Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
garduska
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.02.04. 17:49
Sziasztok!
Mi kedden délután indulnánk Liptószentmiklósra. A Jasnán síelünk majd. Néhány kérdésem volna:
1. Kb. mennyi az utazási idő autóbusszal Bp.-ről?
2. Van-e magyar nyelvű síoktatás?
3. Melyik pályán érdemes a kezdőkkel foglalkozni? Láttam a honlapon a biela put nevű pályát, de térképen nem találom...lehet én vagyok a béna?:))
4. Tényleg összekötötték a északot déllel? Vagy legalább az északi bérletek érvényesek a déli pályára?
Előre is köszönök minden használható infot:)
Sziasztok
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.02.03. 22:49
Ma megjártuk Jasnát. Idén először. Kicsit durvák voltak a viszonyok: szél, hóesés, jeges út (a kocsiút). Míg mi ott voltunk, déltől, folyamatosan szakadt a hó, 4 óra alatt kb 15-20cm hó esett, es ki tudja hol a vége. Ha jól reratrakolják este, holnap elég jó pályák várhatják az ide érkezőket.

Üdv,
powee
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.02.03. 22:00
Holnap, 4én mi is kimegyünk, ebben a szezonban először. Remélem jó hó lesz és tiszta idő. Majd beszámolok.
freemailer
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.02.03. 21:40
Hello Mindenkinek! Ma értünk haza, tegnap verőfényes napsütés volt, minden 1500 alatti lift üzemelt, fölötte csak ritkán vagy egyáltalán nem, mert odafent szokás szerint erős szél fúj és lehordja a havat a fentebbi pályákról. A napsütésnek megfelelően nagy volt a tömeg a felvonóknál, bár a csütörtöki viharos időjárás mellett is állt a sor, és csak késő délelőtt indult be a hatüléses. Sajnos csak éjjel ratrakolnak, így nagy szélnél buckássá válik a pálya.
A büféknél a kiszolgálás gyenge, nem ismerik a köszönést, 10-20 koronákat már vissza sem adnak, és úgy tűnt nem nagyon lelkesednek a magyarokért, bár azt hiszem ez sem újdonság.
A szerdai síelésből jövet német barátainkat VW golfjuk hűlt helye várta a lenti parkolóban, egyszerűen ellopták.
Mellőlem nyúlta le egy srác egy síelő új atomic lécét, úgyhogy akinek drága léce van ne hagyja őrizetlenül, legalábbis fent ne, mert ott pár másodperc alatt eltűnnek vele, mondanom sem kell, hogy ezek után mindenki kapkodott a lécei után:)
De összességében nagyon jó hó volt, hatalmasakat síeltünk, ami szinte mindenért kárpótolt...
Jó mókázást, de azért tartsátok nyitva a szemeteket;)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.03. 09:56
jan. 29.-én hétfőn voltunk ott, sajnos a nagy szél miatt nem jártak a liftek.
Pár kilométerrel visszafelé és pár száz méterrel lejebb van Tale, ami gyerekpálya Chopok délhez képest, pláne mert a legmagasabra vivő húzós felvonó itt sem járt. Kb. 150 m szintkülönbségen síeltünk egész nap :(
Holnap 4.-én megint megyünk, noha ismét közelgő szélviharról olvassuk a jelentéseket. Az elmúlt két hétben folyamatosan nézem a jasna.sk-t. A 2000 m-ig menő húzós kb. fifty-fifty jár vagy nem jár. (most éppen jár).

