Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

SX10-Metron B5

ÜZENETEK (165)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2008.04.02. 21:30
Igen tudom,hogy az a csúcs léc,de én ezeket éreztem!A golyót természetesen egyenes szakaszokra értettem,de összességében én is azokat tapasztaltam ,mint te.Stabilabb volt a metron és csodás íveket lehetett vele húzni!
Sok sikert a választáshoz!Móna
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.04.02. 14:02
Móna, azt azért ne felejtsd el, hogy a Metron B5i NEM = Metron 9, ez a Metron család csúcs léce!!! A szitálás persze függ a léc hosszától, de tapasztalatom szerint ezen a téren is jobb valamelyest a B5i. Általában véve úgy érzem, hogy még stabilabb, merevebb, mint az SX10. Persze ez utóbbi is egészen különleges, szuper jó léc! Amúgy meg a carvingokkal ritkán megyünk golyóban, én legalábbis... És ami még feltünt: az Sx-szel is nagyon jól lehet carvingozni, de a B5i-nél, ha az élére teszem, kifejezetten azt érzem, hogy egyből erőteljesen gyorsul. És mintha sínen haladna, olyan biztos a futása, simán átvágja a buckákat, megy tökön-uborkán... Szóval egyáltalán nem érzem, hogy lassú (vagy lassabb) lenne, épp ellenkezőleg, kifejezetten agilis, de irányítható, és a végletekig biztonságos léc. Persze mindez olyan 85-90 %-ban az SX10-re is igaz, vagyis mindkettővel hatalmasakat lehet élvezkedni... :-)))
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2008.04.02. 07:06
"Méretben pedig az áll és az orr közötti magasság a megfelelő!"
Kinek a pap kinek a papné.Én 187cm vagyok és egy 166-os léccel megyek de ha agyon ütnének akkor sem kellene 170-esnél hosszabb.
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2008.04.01. 22:09
Méretben pedig az áll és az orr közötti magasság a megfelelő!
Mona
107 élménybeszámolót írt
107
19 éve tag
2008.04.01. 22:06
Szia Tibi!

Én az idei szezonban kipróbáltam mind a 2 típust
sx9 és metronból is a sima 9-est és mindkettő szuper volt!Pályán kívűl sajnos nem tudtam tesztelni,de az sx gyorsabb ,dinamikusabb.A metron a nagy felülete miatt és a kisebb rádiusz
miatt hatalmas élmény volt,de lassú és golyóban szitál,amit majdnem mindegyik léc produkál,aminek 10 körüli a radiusza.
A szentendrei úton találod az Atomiclubot,ahol akár új lécet is lehet bérelni és a bérleti díjat levonják az amúgy is jó árból!
Cím:1035 Szentendrei út 36/a Tel: 250-40-45
06-30-3333-007
https://www.atomiclub.hu
2000-2500.- /nap a bérlés díja a sízős napot
számítva!
Sok sikert,én még nem tudom melyiket válasszam,mert más stílust képvisel a 2 léc!
Üdv:Móna
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2008.04.01. 20:36
Hát, köszönöm a hozzászólást. Persze a legjobb lenne (ki)próbálni, de ez sajna nem hiszem, hogy menni fog. Kénytelen leszek az eszemre/pénztárcámra/véleményekre hallgatni. Meg hátha az e-bay-en kifogok egy szerencsés aukciót :-)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.04.01. 08:54
Tibor, sztem abban a helyzetben vagy, hogy nem tudsz rosszul dönteni, bármelyiket választod, jól választasz. Gondolom végigolvastad a topikot, így tudod, hogy nekem az SX10 után jött a Metron B5i. Én is a közepesnél jobb, lelkes, főleg pályán síelő, de újabban néha a mélyhóba is kikacsintgató amatőr vagyok. Az SX11-et nem próbáltam, de gondolom, olyasmi lehet, mint az SX10. Én azzal is nagyon elégedett voltam, de a B5i még azt is túlszárnyalja. Szélesebb, keményebb, valahogy méginkább sínen van, és a nagyobb talpfelületnek köszönhetően mélyhóban kifejezetten előnyösebb. Persze ennek megfelelően drágább, így a kérdés árkérdés is.
Ha maradsz az SX-nél, továbbra is maradéktalanul elégedett leszel, hisz nem tudod, miről "maradsz le", ha átállsz, akkor meg pláne. A magasságodhoz sztem is jobb lenne a 160 (SX) ill. a 162 (B5i) cm hossz.
tibor76
122 élménybeszámolót írt
122
18 éve tag
2008.03.31. 20:47
Sziasztok!
Talán ide tartozik. Eddig egy Atomic SX11 (2005, L=170) lécet használtam nagy megelégedésemre. Már használtan is vettem, de a tavalyelőtti hószegény időjárásban csúnyán leamortizáltam (magyarul hülye voltam...)Még ezt a szezont lehúztam vele, de cserélnék. Tanácsot kérnék, hogy maradjak az SX szériánál, vagy annyi jót hallottam a Metronról, hogy váltsak rá? A közepesnél jobban síelek (szerintem :D) Extra igényeim nincsenek. Főként preparált pályákon használom, ritkábban mély hóban. Talán annyi, hogy így utólag lehet, hogy a 170 kicsit hosszú volt, de örültem, hogy találtam egy ilyen lécet. :-)177 cm/80 kg vagyok.
Egy kis támogatás/útmutatás jó lenne.
T.
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.03.16. 23:24
Mindenki maga dönti el, hogy mennyit tud vagy szeretne kiadni ilyesmire. Ha tényleg sok baj volt a bakancsaiddal és ez pedig működik, akkor nem kérdés. Semmit nem ér a síelés, ha az ember azt várja, mikor veheti le lábbelit...
istvaniti
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.03.14. 22:03
Széles magas lábfej,kiálló csontokkal.
Számomra egy kényelmes cipő mindent megérne.
De ezt igazán csak az érti akinek hasonló lábai vannak.
Néha sírni tudnék úgy nyom a cipőm.
A tágitáson már túl vagyok.
Egy rakás pénzt kifizet az ember,hogy jó pályán síelhessen,de mit ér az egész ha hat napon át nyom a cipőd.
Utolsó nap kedvem sincs síelni,már havat sem akarok látni.
Az összes pénzemet odaadnám egy jó cipőért.
Erre mit ad Isten.
Felprobálom a hawxot és tökéletes.
Hadjam ki mert drága?
Olyan sok minden drága,és mégis...
davidpeter
139 élménybeszámolót írt
139
17 éve tag
2008.03.14. 03:39
Hawx cipő: hihetetlen kényelmes, jó és drága. Ha nem sajnálod rá a pénzt, szerintem egy próbát megér, valahogy a sílécet is jobban érzi benne az ember... De azért olcsóbban is lehet jó bakancsot kapni...
istvaniti
5 élménybeszámolót írt
5
16 éve tag
2008.03.13. 21:47
Sziasztok.
Én 182 cm magas és 92 kg vagyok.
Hat-hét éve síelek.
A minap alkalmam volt kipróbálni egy 170cm es SL10 est és hát mit mondjak nagyon tetszet.
Mi a külömbség az SL10 és a B5i között?
Mi a véleményetek az Atomic Hawx sícipöről mert felprobáltam és nagyon kényelmes.
Előre is köszönöm a véleményeteket.

