Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Ausztria
Gerlitzen Alpe - Karintia
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Jägerhotel - Húsvét / Tavaszi szünet
ÜZENETEK (891)Időben csökkenő Időben csökkenő
okina
1 élménybeszámolót írt
1
4 éve tag
2020.03.10. 18:55
Sziasztok! Tud valaki Gerlitzenen (vagy a közelben) magyar(ul is beszélő) síoktatót, aki most hétvégén a helyszínen lesz? Nagyon köszi, ha tudtok segíteni!
Muthig Gábor
4 élménybeszámolót írt
4
8 éve tag
2020.01.31. 09:03
Ha csak kék pályázni akarok akkor én nem javaslom Gerlitzent. Az 5-ös rövid, az 1-en meg sokan vannak és hamar szétcsuszkálják. A felvonók amúgy jók , szerintem a kiszállásokkal nem lesz baj ha ide mentek. De kár lenne kihagyni a klösterel pályákat, az nagy élmény tud lenni, főleg reggel. kb 6 km piros 1-2 letörésnél már inkább bordó de nagyon jók.
Ha tényleg csak kék pályázni akartok akkor én máshova mennék. Pl. Murau-ban lényegesen több a kék pálya elég jól lehet variálni és ha nem tévedtek el egyszer sem akkor egész nap lehet kabinossal közlekedni. Vagy Suhleck 1 napos túrára egész jó tud lenni.
Előzmény: (Rekuh 207961)
Rekuh
2 élménybeszámolót írt
2
4 éve tag
2020.01.30. 22:13
Tudnátok segíteni abban, hogy Gerlitzen mennyire való viszonylag kezdő snowboardosoknak? Amit szeretnénk:széles kék pályák és könnyen használható felvonók, főleg kiszálláskor ne legyen meredek rész...
A térkép alapján az 5ös és az 1es pálya tűnik használhatónak. Tudnátok erről a két pályáról és a hozzájuk tartozó felvonókról véleményt írni. Illetve javaslatokat is elfogadok, változatos széles kék pályás síterepekre, ami Budapestről kb. 5 óra alatt megközelíthető.
Foglalj szállást a legjobb síterepeken!
KERESÉS
WAndrea
1070 élménybeszámolót írt
1070
22 éve tag
2020.01.29. 11:19
Az elmúlt hétvégén részt vettünk a 9. alkalommal szervezett Mondial Assistance Turizmus Síkupán, melyet idén először rendeztek Gerlitzenben.
https://sielok.hu/rovat/utazas/cikk/a-mondial-assistance-turizmus-sikupa-ujra-gerlitzenben/

370 (!) magyar résztvevő érkezett, köztük sok null kilométeres kezdő, aki most állt először lécre, de volt olyan résztvevő, aki kezdőként is bevállalta a versenyt és sikeresen le is csúszott a tűzött kék pályán. A rendezvény az amatőr síkupán túl sokféle programot tartalmazott: voltak táncos bulik, szánkózás, fáklyás felvonulás, síoktatás és Völkl síléc teszt.

Pénteken gyönyörű napos, szombaton pedig kicsit felhős időben síeltünk Gerlitzenen. Sajnos a régióban régen esett hó, viszont a pályákat tisztességesen behóágyúzták, így a teljes pályarendszer üzemelt. Minden felvonót kipróbáltuk, a kabinost kivéve, mivel a szállásunk fenn a hegyen volt (Almresort Kanzelhöhe). Bár 9 km-es szerpentint kell leküzdeni hozzá, a fentlakásnak megvannak az előnyei.

Délelőtt még tökéletesre ratrakolt pályákon tudtunk csúszni, délutánra igencsak buckásak lettek a népszerűbb szakaszok, amit én mondjuk szeretek, de ezzel eléggé egyedül vagyok. Kedvenc pályánk a Klösterle, ami völgyig jó síelhető volt teljes hosszban és szélességben, élvezetes csúszásokat jelentett, főleg a délelőtti viszonyok között! Ha nem találták volna fel a hóágyúkat, akkor itt most nem lehetne síelni, de szerencsére a hógyártást és pályakezelést profin művelik errefelé. Igazi jó síelős-bulizós hétvégée volt, köszönet a szervezőknek!

Gerlitzen fotók péntekről:
https://sielok.hu/fotoalbum/gerlitzen-2020-01-24/galeria/

