Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

5 legjobb osztrák síterep?

ÜZENETEK (301)Időben csökkenő Időben csökkenő
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.11.21. 19:59
Ez igaz ha csak azokat az évszakokat vesszük mikor saalbach teljes mértékben síelhető. és mi van mikor ott már vígan legelésznek a tehenek, stubai meg csúcsformájában van ?
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.21. 18:09
Saalbach mindenképpen jobb hely, mint Stubai. Minden évszakban.
Előzmény: (RM 94130)
RM
873 élménybeszámolót írt
873
19 éve tag
2010.11.21. 17:47
Szia, szerintem SAALBACH-HINTERGLEMM jobb választás januárban.
Okok:
1. Középhaladó sítudással is körbe lehet sielni általában kék/piros pályákon. Aki meg kihívást akar mindenféle feketét is talál. A lift és hóágyúrendszerük is nagy modern.
2. Ha netán mégis beütne valami "katasztrófa", pl. eső. Akkor át lehet menni Kaprunba. Erre januárban azért elég kicsi az esély. (Bár mi már láttunk ilyet, de eső után is kb. 2 nap kellet hogy tökéletesre összehóágyuzzák.)
3. Sok a pályaszálás, nem kell buszozni, autózni. A pályák lemennek a falvakig. (Stubaiban amirere feljutsz a völgyállomásról a gleccserre az minimum 15-20 perc + az autókázás.)
4. Nagyobb pályarendszer.
coolman
971 élménybeszámolót írt
971
18 éve tag
2010.11.21. 11:52
Januárban én sem mennék glecserre, mert felesleges. Ha középhaladó csapattal mentek akkor ajánlanám Schladmingot. 5 hegyet tudtok besíelni mindenki megtalálja a magának való pályát. És még egy glecser is va ám ott :)

Na meg persze közelebb is van 400 km-rel.

üdv
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2010.11.21. 11:43
Én januárban nem mennék gleccserre olyankor nem ritka a -23 -28 fok sem és annyi minden más van. Bár Stubai az egyik legnagyobb gleccserterep mégsem vetekszik mindjuk Saalbachal. Saalbach azért is jó, mert ott egy hétig sem tudjátok megunni a pályákat és ha mégis rossz lenne a hóhelyzet még mindig ott van Kaprun 20 perc kocsikázással. De könnyen eléritek a Hochkönig régiót is ami szintén jó egy-két napra. Arról nem beszélve, hogy ez a terület jóval közelebb van és talán árnyalatnyival olcsóbb. Persze ez csak egy vélemény, mások lehet máshogy látják.
Előzmény: (szabics 94109)
szabics
19 élménybeszámolót írt
19
14 éve tag
2010.11.21. 10:55
Tudnátok segíteni egy elég komoly kérdésben?
Januárban szeretnénk menni egy középhaladó csapattal síelni.
Két síterepen néztünk szállást, nem tudunk dönteni, hogy melyik legyen, mindkettő jó, de melyik éri meg jobban? Abban a tudatban, hogy nehéz összehasonlítani a két terepet, mert egyik gleccser, másik nem...
STUBAI vagy SAALBACH-HINTERGLEMM?
Köszönöm előre is az érveiteket!
Hogwash
841 élménybeszámolót írt
841
17 éve tag
2010.11.18. 16:34
Nassfeld az utóbbi néhány évben egy kalap pénzt áldozott marketing célokra - külön figyelemmel a magyarokra - szerintem ennek a hatása érződik amellett, hogy a hely egyébként nagyon jó. Nálam - és főleg a páromnál, pláne a gyerekeknél - működik egy max. 8 órás autóútnyi határ, messzebbre nem megyünk, ha nem muszáj. Mivel az ország keleti felében lakunk Nassfeld kb. ez a határ (és Schladming és Salzburg keleti fele - az idén Dachstein West-et próbáljuk ki.)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2010.11.18. 16:19
OT népszerűsége még a 60-as évekből, a Beatles filmtől datálható. Azóta nagyon ügyes marketing munkával folyamatosan növelni tudták presztízsüket. Ehhez persze kellettek a rendkívüli adottságok (mikroklíma, Tauern Rundék, G2, szállások pályaközelsége, stb.), és a folyamatos fejlesztések (pálya, felvonó, hóágyú, aprés-ski, szállások) is. Vitatkoznék a rövid pályákkal, és a kicsi szintkülönbséggel is, persze minden relatív, de a G1+G2 például elég combos egyhuzamban!:)

A magyar kedvencek kialakulásában szerintem nem csak a közelség játszott szerepet. Pl. Murau, OT, Kaprun nem mondhatóak kimondottan közelinek, mégis népszerűbbek idehaza, mint pl. a Salzburger Sportwelt, vagy Schladming. Ennek történeti okai is lehetnek, elsőként pl. tudomásom szerint Murauba kezdtek el nagyobb számban rendszeresen járni a magyar síelők, emiatt nyilván az ő gyerekeik, unokáik is favorizálják a helyet. Olyannyira, hogy sokan (magyarok) már le is telepedtek a környéken, szállodákat, appartmanokat üzemeltetnek, stb.
Előzmény: (fz 93935)
Bata Attila
2086 élménybeszámolót írt
2086
17 éve tag
2010.11.18. 14:55
Obertauern vonzereje a hóbiztosság, ezt az ominózus 2006-os tél óta mindenki megtanulta. Akkor közel-távolban szinte sehol sem volt hó, de náluk igen, abból a szezonból rengeteget profitáltak. Akkor láttam egy statisztikát, abban a szezonban bekerültek a 10 legforgalmasabb osztrák síterep közé.
A helyi üzemeltetők is meglepődtek rajta, hogy mennyi magyar ment hozzájuk, hiszen nem olcsó hely, de sokan úgy gondolkoznak, hogy inkább fizetek többet, de legyen biztosan hó.