Jó síelést mindenkinek.
István.
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.02.01. 11:00
Viri, ha nem gond belekotyogok, mint szintén nem profi, de sztem erős középhaladó, immáron Metronos síimádó. Részletes, tudományos kifejtést majd Replacitól kapsz. Én is főleg az ő meg Stani ajánlása alapján vettem MB5i-t, és nagyon nem bántam meg...
A méretparamétereink erősen hasonlóak, korban 5 év előnyöm, síelt időben 10 év hátrányom van veled szemben.
Sztem a 152 cm rövid lenne, nekem 162 cm-es van, szuper jó. Amúgy ebből a tipusból csak 152,162 és 172 cm-es hossz van. Az egyéb méretek NEM B5i-k!!!
B5 vs B5i: utóbbi a tuti, Replaci majd pontosan megfogalmazza, de én úgy tudom, hogy az i-nél a merevítők + csillapítók bele vannak integrálva a lécbe, a sima 5-nél pedig csak rajta vannak a lécen. Ez pedig nagy különbség.
Ne hezitálj vedd meg, nem bánod meg.
Viri
715 élménybeszámolót írt
715
20 éve tag
2008.02.01. 09:32
Replacihoz lenne egy kérdésem, mint B5 használóhoz, ismerőhöz.
Véleményedet szeretném kikérni egy Metron B5 vásárlásával kapcsolatban. Először is mi a különbség a B5 és a B5i között?
95 kg 173 cm vagyok. Huszon pár éve sízek, nem vagyok profi, s már a koromból kifolyólag (54) nem is száguldozom annyira. Nem régen kaptam egy 160-as SL9m-et, s az előző léceimhez képest zongorázni lehet a különbséget. Azzal símán élen karcolom az íveket, könnyedén fordítom stb.
Mi a véleményed egy 152-es B5 megfelelő lenne nekem, vagy hosszabb kellene. Mekkora a következő méret a B5-ösben?
A kiszemelt léc 2 vagy 3 éves.
Köszi előre is.
Viri
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2008.01.08. 09:55
Végre használhattam a B5i-t! Hogy milyen?
Röviden: szuper!
Hosszabban: szuper-szuper!
Még hosszabban:szuper-szuper-szuper!
És így tovább...
Jól tart, jól vezet, jól irányítható, iszonyúan gyorsul, és végig nagyon biztonságosnak éreztem.
Szóval jó választás volt, még egyszer köszönet mindenkinek a tanácsokért, infókért...
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.12.12. 11:12
Üdvözöllek az "MB5" klubban.
Különleges élmények elé nézel.