szombatról:
https://sielok.hu/fotoalbum/gerlitzen-2020-01-25/galeria/

Valamint az eredményhirdetésről:
https://sielok.hu/fotoalbum/mondial-assitance-turizmus-sikupa-eredmenyhirdetes-2020-gerlitzen/galeria/
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2020.01.08. 17:32
Nekem Murau-Kreischberg egyértelműen jobban tetszik, ebben a távolságban, árban és pályahosszban. Obertauern sem rossz. Mellette meg van néhány kisebb pályarendszer viszont kicsivel olcsóbban, mint Grebenzen, Praeblich illetve a szlovéknél a Rolta hangulatos ha van elég hó.
Előzmény: (fmark 207210)
fmark
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2020.01.07. 08:37
Köszönöm szépen mindenkinek a hozzászólásokat és az értékes javaslatokat, meg fogom nézni az említett terepeket. Nekem az volna az alapvető szempontom a lehetőleg minél kedvezőbb napidíj és a relatív közelség mellett, hogy legyen legalább egy kb. 3 km körüli piros pálya, ami ülőlifttel használható. A Gerlitzenben ez tetszett meg (főleg a Klösterle I és II).
Előzmény: (molesz52 207226)
molesz52
39 élménybeszámolót írt
39
16 éve tag
2020.01.06. 19:33
Üdv. Nekem is lenne javaslatom. Tauplitz és környéke ami schneeberland néven fut.2 napos bérlettel már bármelyik hozzá tartozó 5 siterep igénybe vehető. Mi már többször voltunk - most 20-án is megyünk-és mindig volt olyan terep amely síelhető volt. Kedvencünk a a Riesneralm, mert ott a síelés az sielés azaz nem liftezed szét az agyad. Hosszúak a pályák, kellemesek kékek, nem túl piros a piros. A másik a Planneralm ami egy kisebb pálya -kb 15 km-, viszont ott is a két beülőssel gyakorlatilag majdnem az egész pályarendszer besíelhető.A Tauplitz is jó de ott ismerni kell a terepet, hogy ne kelljen botozni egyes részeken. Mindezek Pesttől kb 400 km.
Előzmény: (fmark 207210)
TZoli
1156 élménybeszámolót írt
1156
20 éve tag
2020.01.06. 11:57
Bocs, hogy beleszólok, én is elcsodálkoztam, hogy ennyire felment a napijegy ára (itt is). Ha beírod a részletes keresőbe, Ausztria, min 20 km sípálya (mert itt sincs több, a többi az marketing), Budapesttől max 5 és fél óra és a lekérdezés a napijegy ára szerint, akkor érdemes lehet a listát átbogarászni.
Koralpe, Klippitz rögtön az elsők közt, ha az időjárás engedi egy jó választás lehet. Aztán Ramsau, Prabichl szintén jó lehet. De ott van még Tauplitz is. Utána már nagyon hasonló árszint, de esetleg egy jobb terep mint Murau vagy egy kicsit messzebb Turrach.
De ha mégis marad ez, azért egy-két napra a hátsó Klösterle I és II pálya a haladóknak is tudd igazi élményt nyújtani.
Előzmény: (fmark 207210)
fmark
3 élménybeszámolót írt
3
5 éve tag
2020.01.06. 10:53
Kedves Sporttárs! Köszi a beszámolót. Melyek lennének szerinted azok a bejegyzésed végén jelzett pályák, amelyek ár-érték arányban jobbak Gerlitzennél? Azért kérdem, mert mi is nézegettük magunknak Gerlitzent, de még nem döntöttünk, mert drágának találom a napijegyeket. Kíváncsi lennék, Budapesttől kb. hasonló távolságban merre érdemes még menni, ahol ekkora vagy ehhez hasonló a pályák mérete és kínálata. Mi haladók vagyunk, tehát kifejezetten kék kezdő pályára nincsen szükségünk. Köszönöm előre is a javaslatokat.
Előzmény: (otapi 207187)
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2020.01.05. 09:53
3 napot voltunk most síelni a gyerekekkel Gerlitzen. Kezdőknek nem ajánlanám egyáltalán: igazi könnyű kékpályával nem találkoztunk, a kevés kéknek mondott pályákon is mind van pirosas letörés és/vagy néhány méterre beszűkülés. Az sem segít hogy már 10:30-ra buckásak a pályák (az sem biztos hogy egyáltalán ratrakolva voltak). Ilyen durván buckás pályákat másik osztrák vagy francia terepen csak ott látni ahol szándékosan nem kezelik a pályát. A térképen kék 1-es a helyszínen pirossal volt kijelölve, érzés szerint is az volt, a szűkülésekkel, buckás-jeges hóval meg pláne. A pályajelzések hiányosak, a csúcsról ahol egymás mellett is több pálya indul, csak érzésre lehet kitalálni hogy melyiken is indulsz el.
A harmadik évezred még nem igazán jutott el a síterepre, sehol nem lehet kártyával fizetni, egyetlen kívétel a lenti Edelweiss étterem, de az meg rendelős étterem, rá kell szánni minimum egy órát.
ATM automata csak a kabinos alján van, ami sielés közben már nem elérhető.
Középhaladóknak viszont nem rossz síterep, de hiányoltam a kisebb könnyű kék pályákat legalább átvezetésnek pályák között. Ár/érték arányban mindenképp vannak jobb síterepek.
otapi
23 élménybeszámolót írt
23
16 éve tag
2020.01.02. 19:48
A síbérlettel csak naponta egyszer lehet fel és lemenni a kabinossal, ennél többször már fizetős.
Előzmény: (bord 204367)
Sertz
30 élménybeszámolót írt
30
14 éve tag
2019.12.02. 19:20
Sziasztok, A 18as síútvonalat próbálta már valaki ami Bodensdorfba megy?
Snowboardal elegendő hó esetén vállalható, van elég lejtése? Pontosan hol a vége, sokat kell sétálni mondjuk egy síbusz megállóig?

