Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SX10-Metron B5

ÜZENETEK (165)Időben csökkenő Időben csökkenő
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.10.08. 08:28
Szia Replaci!

Még egyszer köszönöm az észrevételeidet, véleményedet, tanácsaidat. Nem kis részed van benne Agenttal és Stanival együtt, hogy metronos lettem! Igyekszem majd megfelelni az elvárásoknak, és bízom benne, hogy Ő (a B5) sem fogja megbánni, hogy hozzám került. Már nagyon várom, hogy kipróbálhassam, kiváncsi vagyok, hogyan fog mindama kiváló tulajdonsága megmutatkozni nálam, amiket olyan élményszerűen leírtatok...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.10.08. 06:25
Szia Klaci!

Üdvözöllek a Metronosok táborában. Gratulálok az árhoz. De még inkább a léchez. Megjósolhatom, hogy nem "egyéjszakás kaland" lesz. Egy kicsit túlozva azt szoktam mondani, hogy egy jó sínek több esze van, mint sok síelőnek. Ez a MB5 -re különösen igaz. Azt javaslom, hogy először csak próbálgasd, hogyan működik. Siklás, ruccsolás. Majd tedd élre, teszteld le az íveket kék pályákon, kis sebesség mellett. Aztán a többi. Rövidledületek, hosszabb karcolt ívek piroson, stb....
Lényeg, hogy ne csak menj vele, hanem tudatosan ismerd meg a képességeit. Így szituációba kerülvén tudni fogod, hogy mire számíthatsz, bátran bízhatsz benne, s így jó, (szinte összenőtt) páros alakulhat.

Metronos üdvözlettel:
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.10.07. 19:30
Nem titok, Bartus Miklósnál 140.000 Ft-ért, Neox 412 kötéssel. Tettamanti Gábor gyári léce volt, tavasszal kapta, nem volt még csiszolva stb. Ha érdekel, van nála egy másik eladó B5, egy zalaegerszegi síoktató srácé, a 2005/06-os évjárat (piros/narancssárgás). Kétszer volt szervizelve úgy, hogy a srác futárral küldte fel hozzá. 162 cm-es, az ára 100.000 Ft.
Déenes
14 élménybeszámolót írt
14
17 éve tag
2007.10.07. 19:21
Hol vetted és mennyiért, persze csak ha nem titok?
(És milyen kötéssel?)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.10.07. 12:40
Megvettem pénteken a B5i-t, azóta sokat járok le a garázsba, folyamatosan gyönyörködöm benne, már alig várom, hogy kipróbáljam.
Még egyszer nagyon köszönöm a támogató hozzászólásaitokat!
Déenes
14 élménybeszámolót írt
14
17 éve tag
2007.10.04. 20:15
Köszönöm az ajánlatot, de időközben rájöttem (miután erőt vettem magamon és előbányásztam a lécemet a garázs mélyéből), hogy nem is 160-as, hanem 144-es amivel az utóbbi időben szántottam a havat. Van egy régebbi 162-es lécem is, azt cseréltem direkt rövidebbre. A funcarvingot még a hosszabbal kezdtem tanulni, de a rövidebbel úgy érzem jobban ment. Úgyhogy marad valószínűleg a rövidebb verzió.
Egyébként az E04-et középhaladó lécként jellemezték mikor megvettem. Szép volt, jó volt, de azt hiszem már csak gátolja a technika csiszolását.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.10.04. 16:52
Nekem nem ér(t) meg az a bizonyos simogatás plusz 400 eurót :)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.10.04. 12:49
Déenes!

Elan A04-nél ne csodálkozz a berázáson és a futási bizonytalanságon "fekvésnél", mert ez egy kezdő, középhaladó léc csupán, így túl puha és könnyű ezekhez a mutatványokhoz. A Metron tényleg minősgégi csere lesz!
http://snowbizusa.com/elanUSA0506/Products/details.php?id=26
https://sielok.hu/rovat/silec/cikk/felszereles-ujdonsagok-2005/
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.10.04. 11:45
Szia Déenes!

