Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Szlovákia
Chopok dél és észak
síterep infó oldal
ÉRDEKEL
SZÁLLÁSAKCIÓ
Wellness Hotel Bystrá - "Smart choice" csomag - 2 éjtől
ÜZENETEK (3496)Időben csökkenő Időben csökkenő
gyöngyi1
13 élménybeszámolót írt
13
20 éve tag
2004.10.21. 12:02
Sziasztok!
Vysna Boca néztünk ki a szállásunkat. Járt már arra valaki? Mik a tapasztalatok?
Kösz a segítséget
kripton
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.10.20. 12:19
Hétvégén ne menjetek az északi oldalra!
harmi
13 élménybeszámolót írt
13
19 éve tag
2004.10.20. 11:58
Csiricsi!

Én ugyan még nem síztem Myton, de már párszor láttam a pályáját, miközben mentünk Certovicára.
Jó hosszú pályája van, ami viszonylag egyenletes. Ha van hó, akkor klassz hely. Hétvégén általában tömeg van ott. Ha egy napra mentek oda, akkor ok, de több napra szerintem csak úgy érdemes odamenni, hogy több pályát is bejártok a környéken.
Ha még nem választottatok, akkor inkább az északi oldalt ajánlanám, mert ott sok pálya van, így kicsit változatosabb, mint Myto, vagy Tále - bár ez utóbbira esküsznek az ismerőseim.
csiricsi
27 élménybeszámolót írt
27
21 éve tag
2004.10.20. 10:41
Sziasztok,

Volt már valaki MYTO-n? Az azonos nevü hotelben? Milyenek ott a pályák? Egy-két info jól jönne!

CSiricsi
harmi
13 élménybeszámolót írt
13
19 éve tag
2004.10.17. 13:48
Sziasztok!

Én a tavalyi szezonban egyszer voltam Chopokon. Mind a hely, mind a színvonal elkápráztatott. Igaz, még sosem voltam sem Olaszországban, sem Ausztriában, csak Bánkúton és Szlovákia néhány sípályáján.
Nagyon elégedett voltam a pályák minőségével, a felvonókkal, igaz, tényleg nem olcsó hely.
Ezen felbuzdulva, lefoglaltam egy szállást már a Demanovska Dolina egyik panziójában február első hetére. Remélem, lesz hó és megfelelő idő a sízéshez!
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.03.08. 18:57
Hello!
Egyetértek veled!Szerintem is a Chopok elég jó hely!Már voltam más szlovák síterepen is,azok sem rosszak,vannak azért jó pályák,de nálam idáig a Chopok az első.Ott rengeteg pálya van,ratrakolják is,ugyhogy ha jo hoviszonyok vannak,nagyon jot lehet síelni!Én már 17 éve minden évben visszajárok a Chopokra,ugyhogy az összes fejlesztést láttam az évek során,ami persze magával vonja a bérletek árának növekedését,de egy osztrák síterephez képest ez még mindig olcsóbb,és elég jó színvonalú!!!Remélem,ez így is marad!
kismiki
5 élménybeszámolót írt
5
20 éve tag
2004.03.08. 08:33
Március 3-án voltunk Chopok Jasnan, nagyon megtetszett a pálya. Voltam már itt kb. 7 éve, de akkor nem sok emlék maradt. A 6 személyes felvonónál tényleg nagy a sor még hétköznap is, szerintem megéri inkább a 4-essel menni. 3-án esett a hó (azóta még párszor biztos), ratrakolták a pályát(napközben is!). Szerintem most fantasztikus hóviszonyok fogadják az oda látogatókat, már nekünk is élvezetes volt. A csúcson elég nagy volt a köd és a hideg, ez kb. 100-200 m után alábbhagyott. A visszaút hatalmas kaland és egyben szívás volt: az összes lehetséges utvonalon baleset, hósesés és óriási dugó volt (Donovaly,B. Bistrica, 18. főút,stb.).A szokásos 5 óra helyett 11 óra alatt érkeztünk haza (Magyaro-on 2 órát utaztunk) Zsolna-Pozsony!(sic!)-Komárom!-Tatabánya!-Bp-Cegléd útvonalon. Ha legközelebb Szlovákiába megyünk, marad Jasna, mert megéri a drágább sibérlet.
DHR
34 élménybeszámolót írt
34
20 éve tag
2004.02.26. 13:56
Szerintem is megéri azt az 1000 Ft-ot... az személyenként 200-250 Ft és ha az ember 2-3 hétvégén kimegy, már szinte jelentéktelen formaságnak tűnik...
M.Ádám
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2004.02.20. 01:32
hell

