Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Explosiv - a magyar sílécmárka

ÜZENETEK (67)Időben csökkenő Időben csökkenő
powee
424 élménybeszámolót írt
424
18 éve tag
2007.09.29. 18:54
Nemtudom tudod e ez egy magyar silec, amit bergyartasban keszitenek asszem az osztreakoknal, de a tobbiek ugyis kijavitanak. Allitolag jok a leceik, de en ugy vagyok a magyar leccel mint a magyar siterepekkel: inkabb hanyagolom.
gyepál
125 élménybeszámolót írt
125
18 éve tag
2007.09.29. 01:03
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy kinek milyen tapasztalatai vannak ezzel a márkával kapcsolatban. Én most nézegettem a competitor gs és sl modelleket, amelyek igen kedvező áron érhetők el, de mielőtt fejest ugarnék a vásárlásba, szeretném tudni vannak-e ezek a lécek olyan jók, mint a nagy márkák modellei?
segítségeteket előre is köszönöm!
Gyepál
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.15. 15:37
Köszönöm a kiigazítást. Ha nem zártkörű, ilyen bemutató lesz az idén, elmennék.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.02.15. 14:15
A talp struktúráját sajtolással hozzák létre, erről is volt szó egy, a nyáron a TF-en tartott Holmenkol bemutatón:
https://sielok.hu/holmenkol.htm
A mellékelt képeken az előadó éppen a struktúrák elrendezését mutatja, valamint a szerszám látszik a kivetítőn, ez egy bronz hengerrel nyomja a struktúrát a talpba, amely aztán részben magától is, de vasalás hatására újra kisimítható.

A kefékkel leginkább a talp tisztítását végzik a maradék waxtól.
1.jpg
2.jpg
kócos
1234 élménybeszámolót írt
1234
19 éve tag
2007.02.15. 12:53
A kézi karbantartásnál,a talpszerkezet hosszirányú kezeléséhez használják a waxolás előtt a bronz kefét. Ezek a minicsatornák elősegítik az irány tartást. A viasz rétegen ezt, a különböző kefékkel végzik/ rövid sörtéjű, műanyagszálú kefék stb./. Erről eddig a többi karbantartást bemutató helyeken sem beszéltünk/?/.
peter08
18 élménybeszámolót írt
18
18 éve tag
2007.02.15. 11:34
Hahó,
Explosiv SL léccel kapcsolatos tapasztalat:
Tavaly kaptam ajándékba, az első carvig léc amit hasznátlam. Rokonom hasonló léccel siel, és mindkettőnk megfigyelése, hogy olyan helyeken, ahol enyhe lejtésű a pálya, ahol az ember csak átcsúszik egyik lifttől a másikig, a léc lassú volt más lécekhez képest (lejtőn ezt nem lehet észrevenni). Mindenesetre a helyi szervíz tanácsára a léc talpát kezelték, azokat a finom hosszanti barázdákat a talpon - amelyek más márkájú léceken láthatók - belemarták. A léc talpa teljesen sima volt újonnan. Ezután a léc felgyorsult, sőt, azt is észrevettem, hogy amikor közvetlen a lift előtt korábban könnyedén tudtam "előre csoszogni" a lécemmel, vagyis apró lépésenként előre jutni, a kezelés után a megszokott lépések helyett a léc egyszerűen előre-hátra csúszott, és bot segítsége nélkül nem tudtam előrejutni. Ez a kezelés a számlán "struktur" -ként szerepel, és a kreischbergi Intersport szervizben 9 eu volt. Összességében szeretem ezt a lécet, persze nincs összehasonlítási alapom.
Üdv, p
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.02.07. 13:36
Na igen, akkor én hiába ugráltam rajta a magam 65 kilójával. :)
50km/h alatt képtelen voltam normálisan kanyarodni.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2007.02.05. 20:24
Sziasztok!

