 élménybeszámolót írt
9
20 éve tag
2003.11.04. 22:53
Sappadában 5x voltunk.Ha kevés a hó tényleg gagyi.
Az olaszok nagyon kedvesek.A gyerekeket szuper módon kiszolgálják.
Ha van hó a pályák jók , a tömeg eloszlik.
A pályarendszerek nem összesielhetőek,busz vagy autó kell. Az 5 napos bérlet egy napra Cortinába is érvényes.
Bagi Zsolt
160 élménybeszámolót írt
160
21 éve tag
2003.03.15. 10:02
Hát gyerekek, ennél gagyibb hely nem sok van.boardosok kerüljék el!!!mindenki kerülje el!
október végén a fél pályarendszert eltolta az eső!!! és ezt az utazási irodák persze közlik:)
A másik: akárhogy számoltuk az az 50km nem stimmel! max 18 van a kinti térép alapján!!
Nagyon szürnyű hely! Ajánlom inkább Folgarida-Marillevát, Madonnát, Cortinát. Kicsit drágádd, de megéri. én megfizettem a tanulópénzt!
helga2
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.01.07. 07:49
Szia Kria!

Tavaly Sappadán voltunk.Ez a kis falu egy gyöngyszem és csupa jóra számíthattok!
Bár hó az nem sok volt, de az Olaszokban lehet bízni, hogy mindent megtesznek azért, hogy lehessen csúszni.(csináltak havat) :)
Sok pálya van, de 3 ebből teljesen jó és hosszú is.
Hát biztosan jól fogjátok érezni magatokat! :)

-helga-
Szűcs Kriszta
1 élménybeszámolót írt
1
21 éve tag
2003.01.06. 15:27
Sziasztok!
Még nem voltunk olasz síterepen, most kipróbáljuk. Mire számítsunk?
Kria
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.