Szóva én azt hiányoltam,h Zahradky-ból kicsit körülményes átjutni otupuné-ra. Vagy fennt a kisúton tekersz át,ami néha elég hajtós tud lenni,vagy a Zahradky-ban a jobboldalon a hosszabbik tányérossal indulsz L,de akkor is kicsit sétálnod kell mire eltucc kezdeni csuszni Otupunéra. Szerintem a két központ közötti völgybe kéne egy pályát csinálni és a két végálomáshoz egy egy felvonot a völgyből. A tányérosokat hagyjuk me nagy galibám keveredett belöle:). A ratrakolásról meg annyit,h énis láttam minden este müködni öket,de nemminden reggel vettem észre,h a pálya végén kivül más is levan húzva.Szóva teljes hosszában nemnagyon eröltetik meg magukat minden este,s szerintem ezze eléggé élvezhetetlen néha.
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.19. 16:35
Hello!
A sorbanállás igaz,de ez főleg Zahradkynál általános.Általában dél körül vannak ott a legtöbben, mert akkor jonnek ki síelni a délutáni bérletesek.Úgy 3 óra körül már jobb a helyzet.Általában a 6 ülősnél kb. 15 perces sor van,de dél körül ez fél órára is nőhet,persze ez nem általános!Én a mult héten voltam sielni,a 4ülősöknél nem volt sorállás és a 4ülösök alatti korongosoknál sem kellett többet várni 3-4 percnél!A tojásosnál neha kialakult sor,de nem volt vészes,kb. 10 perces,de az is szintén 12-1 ora körül. Egyébkent a 6ülősnél nem mindig engedték,hogy csak ketten menjenek fel egy székben,hanem ki kellett tölteni.De ez csak akkor van,ha a szlovák "felvonófelügyelőknek" olyanjuk van.
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.18. 18:05
Ha a Chopokra mész,nem muszáj autópályán menni,ki is lehet kerulni.!És ez időben sem sokkal hosszabb!:)
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.18. 17:57
Egyébként ratrakolják a pályákat!Minden nap a felvonozaras utan láttam, hogy indulnak a ratrák felfelé a hegyre!:)
Noris
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.02.18. 17:52
Hi!
En a mult héten voltam sielni a Chopok Északin és most jok voltak a hoviszonyok.Minden nap esett a ho.
Mit értesz az alatt,hogy Zahradky és Jasna között nem 100% élvezetes a kapcsolat?Miben gondoltál változtatást/hangolást?Szerintem egy jó huzás volt a részukrol,hogy a fekete 7-es pálya mellé,a 4ülős felvono alá megépitették azt a korongost,mi már ezt hiányoltuk évek óta.Azelött,e felvono nélkül elég nehézkesen lehetett átjutni Otupnérol Zahradkyra,mert nagy szélben ugyebár a 4ülősöket nem inditjak el.Ez a korongos viszont az időjárástol majdnem 100%-ig független!
M.Ádám
10 élménybeszámolót írt
10
22 éve tag
2004.01.25. 21:35
Hello