A magyar helyek kialakulásában fontos szerep a közelség és az utazási irodák/szállásadók. Az erőteljes hazai reklám, a sok magyar üzemeltetésű szállás és velük összeforrt utazási irodák belőtték azt a szolgáltatást, ami még megfizethető a magyaroknak.

Valahogy nincs annyi osztrák síelő, hogy ezeket a síterepeket is eltartsa, vagy ők még inkább a nyugati rész felé orientálódnak. Ezeknek a keleti terepeknek áldás a síelni akaró magyar és egyéb kelet-európai réteg, akik egyre jelentősebben járulnak hozzá a bevételeikhez.
Előzmény: (fz 93935)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2010.11.18. 13:37
Közel van és olcsók!
Így alakulnak ki!
Előzmény: (fz 93935)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2010.11.18. 13:18
Nassfelden még nem voltam, de Obertauern egyike azoknak a helyeknek, amelyekről sose értettem, mitől olyan népszerű. Először is rendkívül rövidek a pályák és kicsi a síelhető szintkülönbség, másrészt maga a terep sem túl nagy. Az egyetlen előnye, hogy osztrák viszonylatban hóbiztos.

Nem tudom, hogy alakulnak ki a "magyar helyek", ilyen Semmering (Stuchleck is, Hirschenkogel is), Murau Kreischberg,Hochkar, Obertauern, Schladming, és egyre inkább Nassfeld. Erről mit gondoltok?
maximus*
95 élménybeszámolót írt
95
14 éve tag
2010.10.31. 20:13
Obertauern főszezonban nekem túl zsúfolt volt. Ez a pályákon, illetve a legjobb pályák felvonóinál volt érzékelhető. Haladó és profi síelőknek szerintem kevés pálya van, ami jól síelhető. Viszont most visszamegyünk december 5-től 10-ig besízni. Így ahol főszezonban túl sok ember volt, ott most majd lehet tempósan síelni.
Bélapó
1434 élménybeszámolót írt
1434
18 éve tag
2010.10.29. 18:42
Nálam is sokkal előrébb van Nassfeld mint Obertauern. Jobb a megközelítés, jobb a parkolás, nekem a pályák is jobban tetszenek. Ot-n mindig tömeg van, mindig sorba kell állni, a jobb-kőr (oramutató járásával ellenkező) nem igazán bord barát, de a bal kőrnél is van lapos szakasz. Nassfeld nagyon jól végig-csúszható, nekem nagyobbnak is tűnik.
Előzmény: (csabor 91854)
csabor
3475 élménybeszámolót írt
3475
14 éve tag
2010.10.29. 13:51
Kedves Laci!

Megerősítem a véleményedet (nem azért, mert egyszer a beszámolóért megmostad a fejem) Nassfeld jó, s semmi bajom nem volt a hüttékben. Az egyikben (a diszkréció miatt nem mondom el melyik) Olyan magyar csaj a főnök, hogy rá lehet könyökölni a mellére. Már bocsi, de vizuális típusok előnyben.
Sölden is nagyon rendben van. Ott jött egyszerre 10 pályagép szemben, s még mindenki bőven elfért!
Obertauern nekem kicsit rideg. Nem tudom miért.
Csabor
Előzmény: (klaci 91847)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2010.10.29. 11:10
Nassfeld a németeknek messze van, bolondok lennének annyit autózni, amikor Tirol tele van hasonlóan jó helyekkel. Szóval szerintem sokaknál szóba se kerül...
Aprés ski: Ez igaz, Sölden, Mayrhofen, Zell am See stb. bulizósabb helyek, Hermagor nyugis kis falu.
A pálya- és Hütteszemélyzettel soha semmi bajom nem volt, szerintem barátságosak, beszélgetősek.

Obertauernt nem ismerem...
Előzmény: (hunyadee 91795)
hunyadee
117 élménybeszámolót írt
117
15 éve tag
2010.10.28. 19:39
Persze! És Tignes is jobb mint Verbier! Jó helyre írtam? :-P

Most néztem egy osztrák toplistát, és hasonlóak az értékelések a magyar fórumozókéhoz, kivéve Nassfeldet. Pl. Obertauern egyaránt 12-13. hely, de az osztrákoknál Nassfeld 24., itt a fórumon kb.13. Megnéztem, az osztrákoknál/németeknél a személyzet barátságosságára és az aprés ski-re adott pontok húzták le leginkább Nassfeldet, nem a pályákra vagy a felvonókra adott értékelések. Sajnos már nem tudom hol találtam ezt a fórumot, nem tudom belinkelni.
Lehet írni róla, vajon miért van egy szinten Nassfeld és Obertauern a magyaroknál?

(Oops, a téma még mindig az 5 legjobb osztrák síterep?)
Előzmény: (vanczi 91792)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.10.28. 19:05
Dehogyis :D egyébként Verbier nekem csalódás volt pedig ha jól tudom az elég sznob helynek számít :D
Előzmény: (huligan 91637)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2010.10.28. 19:01
nem olvastam a topik pontos címét mikor beléptem ide, azért vettem bele Zermattot is,pontosan tudom hol van egyébként, nem vagyok hülye...
Előzmény: (fz 91781)
fz
136 élménybeszámolót írt
136
18 éve tag
2010.10.28. 16:00
Mikor Zermattban voltál, nem tűnt fel, hogy már átlépted az osztrák határt, és mentél még vagy 500 kilométert? Még ha azt írtad volna, hogy Olaszország, azzal legalább határos...
Előzmény: (vanczi 91633)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2010.10.27. 08:38
Zermatt nem Ausztria:)
Előzmény: (vanczi 91633)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.