Üdv.:
Déenes
14 élménybeszámolót írt
14
17 éve tag
2007.12.11. 20:28
Végre csatlakoztam a Metron B5-ösök táborához.
Ugyan nehéz szülés volt, mert a 152 cm-s B5i gyakorlatilag beszerezhetetlen volt mind nálunk, mind a sógoroknál. Végül Altenmarktból sikerült egyet hozatni, bár onnan sem egyszerűen.
Most még a szobában pihen, de remélem mielőbb havas környezetben próbálgathatom. :)
Kanyarsíklub Replaci
1224 élménybeszámolót írt
1224
19 éve tag
2007.10.25. 17:41
Szia Powwe!

Valamikor az iskolában (talán kémiában) tanultunk egy törvényről, (már nem emlékszem a nevére, mert számomra nagyon régen volt) amely szerint ha egy térben egy gáz teret veszít, azt azonnal kitölti egy másik. Valami ilyesmi volt. No most ez valószínűleg egy sokkal univerzálisabb szabály mint gondolnánk. És sokkal erősebb, mint egy illemtankönyv. Ráadásul ezt a jelenséget ott csak ebben a szituban láthattad. Amikor igazi tömeg van ott, azon a helyen melyről beszélsz, (értem ezalatt, hogy a sor vége nem a kapunál, hanem jóval kintebb van), és ha valaki megfigyelte már, hogy hogyan zajlik itt az emberek áramlása, amikor összeérnek a könyökök, az eleve oda helyezkedik a bal oldalra. Mert ott gyorsabb az áramlás.

De ami ennél fontosabb lehet: mi volt a tapasztalatod a lécedről? Hadd okuljunk belőle mindannyian.
boat54
51 élménybeszámolót írt
51
17 éve tag
2007.10.25. 17:27
Powee nagyon igazad van, egy párszor már én is nagyon szégyenteljesen éreztem magam, hogy magyar vagyok ilyen viselkedés miatt. Tudod az az érdekes, ha egy ilyennek szólsz nem érti miről beszélsz neki, sőt még ő van nagyon megsértve. Persze az is igaz, hogy minden nációban vannak ilyen ..., mondjuk "síkvidéki viselkedést produkálók"
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.10.25. 15:34
Kicsit offtopic, de megis van koze Replaci uzenetehez:

Mi is kinnvoltunk (sajat forumos szervezes, 8an mentunk 2 kocsi) Kitzen, nagyon jo volt, en is kiprobalgattam mit tud a b5 kistesoje a 10puls ti. Szerintem nagyon jol teljesitett, bar meg nem tudom kihasznalni, benasagom okan.

A dolog amit meg szeretnek emliteni, nagyon boki a csoromet, ezert irom le, hatha jobb lesz, es elore is bocsanatot kerek minden erintettol.

Szoval a story hetfo delutan tortent, a glescherjet 2bol 1be valo atszallaskor. Kiszallas a 2esbol atcaplatas az 1eshez, majd beallas a nem kicsi sorba, az elottunk erkezok moge. Megerkeztek mogen a dup.hu-sok (demo utanpotlas) meg a mostani democsapat is akik kintvoltak koreaban. Mivel mindenki egymas moge allt, haverokkal beszelgetve es varva a felvonora, ezert ugye nem teritettuk be az egesz kordonnal lezart teruletet, es volt bal oldalon egy kis ures hely. Namarmost itt tortent a baj. Jott a csoda magyar (magyar siszovetseges emblemaval, magyarul beszelve, zaszloval, stb) sioktato demo csapattag super hero, es beallt a bal oldalra, amihez haverjai is csatlakoztak. A sracc hogy nevet ne mondjak, az aki (ha nezi vki tudja) jelenleg oktatja a Valko Esztert az RTL Havazin musoraban. En ezen felzugolodtam, hogy hat a tudas nem parosul iqval meg stb, aztan a kabinban a demoutanpotlasos sraccokkal beszelgettunk, akik azt mondtak hogy de milyen ugyes... Errol nekem az a velemenyem, hogy ha valaki valamit (orszagot, sportot, akarmit) kepvisel, akkor nem viselkedhet ugy ahogy akar, akarmennyire bunko a valo eletben. En egyszeruen egtem, es ugy ereztem hogy mindjart elsullyedek. Pedig nem is en csinaltam a dolgot, es kb 2 kabinnal (1-2perc) jutott elore.

Na mind1, lehet hogy felfujom a dolgot, de azert erdekelne mas velemenye is.

Bocsi az offtopicert!
Udv,
powee
elsőelőzőkövetkezőutolsó
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.