A honlapjuk szerint 590 sk a napi jegy, és 200 sk a "Deposit for Key Card".
isu
69 élménybeszámolót írt
69
20 éve tag
2007.02.03. 09:13
Van egy új tányéros,a bérlet pedig sztem nemhogy drága,nagyon olcsó:)490 korona a napi.
Kruppa
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.02.01. 19:03
Szia Agent! Köszönöm a gyors segítséget!
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.01. 18:08
Holnap szvsz nem lesz lezárás, csak a hétvégén, de az alternatív útvonal Besztercebánya - Brezno felé - Certovica hágó - Liptovsky Hrádok
Kruppa
10 élménybeszámolót írt
10
17 éve tag
2007.02.01. 18:01
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni. Holnap megyünk síelni a Jasna-ra és elszeretnénk kerülni a kutyaszánverseny miatti útlezárásokat! Reggel 5-kor indulunk. Már akkor is le lesznek zárva az utak? Ha tud valaki kerülőutat örülnék neki ha megosztaná velünk is!
Üdv
Péter
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.01.31. 12:48
jahm, én is kissé aggódtam, de mostmár nem, a honlap szerint minden pálya nyitva van (lehetséges ez???), a webcamerák is elég bíztató hóhelyzetet, de nem túl bíztató sorbanállást mutatnak. Szóval sztem nem lehet már baj, mostmár hó is van a pályán.
silent79
110 élménybeszámolót írt
110
17 éve tag
2007.01.31. 12:37
Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Tudnátok adni egy cimet ahol jasna-ra hosszabb előrejelzést tudok nézni?
Jövőhét végén megyünk és nem szeretnék kirándulni az első alkalommal mikor léc lenne a lábamon :D

Köszönöm.
lego
2 élménybeszámolót írt
2
17 éve tag
2007.01.30. 22:44
Sziasztok!

Nem megy vki ezen a 7végén Jasnára síelni? Én már évek óta járok, alig vártam h legyen már hó, csak most meg a társaságom nem ér rá, én meg szívesen kinéznék akár egy napra is, voltunk már máskor is így, hamar meg lehet járni.
gabris
101 élménybeszámolót írt
101
20 éve tag
2007.01.30. 20:31
Közel egy év után frissítsük fel a topikot! A hétvégi nyitás óta járt kint valaki? Tényleg van új felvonó? Nagyon drága lett a bérlet?
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.01.30. 13:03
Maci-Laci!

Igen! pontosan ezt határoztam el magamban, hogy legközelebb viszem az egyik régi lécet is!
Van egy bohóckodós lécecském meg egy 205-ös jó régi "dióverőm" is. Eladni úgysem lehet őket és végül is...jó állapotban vannak. Nem leszek többet ilyen meggondolatlan. Ahhoz túl sokban volt az új léc.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.01.29. 12:54
Szendre nincs meg a régi léced? Léc csere esetén nem szabad eladni a régit és a hasonszőrű hóhiányos páyákra azt használja az ember fia.Azért ha az öreg léc sérül meg úgy mint az új léced talán könnyebben megemészti az ember.
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2007.01.29. 12:33
Maci-Laci!

Ez a része is változatlan! Beterítenek kövekkel, ahogy azt kell!
Én kamaszkorom óta most voltam újra Szlovákiában síelni de az biztos, hoyg csak akor megyek legközelegg ha már elegendő hó lesz!
Lécem jelenleg "doktorbácsinál" van. Hál'istennek profin javítják, talpazonos anyaggal Head márkaszervizben. De attól még a szívem megszakad!
marciika
1 élménybeszámolót írt
1
17 éve tag
2007.01.29. 12:32
Sziasztok!

Mi február 3án megyünk Jasnára síelni, 1 hétre. Van néhány kérdésem, illetve szivesen fogadok bármilyen hasznos információt. Milyen a pontos hóhelyzet, a pályák állapota? Jól látom, hogy még most is csak 2 pálya van nyitva (ha igen akkor mennyi az esélyünk, hogy addigra üzemelni fog)? Ha jól tudom a bérlet érvényes a Chopok délre is, át lehet "síelni" arra az oldalra? Előre is köszi az információkat.

marci
kole77
265 élménybeszámolót írt
265
19 éve tag
2007.01.28. 11:20
Üdv
Aki épp akor tervezte és szeretne cstlakozni akkor az írjon a koleszar77@yahoo.com-ra hogy mikor indutok stb.

Üdv Tamás
Fazzoletto
537 élménybeszámolót írt
537
19 éve tag
2007.01.26. 22:11
én is épp akkor meek
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.