Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Ruzomberok / Rózsahegy
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSTIPP
Hotel Besenova - apartmanok és szobák az Alacsony-Tátra északi oldalán Chopok – Jasna síterepétől 35 km-re
ÜZENETEK (95)Időben csökkenő Időben csökkenő
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.10.27. 19:54
Rózsahegyen elég kellemetlen a helyzet, a síterepnek félmillió eurós adóssága van, a lifttársaság nem működik, az alkalmazottakat elküldték, de az önkormányzat azt ígéri, hogy besegít és nem marad el a szezon.

Jövő héten már árulni kellene a szezonjegyeket :)
Részletek a hírekben hamarosan...
Kedves Endre
6 élménybeszámolót írt
6
18 éve tag
2010.02.07. 11:08
Sziasztok!
Szerintem méltatlanul kevés a bejegyzés erről a nagyszerű kis helyről!
Pénteken voltam itt és a nem legideálisabb időjárás ellenére (borús, elég szeles) nagyon kellemes volt. A négyüléses felvonóban egy németül kitűnően beszélő lengyel lánytól megtudtam, hogy előző nap szikrázó napsütésben még kevesebben voltak. Megjegyzem:pénteken sem volt szinte semmi várakozás.
A parkolótól induló 8 személyes kabinos 960 méterre visz fel, ahonnan átcsúszva beszállhatunk a négyülésesbe, vagy a valamivel gyorsabban mozgó csákányossal vonszoltathatjuk magunkat 1209 méterre. A 2. számú pálya széles, az 1. számúval együtt szinte flachaui-szélességű hómezőt alkot. Nagyon kellemes lesiklás, bár a legalsó szakasza meglepően meredek volt az első csúszásnál! :-). Lendületből továbbhaladva az innét kékkel és szakaszosan pirossal jelölt 1. pálya igazi finomság! A csúcsról 642 m szintkülönbséggel közel 4km-t lehet síelni egyben. Az én közepes sítudásomnak nagyon ideális terep. Az árak a "Daria" kunyhóban nagyon barátiak, a kaja finom, a lányok kedvesek. Jó szívvel ajánlom mindenkinek Rózsahegyet. Persze aztán nem mindenkinek odarohanni, mert legközelebb is szeretnék tömegmentesen csúszkálni itt! :-))
További jó havat mindenkinek!
Gabica21
42 élménybeszámolót írt
42
15 éve tag
2009.03.02. 14:11
Tudtok e jól bevált szállás lehetőséget a közelben márciusra?
fikó
2 élménybeszámolót írt
2
15 éve tag
2009.02.07. 19:33
Sziasztok csütörtökön megyek a Rózsahegyre tud valaki jót mondani!
marosiz
11 élménybeszámolót írt
11
15 éve tag
2009.01.28. 15:48
Üdv!
Járt valaki mostanság Rózsahegyen? Milyen a helyzet?
nagyzsozs
5 élménybeszámolót írt
5
15 éve tag
2009.01.21. 13:07
Sziasztok.Ruzomberokra mennénk kis csoporttal (kb6-8fö) szállás kellene.nincsenek nagy igényeim,olcsó legyen,biztonságos,és némi fűtés legyen. Ha valaki tud ilyet, előre is köszönöm a segítségek.
Nagy Gábor
29 élménybeszámolót írt
29
18 éve tag
2009.01.15. 18:49
Sziasztok!
Én hétfőn voltam,várakozás 0prec bármelyik felvonónál.Hajól láttam csak a fekete pályán voltgyenge a hó meg a 4 személyes és a tányéros között.Atöbbi helyen poros volt a hó néhol fagyos ,de nem jeges.Nagyon jót sieltünk,csúsztunk kb.40kmt 9-du2-ig.A parkolóban kb 25 autó volt összvissz,egébként ingyenes a parkolás.A bérlet 26EUR.Azóta nem tudom mia helyzet a pályán,érdemes előtte tályékozódni mielőtt ide indultok.Jó sielést nektek...
abi01
34 élménybeszámolót írt
34
16 éve tag
2009.01.14. 19:48
Sziasztok!
Milyen a pályák állapota mostanság? Mennyi síelhető belőlük ( 2 szlovák home page-n 2 kül. infot láttam). Aki volt ott mostanság légyszi írjon! Hétvégén mennyi ott a sor?
Köszi a válaszokat előre is
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.01.28. 12:04
Balu!

