Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Stani által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (5373)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.25. 09:30
márc 15.én egy unterbergi sízés elég esélyesnek látszik, most szuper hóviszonyok vannak, remélem így is marad :)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.25. 09:28
hát nem egy utolsó terep lehet az biztos:)
egyik index fórumon találtam hozzászólást Serfausal, ezt most be CTRL CéVézem:
az üzenet 2004 dec 19.én kelt
"Megvolt az idei besízés is a héten hagyományosan Serfaus-Fiss-Ladis-ban, remek műhavon, végig ragyogó napsütésben, nappal fagypont feletti (éjjel kicsivel alatti) hőmérséklet mellett (ilyenkor gyártották a havat). Péntek éjjel esett 10-15 centi természetes hó, mire szombat reggel hazaindultunk. :-)

Számos újdonság várt bennünket (új felvonók, pályák, szolgáltatások), elképesztően sokat invesztálnak be évről évre. Ahol csákányos felvonó volt ott nyolcülőszékes műxik (igazából tavaly óta), de az idén még ezt is lepipálták, ugyanis a Masner-ház felé vezető (mindig jéghideg völgyben menő) csákányost kabinosfelvonóval egészítették ki, minek köszönhetően 1 fekete és egy kék pályát is kialakítottak."
l.borli@axelero.hu -> ez az email címe, szerintem kontaktolj vele.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.20. 13:20
hello!

pont idén vettem símaszkot, eddig nem volt, nem is tudom miért, de aztán rájöttem,hogy minusz 20 fokban nem árt, sokkal komfortosabban érzed magad. nem fagy le az arcod, az orrod. Arról nem is beszélve,hogy menetszél miatt pl. -20 fok esetében többször hidegebb levegő csapja az arcodat. Amikor jan-ban voltunk Gerlitzenen jó szolgálatot tett a -7, -10 fokos hidegben.
"Az ember a forró és igen csak párás levegővel az arcát felmelegíti és amikor leveszi a maszkot rögtön kész az arcüreggyuszi"
ezt egy kicsit nem értem..
mitől lesz forró a levegő?? a leheletedtől? azért az a forrótól még igencsak messze van. Nekem, s mások akik használták semmi ilyen gondjuk nem volt.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.20. 13:15
úgy pár hete az extremen Valle Nevadoról (Chile) sikerült egy élvezetes műsort megnéznem. Volt helisí&boarding és freestlye egyaránt. Eszméletlen egy hely, fenn a csúcson hatalmas nagy jakuzzi, olyan 3000 valahány méteren, körültte meg az Andok még ennén is jóval magasabb hegyei. hát nem volt semmi az biztos !!
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.20. 13:12
szerintem tengerentúli & egzotikus sízés szempontjából mindenképpen egy jó infópontnak számít a Travel tv csatorna. Nem csak a W. Miller és a Ski America miatt, mert ezen a két sorozaton kívül is több olyan műsor is van, ahol néha napján sz esik a témáról. Múltkor egészen véletlenül az Egzotikus India, vagy vmi hasonló címen futó adást sikerült elcsípnem. Itt Gulmargról volt szó, nagyon jó felvételeket mutattak be. S Volt modern üléses felv. stb, jah meg sok-sok kezdő síző. Ahogy végig páztázta a kamera a lejtőket jobb sízőt nem is lehetett látni. Persze brittek voltak szinte mind.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.19. 09:22
tegnap garmischba volt a ffi lesiklás, amit nem tudtam megnézni, de ma lesz a második !! lesiklás. 10.55-kor. Kitzbüheli és Wengeni verseny után szerintem ez a legérdekesebb, aki teheti nézze meg. ORF' & Eurosport közvetíti, meg még kitudja melyik csatorna, de ők ketten 100 %. Amúgy tegnap Walchofer nyert Maier előtt, a harmadik Miller lett.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
Topik: Lavina
2005.02.18. 11:47
Ismét 4-5 ös a lavinaveszély elég sok helyen. Pl a határközelben is: Mitterbach-Gemeindealpén 4es ill. 5ös lavinakészültség miatt a felső részt, beleértve a duplaszékest, az összes ratrakolt pályát és a freeride terepeket lezárták.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.18. 11:44
Ricsi

határhoz legközelebb a Wechsel hg. sípályái; St Corona, Mönichkirchen, Arabichl (KIrhberg), Trattenbach (Feistritzsattel) a Semmering régió (Hirschenkogel, Stuhleck, Steinhaus, Sonnwendstein, Gruber Lifte) és Unterberg van. Esetleg még említést érdemel Raxalpe (Gloggnitznál kell a gyorsforgalmiról lekanyarodni), bár itt elég kevés a pálya, inkább boardosok és freeridereknek jó, mert elég sok a back country rész. Aztán még ott van Wr Neustadtól egy olyan 30 km-re Losenheim (Puchberg). De itt többnyire elég kevés a hó, jelenleg meg leszerelték a régi székest, így csak 3 km pálya van; viszont jövőre hasonlóan több határközeli terephez itt is fejlesztések lesznek: https://sielok.hu/also.htm
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.18. 11:37
https://sielok.hu/forum/viewtopic.php?t=1444