A 152 -es is jó, meg a 162 -es is.
Én 172 cm. magas, 66 Kg. vékonycsontú ember vagyok. Most kapom a 3. MB5 -öt. Mindkettővel lehet nagyon szép rövidlendületeket csinálni.
Jómagam a mélyhó miatt választom a hosszabb lécet. Két lécnél ez 2 négyzetdeciméteres plusz felületet jelent. Így már aránylag alacsonyabb sebesség mellett is "jól felúszunk" a hó tetejére. Fák közötti mély hóban lassabban tudunk menni, mint fák nélküli terepen. Ha a kisebb sebességhez kisebb a felület, jobban merülsz, és így más, (fizikailag és technikailag egyaránt) nehezebben kivitelezhető technikára van szükség. Ez a fajta (léc alatti hótömörödést kihasználó) un. mélyforgató (combos) technika már valóban a vérprofiknak való.
Ajánlom neked a tavalyi lécemet, 139 000 Ft.
Tavalyi nagyon szép (bordó) design. Csak nálam volt, még nem volt élezve, csiszolva. Megfoghatod, megsimogathatod.
És amit tudok, nagyon szívesen elmondok még róla.
Üdvözlettel:
Déenes
14 élménybeszámolót írt
14
17 éve tag
2007.10.04. 10:52
Töröm a fejem egy metron b5 vásárlásán, de nem bírtam eddig eldönteni, mi is lenne az igazán jó méret nekem. 170-es magassághoz a 152-es v. a 162-es passzolna-e jobban. Hajlok a 152-es felé, bár eddig 162-es közepesen kemény Elan a04-el (r=11) probálgattam a (lefekvős)funcarvingot. Ha nem teljesen sima a pálya, eléggé beráz, és bizonytalan lesz. Ezért is keresem a minőségi csere lehetőségét.
Másik kérdésem, hogy hol lehet beszerezni. Persze arra gondolok, ahol meg lehet fogni, simogatni, plusz még egy két értelmes hozzászólást is tud mondani az eladó.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.10.01. 13:23
Húúú, borzongok! Replaci, Stani, örülök, hogy ilyen jókat írtok! És milyen érdekes a két azonos vélemény eltérő csomagolása: Replaci professzori (szinte tudományos, de azért érthető) stílusban, Stani pedig a tapasztalati tényeket érzelmi oldalról is erősen megtámogatva ad olyasmi infókat, amiket vártam. Köszönöm, azt hiszem segítettetek a döntésben!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.09.28. 19:40
Ami engem illet a B5 előtt a következő márkákkal síeltem: Elan, Salomon, Kneissl, Kästle, Head, Blizzard, Rossignol és egyéb Atomic modellek.
Mindegyik léc között volt némi különbség, de egy kicsit kétkedve fogadtam a B5 körül lengő áhitatot, beszámolókat.. Valóban ekkora lenne a különbség? Ha nem probáltam volna ki, t'án még ma sem hiszem el. Egy egészen más világ, talán nem túlzás, hogy megfelelő gazda személyében új dimenziókat nyit a síelésben.
De ki a megfelelő gazda? Semmiképpen sem egy kezdő síelő, legfőbbképpen nem, ha előbbihez egy 50 kilós nő személye is társul (ilyennel is találkoztam).
Úgy gondolom a B5 egy tipikusan haladóknak, "profiknak" kitalált léc, talán bizonyos feltételek mellett középhaladó tudás mellett is ajánlható (annak függvényében, hogy ki mit ért középhaladó alatt).
A lécben iszonyú sokminden rejtőzik, amit megfelelő tudással és technikával kilehet hozni belőle. Lehet úgy a "határokon" síelni,hogy közben biztonságban érzed magad.
Jó, hogy hoztátok ezt a buckás témát, valóban ilyen pályaviszonyok mellett is megállja a helyét, akár egy tank :)
Még annyival kiegészíteném: én imádok tavasszal síelni, nyilvánvalóan a sok előnye mellett megvan az a hátulütője, miszerint délutánra kásás buckák alakulhatnak ki. A Salomon Streetracereknél, de az Elan Race Carverénél is nem egyszer fordult elő, hogy az embert egy-egy méretesebb bucka meg/visszafogta, kishiján kirántott a kötésből:)) amolyan "pillanatnyi beragadás" lépett fel.
Nos ez a B5-nél nincs! Nyilvánvalóan egy buckásabb, egyetlenebb pálya egy zártabb, szűkebb lécvezetést kíván meg a carving keretein belül. A metronnal ugyanúgy szelheted ilyen pályaviszonyok mellett is lejtőt, mint egy simára vasalt pályán.
Ami még plusz a lécben az a mélyhó "szeretete", nem hiába allmountain.
Pályán kívül is nagyon ott van, igaz derékig erő hóban még nem probáltam, de "knee deep" és boot deep" hóban már bizonyított. Remélem a következő szezonban előbbire is lesz lehetőség :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.09.28. 18:22
- Kneissl ERGÓ. Csúcsmodell volt a maga idejében.
- Kneissl CG, (a vaddisznós léc).
ATOMIC szponzoráció miatt márkaváltás:
- SL 9
- Metron B5, most kapom a 3. - at.
Életem legjobb síje. Nekem nagyon számít, hogy a különleges csillapítás akár összetúrt pályán is biztosítja a nagy sebesség melletti kényelmes "futást".
És egy nagyon különleges adottság: rövidlendületeknél olyan finomszabályozást tesz lehetővé, amire pl. az SL 9, slalom léc létére sem volt alkalmas. A Kneissl -k tudták ezt, az MB5 magasabb szinten adja ezt az élményt.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.27. 11:07
Agent, Replaci, köszi a hozzászólásaitokat,valami ilyesmire gondoltam! Minden szavatokat élmény volt olvasni, szinte már a havon éreztem magam!
Agent, amiket írtál, nagyjából igazak az Sx10-re is, kivétel a kantni. Na, az atomicosan keskeny neki, hadd fogyjon el gyorsan, fogyasszon az a fogyasztó, ha már fogyasztói társadalomban élünk...
Replaci, te csak soroljad azokat a kiváló tulajdonságokat, ha van még kedved. Írhatnál arról is, miről váltottál B5-re, és milyen volt az első alkalom (meg aztán a többi).
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.09.27. 07:33
ígyvan, nem szabad elfelejteni, hogy egy igazán jó lécnek alapvető tulajdonsága, hogy súlyos, ez adódik abból, hogy famagos, beépített titánium merevítéáseket rejt, erős vastagabb éle van, valamint a komoly síkötések legnagyobb része is fémből készül ami szintén hozzájárul a felszerelés súlygyarapodásához. Ahogyan a sportos, nagy teljesítményű gépkocsiknál is nagyobb a súly úgy itt is. Valamint tény, hogy a súlyt leginkább akkor érzékeljük, amikor cipeljük a felszerelést, egyébként a hó "viszi" a terhet, velünk együtt, technikás jó erőnlétű sízőnek pedig nem lehet probléma irányítani egy nehezebb lécet, viszont könnyű kezdő léccel csak szenvedni lehet egy széttúrt firnvavas pályán pl., míg a nehezebb "vas" hasítja illetve szétcsapja a buckákat:) Jó is lenne csapatni már egyet...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.09.26. 22:03
Szia Klaci!