Vasárnap végül is Ruzomberokba mentünk.
Nagyon jó hely lenne, ha...
Sajnos itt is érzem azt a nyersességet, vagy más mentalitást, ami sokszor tapasztalható Szolvákiában.
Mire gondolok: Éjszaka leesett 20cm friss hó, a hegyen -1-2 fok és nagyon jó minőségű hó volt.
Mire 10-re felértünk, szét volt síelve a pálya, a friss hó alól kilátszott a jeges ratrak nyom. Ez nagyon kiábrándító és kellemetlen. Szóval nyitás előtt nem tömörítették le a havat, az elsők porhóban síeltek, aztán buckavadászat. A székes felvonó, vamaint a kabinos kiszállójánál lévő és a székes melletti tányéros felvonó üzemelt, máshol kevés hó volt.
A másik, hogy nem értem, egy ilyen szép és színvonalas helyen mit keres 2 ronda üvegtirgis büfé, pláne úgy, hogy a szakadó hó miatt senki nem ül le a padokra, hiszen átázik a s...e. Máshol ilyenkor kinyitják a hatalmas ernyőket és alatta jól érzi magát a vendég = költi a pénzt. Az étteremben nem volt hely, a teraszra meg seki sem akart leülni az előbb említett okok miatt, úgyhogy 10 ember ebédjének ára más vendéglős kasszájába folyt be.
Szóval egy kicsivel több odafigyeléssel sokkal több elégedett vendéget szerezhetnének.
1-2 követ láttam a pályán, a kollégám deszkája is kapott egyet, de jobban járt, mnit az a srác akinek a deszkáján a famag is kilátszott, úgy elkapott egy követ.
A völgybe vezető hosszú pálya kellemes, kicsit szűk, ami kezdőknek kellemetlen lehet. A közepétől olvadt, a völgyben +1 fok volt.
Fent nincs zárható tároló.
Bankkártyával lehet fizetni.
Sorbanállás nem volt.

Összességében jó volt, de nem húz vissza a szívem. Ha úgy alakul, jövök, de ha van lehetőség, kipróbálok más helyeket is.

F
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.01.26. 07:34
Balu!

2 napja Besenován (10km) vagyok egy szállóban, de a kollégák megszavazták, hogy inkább menjünk Spalenára, mert szállásadó szerint ott van a környéken a legjobb a hó. Úgyhogy nincs infóm Rózsahegyről, sorry.
Amúgy nappal kicsit olvadt, hó nem esett, de éjszaka hideg volt, gondolom, hóágyúznak.
Balu185
1 élménybeszámolót írt
1
16 éve tag
2008.01.18. 18:56
Kedves György Ferenc!

Mi 31-én megyünk Rózsahegyre. Ha visszaértetek megírnád a tapasztalataidat? Hóviszonyok, várakozás, stb.
Köszi
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.01.16. 13:33
Senki sem járt mostanában itt?Nagyon megköszönném ha írna valaki egy kis beszámolót milyenek a körülmények....Le lehet e végig csúszni az erdein a parkolóba?A webkamerás képek nem valami biztatóak:(
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2008.01.11. 20:34
Valakinek nem lenne infója milyenek a hóviszonyok Rózsahegyen?Hosszú pálya sielhető?Tömeg?Holnap mennénk,jó lenne tudni mi fogad.....
Köszi elöre is!;)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2008.01.10. 14:52
Erdei pálya kényelmesen 10 perc.
gyf
571 élménybeszámolót írt
571
17 éve tag
2008.01.10. 14:47
Lassan egy éve volt az utolsó hozzászólás...
Azóta valami újdonság?
Jan 26-27-én leszünk kint.
Mivel lécet is, deszkát is vinnék, van-e zárható tároló a kabinos tetejénél?
Mennyi időbe telik az erdei pályán lecsúszni a parkolóba?

Feri
Thom
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.01.28. 08:26
Sziasztok!
07.01.27.-én voltunk itt.Csak a kabinos felvonó működött.Ez kb a pálya fele.Egésznapos porhó,nagy szél,füves pálya,jeges pélya.
DE LEGALÁBB VÉGRE VAN HÓ!
RR
4 élménybeszámolót írt
4
19 éve tag
2007.01.23. 21:31
Vasárnap megyünk Rózsahegyre. Tud valaki valami pontos hóinfót?
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.11. 14:43
Sajnos én is rájöttem, köszi a jótanácsokat :)))
Semmeringen sincs hó? Igaz nem ide vágó téma, de hátha tudsz segíteni.
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2007.01.11. 13:34
Ha Szlovákia, akkor tudok ajánlani a hétvégére pl. Esztergom-Párkány túrát, vagy kirándulást Chopokon egy szál pólóban, de ha így megy tovább, akkor valami szabadtéri strandot is :(((.
A sízést szerintem most nem érdemes erőltetni, főleg hétvégén nem. :(
Judy-T
93 élménybeszámolót írt
93
19 éve tag
2007.01.10. 07:56
Köszi a választ, sajnos én is ezt látom...
Estleg van valami ötleted, hogy akkor hová tudunk menni hétvégén? Vagy inkább maradjunk itthon?
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.