Köszi
bord
35 élménybeszámolót írt
35
17 éve tag
2019.02.03. 13:01
Az lenne a kérdésem síbérlettel egy nap többször is használható (ingyenesen) a kanzelbahn lift lefele menet. Mintha valahol azt olvastam volna fizetős,de lehet csak benéztem valamit.
MarDa
29 élménybeszámolót írt
29
13 éve tag
2019.02.01. 17:57
Sziasztok! 2 napja vagyunk Gerlitzen- n. 31-e kivàló volt az egész hegyen. Ma pénteken délutànra a völgyben màr lazàbb lett a hó és inkàbb esőre fordult, de jót síeltünk. Kevesen voltak és inkàbb magyarok.
andrej14
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2019.01.22. 08:49
Köszönöm a hozzászólást, nem akartam tudatlannak lenni, ezt meg is találtam csak kedvezményes bérletet kínáltak ugyanannyiért ami a rendes ár, meg szállást bérlettel együtt kínáltak és drágábbra jött ki mint ha foglalnánk szállást és külön megvenném a bérletet... kicsit értetlen voltam...
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2019.01.13. 09:57
Ugye ez nem komoly kérdés?
Gerli weboldalán magyarul is megtalálod.
Előzmény: (andrej14 203447)
andrej14
4 élménybeszámolót írt
4
5 éve tag
2019.01.13. 09:32
Üdv, megtudná mondani valaki, hogy Gerlitzenen mennyibe kerül egy 4napos felnőtt bérlet? Köszönöm
laci_si
31 élménybeszámolót írt
31
16 éve tag
2018.03.20. 11:50
A március 15.-i hosszúhétvégét töltöttük A Gerlitzenen. Kb 10 év kihagyás után jöttünk ide újra. Még a korábbi tapasztaltból kiindulva most nem a tóparton, hanem fent a Kanzelbahn felső állomása mellett foglaltunk szállást.
Így se autózni, se felvonóra várni nem kellett.
Azt láttuk indulás előtt, hogy a hegyen még rengeteg hó van.
14.-én még jó idő volt, ennek megfelelően a kiindulóponton elég kásás volt a hó, és ez az egész déli oldalra kb igaz volt. Ezért átmentünk az északi oldalra ahol már nagyon jól lehetett sielni, egész a középállomásig, ahonnan újra tejbegríz szerű hó fogadott.
18.-án szombaton 8-10cm friss hó esett, ami azonban sajnos sok köddel, és elázással, járt, a csapat szemüveges tagjai folyton bepárásodtak.
Ugyan a friss hó újfent össze-össze túródott, de legalább nem ragadt.
Meglepő volt hogy a hüttékben nem magyarok voltak a felszolgálók. (már egész megszoktam hogy mindig bele futok magyar pincérbe) Amúgy a pályán rengeteg magyar volt, és érdekes módon sok szlovák.
Volt már ennél szebb tavaszi sielésünk, de a jó felszerelések megdolgoztak az árukért. (mindenünk vizes lett,de semmi nem ázott át)

Szombaton a rossz idő miatt kicsit nagyobb hüttézést csaptunk, ami jót tett a hangulatnak.
Aki most még a 4 napos után menne oda, szerintem jó pálya viszonyokat fog találni, főleg 1600m felett.
kovitomi
92 élménybeszámolót írt
92
15 éve tag
2018.02.26. 20:31
A tél leghidegebb napját fogtuk ki a sítábor nyitó napján Gerlitzenen. A középállomásnál -15 fok, a csúcson -21. Amíg erdőhatár alatt haladt a lift felfelé szimplán megfagytunk, aztán az erdőhatár fölé érve szó szerint orrba vert a hóvihar. Vihar és -21 fok együtt nem semmi volt. Az a kevés síző, aki bevállalta a mai napot, igyekezett a fák közé menekülni. Az 5-ös pályán - ahol normál napon tömegek csúsznak - ma senki, brutális keresztszél, hófúvás. Fájt a hideg, pedig mindent magunkra szedtünk.
Párbeszéd ma: "Te, belefagyott a cucc az orromba! És mit csináltál vele? Letörtem bammeg..." :)
Aztán délutánra a hideg és a szél mellé megérkezett a köd és a hóesés is. Szóval ma minden összejött. Isteni volt!!!
IMG-20180226-145652.jpg
IMG-20180226-091337.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
h i r d e t é s
Havazás Előrejelzés
UTASBIZTOSÍTÁS
KIEMELT SÍTÁBOROK
MEGÚJULT A SÍELŐK NAPTÁRA
SZAKÜZLET AJÁNLATOK
KIEMELT APRÓHIRDETÉSEK
FELIRATKOZOM A HÍRLEVÉLRE
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.