Na voltam csuszkáni ezen a dombon:) Most egy kicsit elegem lett a télből. Egész végig szinte esett a hó és -10-nél ritkán volt melegebb,de a jobb napokon volt -17 is,ha elég magasra merté menni:) A föntebbi régiókban a szél néha úgy fújt,h egy holland szélmalom is megkattant volna:),s kb a ködtől annyit láttál,mintha egy tejesköcsögbe ugrottál volna egy fejest:) A pályagondozás szörnyű,kb olyan mint az Atlanti oceán vihar közben. Se teljes hosszban se teljes rendszerességgel nem ratrakolják öket szerintem. Erre a desszert az egész nap menö hóágyuk a -15 ben,ami miatt úgy érzed mintha nemmaradna arcod:) A hirhedtt szlovák vendégszeretetből is kaptam,rájöttem mennyire is szeretnek ök minket:)
Na mind1,azé ennyire nemvolt rossz,nem babazsurba mentünk hanem síelni szóval még mindig jobb volt így mint 25fok melegben. Végre kiélhettem magam,száguldoztam mindenhol:) Viszont az északai síelés szerintem az egyik legnagyobb flash. A pályát nagyonkorrektre megcsinálják a nappalihoz képest,és nagyonagy élmény a megvilágított pályán száguldozni.
Az egyetlen dolog ami viszont tényleg rossz,h Zahradky és Jasna között nem100% élvezetes a kapcsolat.Ezen szerintem kicsit hangolni kellne. A lényeg,h jóvolt:)
Simon
19 élménybeszámolót írt
19
20 éve tag
2004.01.16. 17:01
150 Sk az autópálya matrica, annyit megér.
chewby
10 élménybeszámolót írt
10
20 éve tag
2004.01.15. 14:54
Most olyat hallottam, hogy van kulon utado es matrica ... 400sk eves/120sk 15 napos, es ha en autoval m1ek akkor az elsot nem kell megfizetni.... Namost ez realis lenne (mint itthon a sulyado) de sok szlovak turisztikai oldal azt irja, hogy 1.6os autoig mindenkepp fizetni kell az utdijat (ado v matrica ???) ami 400 kopka... remelem, hogy nem ertett meg senki :P
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2004.01.15. 10:14
Beszterce -Rózsahegy között nem kell fizetni, de Rózsahegy-Lipótszentmiklós-Poprád között megint kell.
De ezt csak a ho.hu -ról tudom.
Amúgy egy mezei autós honnan tudja meg, hogy melyik szakasz a fizetős?
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.01.14. 22:47
még annyi, hogy a Beszterce utáni szakaszra nem kell matrica.
snowman
11 élménybeszámolót írt
11
20 éve tag
2004.01.14. 22:46
Zólyomban vagy keresztül kell vergődni a centrumon -ez nem egyszerű mert egyirányusitottak, de ugy, hogy mindig arra nem lehet menni, amerre kéne:)-vagy mész az elkerülőn Beszterce felé és a Sliac nevü falu felé lemész róla Zólyom után. Eddig a kijároig nem fizetős. Utána Slicon át már bejutsz Besztercére.
Nem hosszu szakasz, tényleg lehet rajta menni, bár ha jol emlékszem 100 sk egy matrica, és akkor nem kell böngészni a mellékutak hálozatát a térképen.
Remete András
34 élménybeszámolót írt
34
21 éve tag
2004.01.14. 18:06
Zólyomból Besztercebányára rövid az út, a kerülő sem hosszú, min 100-zal ott is gond nélkül lehet menni, mert kutya nincs rajta, legalábbis én már 2x mentem ott, és akkor nem volt senki. 2x viszont elnéztem a kijáratot és végigmentem a pályán (elsőre nem tudtam, hogy fizetni, kell, azt hittem az csak autóút), nem volt sehol tábla (látott valaki???) hogy fizetős lenne az út, és itt takarodj le, ha nincs matricád (ahogy nálunk van). Egyszer sem kaptak el szerencsére.

Lipótszentmiklósra is hasonlóan kerülhető a pálya, irtó széles országút, sehol egy autó, csak itt egy jó hosszú falun is át kell menni, ahol nem illik száguldozni.
Aki szereti a hegyi utakat az még jobban is jár a kerülővel. (a két kerülő max 15 perc minusz)
Amúgy meg olcsó a matrica, de 20-50km-re nem veszek ilyet.

Zólyomban kell egy kis rutin, hogy megtaláld az utat, a centrum felé kell menned, kacskaringózni, és utána már lesz tábla :-)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.