Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Franciaország
Les Orres
síterep infó oldal
ÜZENETEK (210)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pip
36 élménybeszámolót írt
36
14 éve tag
2012.02.03. 10:59
Mi holnap reggel indulunk, h winterfest keretében bemozogjuk a környéket :)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2012.01.31. 12:41
E hét végén indulunk Budapestről Les Orresbe. Ha zordak az útviszonyok pénteken este, ha jók akkor szombaton hajnalban. Jön-e ide ekkor más is autóval?
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2012.01.28. 16:15
Kedves Exact! Örülök hogy tetszett ez a terep, az én, illetve társaságom egyik kedvence. Régen felfedeztük (Az első utak egyikén, az autónkon lévő "H" jelzésre rámutatva azt kérdezték: Honduras?) és rendszeresen vissza is járunk. A többi francia pályát ehhez mérjük. Nálunk ez az "etalon". Persze, vannak ebben az országban ennél jobbak, és számunkra kedvezőtlenebb benyomást keltők is. A "rosszabb" jelzőt azért nem használom, mert nagyon örülnék én (meg gondolom, sokan mások is), ha egy részünkről talán nem olyan jónak minősített francia terep (azzal a hóbiztonsággal) kis hazánkban lenne.
És végezetül, amiért "klaviatúrát ragadtam". Időskorban sem emlékezni kell erre, hanem visszajönni. Én a 64. évemmel még a "felső" pályarészeken is járok, és ott találkozom jóval 70 felettiekkel (akik remekül síelnek). 47 évesen pedig.... :-)
Előzmény: (Exact 132109)
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2012.01.27. 16:57
Ez nem hangzik rosszul:)))
Köszi a beszámolót!!!

Már csak pár óra!!
Előzmény: (Exact 132109)
Exact
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2012.01.27. 08:20
Sziasztok!

Szeretném megosztani veletek ez évi síelési élményeimet egy beszámoló formájában!

Ebben az évben Les Orres volt kis családunk uticélja rögtön előre jelezném: Tökéletes választás volt!

Síeltünk már több ország síterepein (Ausztria, Svájc, Olaszország), de ide még nem jutottunk el.
Aki a távolság miatt tart ettől a sítereptől annak nyugodt szívvel merem ajánlani, hogy egy röpke 13 órás úttal -szinte végig autópályán- a síterep elérhető. Gépkocsival mentünk Szlovénia-Olaszország-Franciaország- útvonalon ami Budapesttől mérve háztól házig 1280 km volt.

Az időjárás 6 napon keresztül szikrázó napsütés...

Szállásunk a Le BAlcon d Aireles 4 ágyas apartmanja volt mely azt gondolom minden kényelmet kielégít.
A konyha felszerelések közé tartozott a hűtőgép, mosogatógép, a mikro, a kenyérpirító, a vízforraló s a kv-tea főző is.
2 fő külön egy hálóban aludt-francia ágyon. 2 fő pedig a már említett konyhasarokkal ellátott nappaliban.
Talán egyetlen negatívuma a szállásnak, hogy az itt található egy egy egyszemélyes ágy közül az egyik jószerével csak egy keskeny matrac. No nekem ez is megfelelt az éjszakai alvásokra mivel az egész napos jó levegőn való mozgás után 19:00 környékén már majd le ragadt mindig a szemem :)

A szállás recepcióján remekül működik a wifi- s hely is van -kis asztalok formájában- ahol le is tudod helyezni laptopodat. Akinek esténként 5-10 percre ez fontos az nyugodtan választhatja ezt a helyet.
A szálláson aprócska de kellemes uszoda és szauna is található.
Van külön sítároló helyisége ahova esténként a lecsúszás után- ami egyébként szinte a kapuig ment- be kellett helyezni léceinket.

A Boeman negyed egy aprócska kis apartman komplexum ami 5 perces sétával kőrbe sétálható.
Nagyon hangulatos a kis főtere, a pizzázó, az étterem, a 2 kis közért.
Ennek a komplexumnak a közepébe érkezik be 2 sípálya 2 sílifttel így valóban szinte az összes szállás pályaszállásnak tekinthető.

A fent említett kellemes dolgok mellett ami megfogott engem az maga a síterep.
Bár idén -eddig- nagyon kevés hó volt a pályákon (ami eredeti), de le a kalappal a karbantartókkal akik folyamatosan kihasználták az időjárás azon előnyét, hogy míuszok voltak, s a pályákat folyamatosan hóágyúzták, s folyamatosan előkészítették.
A 6 nap alatt egyetlen egy eseteben nem volt jegesedés. Egyetlen egy esetben nem volt buckásodás. Csak maximálisan tudok nyilatkozni a pályák állagáról
És ami a lényeg maga a pályák...

Nos nekem azért tetszett mert itt végre volt legalább 8-10 olyan pálya ami az én sítudásomnak is megfelelt és élvezettel adhattam át magam ennek a sport örömeinek.
Jómagam nem vagyok egy profi sielő- így 47 évesen valószínű nem én leszek a fekete pályák ördöge-, de nem is vágyom rá. A magam stílusában remekül el vagyok a könnyebb zöld, kék netán gyengébb piros pályákkal.
Nekem a síelés ne stressz legyen, hogy hogyan érek le a pálya végére, hanem egy kellemes élvezetes -ugyanakkor erőlétileg fárasztó- szórakozás legyen

No ezért tökéletes választás Les Orres.

Aki családdal megy s vannak kezdők, vagy profi sielők azok mind-mind megtalálják ezen a területen a maguk pályáit.