Szkilaccsi ! inkább a fennti címen elérhető topicba próbálkozz, ott van pár infó leírva. Ha gondolod képeket is tudok Mölltalról mutatni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.18. 11:31
most voltunk az eisenstadti Hervisbe, már egy jó ideje van az ún Winter Schlussverkaufuk, melynek keretében a legtöbb télisport cuccra -50%-ot adnak. Így a jó síkabátok, mint pl. Columbia, Benger stb 60-80 eurós áron vannak. Igaz lehetett látni,hogy már jópár hete van ez az akció,mert igencsak megvan fogyatkozva a kínálat, legalábbis nagyobb, L-Xl-es méretekben kevesebb van, de azért így is sikerült jó árban egy Bengert találni. Remélem nem csak papíron lesz vízálló etc. Érdekes mód a nadrágok nemvoltak annyira lenyomva, bár columbiák már 60 euró körül voltak, de pl. egy általam nem ismert márka (vmi free nemtommi) 130 euróba, azaz, több mint duplaannyiba került mint egy columbia. akinek útba esik érdemes még kinézni, vagy a wr neustadtiba.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.17. 21:50
amikor megy az ember Isztriára jól látni az autópályáról a Pohorje pályáit, ha dugóba keveredik, akkor annak hosszától függően akár fél-3negyed óráig is gyönyörködhet benne:))
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.17. 15:07
ez mind szép és jó, de low costosoknál 10-15 0 0hufból kilhet hozni 1 retour útat, malévnál azér nem hiszem.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.17. 14:59
Mariazell megér egy estét, de érdemes elnézni Lunz Am Seebe, itt pl este is lehet sízni.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.17. 14:55
Ricsi

igen Unterbergen csak csákányosok vannak (ill varázsszőnyeg gyerekeknek), de közel van, szép helyen fekszik, sok hó van, és 100% természetes hó, semmi hóágyú etc. na s nem utolsósorban ár-érték alapján absz OKAy.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.14. 14:35
köszi Szali,az mit jelent h repcsis vagy? vmelyik fapadosnál dolgozol esetleg?
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.14. 14:28
kb egy-másfél hét.
de én nem a NÖ Winter oldaltól,hanem Unterbergtől rendeltem.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.13. 21:32
huh, hirtelen nem tudtam melyik terepről van szó, de aztán rájöttem, hogy egybe írva már ismerős:)) szóval Mönichkirchenről van szó.
nos 5 éves gyerekkel jó, főleg a pályaszállások miatt.
de:
a mk-i együléses régi és lassú. ha hideg metsző szél van hóeséssel odafagysz, amúgy ajánlom, hogy vigyél egy izgalmas regényt, rejtvényt magaddal, vagy egy jó java game is megteszi a mobilon:))
ha felérsz van egy kezdő kis pálya két doppelmayr tányérossal, szintén nyúlfarknyiak. felette van egy csákányos, ez kicsit meredekebb, nemtom egy ötéves gyerekkel mennyire lehet abszolválni, de mivel már Unterbergen a gipfelliftnél is láttam ilyen lábközé akciót, így menni fog:) Marienseei oldal érdekesebb, illetve MK-nél a csúcs közeli részek.
egyszékes aljánál van egy síiskola, óvoda kis gyakorlólifttel.
kisgyerekkel lehet jobbválasztás lenne Türnitz, Annaberg stb.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.13. 21:30
hmm, so so.
map24 a hegyeshalmit ajánlja kapásból (ha az autópályahasználatnál a normal van bejelölve), bár túlképpen, a 8as főűt variáció időben ugyanannyi, viszont km-ben kevesebb: 485 km.
a hegyeshalmi pedig egy 100 km-el több.
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2005.02.13. 21:15
hát infrastruktúra elég tág dolog.. mire vagy ezen belül kiváncsi?
közértek?:) itt egy 200 fős faluban a magyar városokat megszégyenítő élelmiszer boltok vannak:))
amúgy pl. Annenheimben van egy nagy Billa, itt tényleg elég sokmindent megkaphatsz, s elég korrekt árakon. Italokból úgyszintén bőséges a választék.
Baccardi 0,7 l: 8 euró körül
Tejalapú vitaminital 0,7 l: 0,79 euró
Banán/Eper turmix: 1,29 euró
Füge: 2 euró körül
Milka: 0,59 euró (ha négyet veszel)
1,5 l Multivitamin ital: 0,60 euró
Longdrinkek: átszámítva 200 huf
ezenkívül gondolom vannak ilyen Tante Emma Ladenek is.
Villachban (úgy 10-15 km) meg még bőségesebb a választék, mivel ez már egy nagyobb város.

ps: Huaba Hüttébe érdemes kajálni a pályák mellett. a felső négyes mellett van (északi pálya,Klösterle). javarészt házi ételek, még a tej is házi. Smarni bőséges. Pl. múltkor amikor a nő hozta ki a smarnimat s én elvettem tőle, véletlenül kiborítottam a schokorumomat, de már csak egy gyüszünyi volt kb. a pohár alján. de a nő hozott egy újat nekem, absz gratis.
szóval nagyon ott van ez a kis hütte !
Huaba.jpg
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.