A korábbiakban írtam, ha megjövök a síelésből beszámolok az explosiv lécem tapasztalatairól.
Nos amennyire vártam már a lehetőséget,hogy síelhessek, hát olyan rosszul sikerült a hetem. Nem a sípályával, vagy a hóval, hanem a bakimmal és a lúdtalpas lábaimmal volt gondom. Minden napos gondjaimmá vált az a tény, hogy kb 15-20 perc után a talpaim égni és időnként zsibbadni kezdtek olyan szinten, hogy már állni sem tudtam rajtuk. Mindent kipróbáltam: baromi mód leszorítástól a kikapcsolt csatokig.Dupla zoknitól a mezitlábas megoldásig,talpbetétek változtatásával és anélkül. Ami egyik nap délutánra megoldásnak tünt, az másnap reggel 20 perc elteltével iszonyatos kínszenvedésbe váltott át.Egyszóval a síelésre tudtam a legkevésbé koncentrálni. Haladó szintű síoktáson lehetett volna alkalmam Elan lécek kipróbálására, de sajna lecsúsztam a lehetőségről.Viszont egy csúszásra alkalmam volt kipróbálni egy régebbi atomic race 9.28 as lécet, ami gyorsabban siklott,de számomra nehezebben is irányíthatónak tűnt mint az én Explosiv Gs( r:16.7m) 169 cm hosszú lécem ami kb 10-15 cm-re rövidebb is az atomicnal.Haladó síelőként a 94 kg-os testsúlyomhoz és 189 cm-es magasságomhoz egyenlőre megfelelő választásnak tűnik ez a léc, bár egy kisebb rádiuszúval egyszerűbb lehetne a carvingolás elsajátítása.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.01.26. 16:00
Gondolom a Fischer ára nem annyi volt mint az explosivé:))Végül is a kedvező ár végett gondolkodom rajta meg az adottságaim miatt.Haladó sítudáshoz 92 kg párosul így puha lécet nem akarok venni.Sokan nem a tudásuknak megfelelő lécet vesznek,és csak vigyorogni szoktam amikor elhúz mellettük egy pöttöm gyerkőc ütött kopott léccel:))
Barna
11 élménybeszámolót írt
11
19 éve tag
2007.01.26. 15:59
114-64-102 Ezek a síléc paraméterei mm-ben és ezekhez társul egy 155 cm-es méret az én estemben. Jómagam 172 cm magas (vagy alacsony?) vagyok
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.26. 14:53
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy a rádiusz csökkenésével egyre kevésbé csúszunk igazán talpon, hamarabb "élre áll" a léc, de én nem véltem felfedezni semmi komoly bizonytalanságot az lécem egyenesfutásán, persze sok múlik a léc milyenségén is, a léc és a síző önsúlya, a bakancs milyensége rendkívül komoly tényezők. Könnyű testsúlyú, rosszul súlypontot helyező, egyensúlyozó, túl puha, könnyű bakancs, könnyű léc nem segítik elő a jó egyenesfutást (persze ez nem jelenti azt, hogy meg kell hízni:):):)
Krechl
343 élménybeszámolót írt
343
18 éve tag
2007.01.26. 14:46
Nyilván azért nehéz vele egyenesen menni, mert a carving léceket élen vezetésre találták ki. Tavaly a Ausztriában, a házigazdánk mesélte, hogy a amikor a síugró sáncot készítik elő versenyre, nekik kell a pályán többször végigmenni egyenesen. Ehhez a mutatványhoz életveszélyes volna egy kis rádiuszú carving léc, ézért hagyományos régi lécekkel csinálják, pedig nekik nem lehet baj a tudásukkal.
Nekem is van egy pár Competitor SL lécem és nagyon meg voltam vele elégedve, de tavaly vettem egy pár Fischer RC4 Worldcup SC-t, és az bizony az Explosiv léceket porig alázta. de egyenesen siklani a Fischerrel sem könnyebb.
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.26. 13:17
Pontosan annyi, csak a "lehetetlen vele egyenesen siklani" dolgot nem igazán értem...
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.01.26. 13:12
Agent a honlapjukaon azt írják,hogy 165 cm-nél 11.5 a rádiusz ha jól olvastam te léced is 165 hosszú, akkor hasonlóan viselkedhetnek egyenesben is :)
Agent
1646 élménybeszámolót írt
1646
20 éve tag
2007.01.24. 21:18
Mekkora a rádiusza, hogy lehetetlen vele egyenesen siklani és korcsolyázni? Én most egy 11.4-es rádiuszú léccel megyek, de semmi gond nincsen az egyenestartásával.Szerintem ezek a dolgok, ahogyan a mélyhó és a buckasízés elsősorban a sízőn múlnak, aztán a lécen.
Joci
461 élménybeszámolót írt
461
17 éve tag
2007.01.24. 18:52
Sziasztok!
Jan 28.-tól - Febr. 02. -ig leszek Koralpén.
Ha megjöttem mejd írok néhány sort a tapasztalatokról, mit tudtam kihozni a GS lécemből. Elan lécek tesztelésén is részt vennék, igy össze hasonlíthatom egymással.
Üdv Mindenkinek! Végre itt a TÉL!
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.24. 14:26
Hozzá kell tenni, hogy mivel nem sok lécet próbáltam még, egyikről sem tudnék objektívan semmit sem mondani.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.24. 14:25
Én mentem már egy hetet egy gs-el, valami 16, vagy 19m volt a sugara. Nekem túl kemény volt, de amúgy nem tudok véleményt mondani róla. Sok hó nem is volt alattunk, úgyhogy pláne fogalmam sincs... Lehet hogy egy sl-el jobban boldogultam volna.Egy kellemetes élmény viszont megmaradt: Fékezésnél egyszer szépen elkaptam egy sziklacsúcsot, teljes erőből odatettem, és azt hittem hogy kiszakadt a fél kantni, vagy hasonló, de megúsztam egy picike sérüléssel.
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2007.01.23. 20:29
Mondjuk én az SL vagy GS tipusra vagyok kíváncsi de úgy látom nem sokan használják.
Vid
490 élménybeszámolót írt
490
19 éve tag
2007.01.23. 14:47
Ahogy nézem az explosiv allrounder-t az új külső alapján(ha már a régi kifutó) csak lányok fogják vásárolni. Nem biztos hogy ez jó döntés volt.

elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.