A két fiam akik természetesen sokkal jobban "nyomják" mint én persze felmentek a felső részbe ahol komolyabb piros és fekete pályák is vannak

Egy szó mint 100 erre az 1 hétre örömmel gondolok vissza majd öreg koromban s bármikor gondolkodás nélkül visszatérnék....
baxxter
39 élménybeszámolót írt
39
18 éve tag
2012.01.25. 23:27
Sziasztok,
mi újság errefelé, járt kint mostanában valaki?
Mi péntek este megyünk.
Exact
3 élménybeszámolót írt
3
14 éve tag
2012.01.11. 08:50
Sziasztok!

Péntek este- szombat hajnalban- indulunk családilag Les Orres-ba Budapestről személyautóval.
Szállásunk az új "negyedben" a Le Balcon lesz.

Valaki jön még ebbe az irányba?

Exact
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2012.01.10. 21:32
Egy ismerős lánykának közbejött valami az utazásuknál, így az én javaslatomra feldobott ide egy "hirdetést". Gondoltam a releváns topicba belinkelem neki, hátha sikeresebb lesz a dolog.
Ha valakit érdekel egy január végi "nyomott áras" hely, az látogassa meg a topicot:
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=14997
wolfy83
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2012.01.10. 07:04
Az utazást nyertem a Mad-Zone által,tehát itt más jön képben elvileg...
Előzmény: (Daddy 130033)
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2012.01.09. 22:29
Az Intersi prospektusban vannak 2 illetve 3 fős szállások is. Ha írásodra társak nem akadnak, és szerencséd van, kevesebb "üres ágyat" kellene kifizetned.
Előzmény: (wolfy83 129985)
wolfy83
2 élménybeszámolót írt
2
12 éve tag
2012.01.09. 19:13
Február 4-én lenne tervben az utazás,és egy hétig a kint tartózkodás,csupán csak egy problémával,miszerint a legkisebb apartman 4 személyes,és ég kellene keresnem 3 személyt akivel közösen kitudnám használni,máskülönben egy emberre nem nyitják meg a 4 személyes szálláshelyet!
Valaki még ilyen helyzetben?
netexp
61 élménybeszámolót írt
61
17 éve tag
2011.12.27. 14:06
Hahó, két sízőt várnak barátaim a január 7-14-i síbulira, szállás Bois Mean, szauna, jakuzzi, medence, pályától 100 méterre, nagyon extra helyen. És most nagyon olcsón... Kocsi van, elvisznek. Keress: randras@net-express.hu
palbu
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2011.03.03. 08:13
Akció!!! Márc.12-19 Les Orres .Maradt egy 4 fős apartmanunk jelentős kedvezménnyel foglalható!!!
06 70/330-5429
palbu
19 élménybeszámolót írt
19
17 éve tag
2011.02.19. 18:17
2011. 03.12.-03.19. között síutat szervezünk Les Orres-ba. Nemrég épült 1800 méter magasan Bois Méan településen közvetlenül a pályáknál található jól felszerelt apartmanházakba(Mélezes d'Or, les Monts du Bois d'Or and les Terrasses du Soleil d'Or).!
Szálláshely szolgáltatásai: Szauna, Uszoda
A busz Várpalotáról indul ,ami csak a mi csapatunkat szállítja célirányosan Les Orres-ba!Székesfehérvár ,Veszprém felszállási lehetőséggel.Még van pár helyünk erre várunk jelentkezőket!
Érdeklődni:
Bóka Géza ,hobaratok@freemail.hu
06 70/330-5429
kreszn
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.01.31. 15:06
Sziasztok!

Kis társasággal mennénk síelni Les Orres-ba febr. 5-12-ig. Sajnos családi okok miatt párommal nem tudunk menni, így felszabadult 2 hely. Szállás Le Parc des Airelles-ben. Egy 6 fős apartmant béreltünk, de a kényelmi szempontok miatt csak 4-en laknánk. Ár 52.650 Ft / fő, melybe a szállás és a 6 napos síbérlet is benne van. Ha érdekel, írj vagy hívj a 20/252-0517-es számon.
kreszn
3 élménybeszámolót írt
3
13 éve tag
2011.01.31. 14:19
Sziasztok!

Kis társasággal mennénk síelni Les Orres-ba febr. 5-12-ig. Sajnos családi okok miatt párommal nem tudunk menni, így felszabadult 2 hely. Szállás Le Parc des Airelles-ben. Egy 6 fős apartmant béreltünk, de a kényelmi szempontok miatt csak 4-en laknánk. Ár 52.650 Ft / fő, melybe a szállás és a 6 napos síbérlet is benne van. Ha érdekel, írj vagy hívj a 20/252-0517-es számon.
adelka8616
4 élménybeszámolót írt
4
15 éve tag
2011.01.19. 16:17
Szia!

Mi is akkor megyünk, valószínűleg egy szervezés :-) és mi is aggódunk kicsit a hóhelyzet miatt, de a hőmérséklet csökkenés előrejelzése már jó jel...meg ha nem is hatalmas mennyiségű havazást, de már jeleznek valamennyit. Itt legalábbis: http://www.snow-forecast.com/resorts/Les-Orres/6day/mid
Reménykedjünk a legjobbakban...tavaly hihetetlen időnk volt, szikráró napsütés, fantasztikus pályák....ezért megyünk idén is oda...(na meg persze a party feeling):-)
Előzmény: (czimby86 103163)
robi
141 élménybeszámolót írt
141
22 éve tag
2011.01.17. 18:17
Tibor!

Koszi az infot!

Robi
Daddy
343 élménybeszámolót írt
343
19 éve tag
2011.01.16. 11:06
Már évek óta nem kell fényképet vinni. A pénztárnál fényképeznek le.
Előzmény: (Mara 104033)
Mara
1 élménybeszámolót írt
1
13 éve tag
2011.01.15. 16:35
Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni,hogy akik mostanában voltak síelni azoknak kellett fényképet vinni a bérlethez??kösszi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.