A B 5 - súlyáról.
Valóban nehéz. De ez csak a cipeléskor hátrány. Amikor siklik - csúszik a havon, apró mozdulatokra is könnyedén reagál. Lehetne sorolni a kiváló tulajdonságokat, de ezt megteszi a gyári leírás is. Amit kiemelnék: Friss túrt hóban úgy veri széjjel a buckákat, hogy piszkafa lábaim meg sem remegnek belé.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.26. 11:16
Pedig milyen klassz lenne egy ilyen műsor! A netes teszt elég száraz, hiányzik belőle a személyes élmény, lelkesedés...
Azt hiszem, nyitok egy topikot "Síműsort akarunk" címmel, hátha valaki ráharap az arra illetékesek közül (itt nem az RTL Klubra gondolok, ők már bizonyítottak Eszterrel)...
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.09.26. 10:33
Az álom, itthon nincsen elég érdeklődő sajnos ilyesmihez, érdemes inkább a külföldi síteszteket nézegetni (főleg az osztrákot, németet)pl.: https://www.skitest.net
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2007.09.26. 10:29
Hali Kócos + Stani, köszi, hogy reagáltatok!
Mindkét hivatkozást olvastam, de az a helyzet, hogy valahogy többet vártam, valami olyasmire gondoltam volna, mint az autók bemutatása ill. összehasonlítása. Tényleg, milyen klassz lenne egy Total-Sí vagy Sí-Mánia vagy valami hasonló TV-műsor, ahol hozzáértők próbálgatnák, versenyeztetnék a léceket, esetleg egy-egy prominens bevonásával, aki bemutatná kedvenc lécét, síterületét stb...Biztos össze lehetne hozni valami normális műsort nem Havazin szinten és persze nem Esztike meg Győzike meg hasonlók részvételével, és persze márkafüggetlenül. Vagy mindez csak álom???
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2007.09.26. 09:15
sx10-el nincs, metron b5-el van, mivel ezzel sízek. De ha jól emlékszem már írtam róla, keress rá itt a Minden egyébben
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.