Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

apalermoi által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (247)Időben csökkenő Időben csökkenő
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.27. 18:04
Nem lehet esetleg befáradni érte valahová. Megspórolnám a szállítási költséget:) Persze nem szeretnék azonnal szőrszálat hasogatni, ha már végre újra van könyv:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.26. 23:47
Én a SI-KER kölcsönzőt (http://www.si-ker.hu/) is tudom ajánlani, asszem már három helyen Bp.-en. Ők úgy is odaadják a lécet (legalább is velem megtörtént), hogy kibérled az első hétre, majd pedig ha tetszik, akkor levonják a bérlés díját, és annyival kevesebbért megveheted. (én modjuk nem vettem meg, mert éppen szűkölködtem, áprilisban pedig már kevésbé villanyoz fel egy síléc:))
Amúgy sílécek esetében öreg hiba a bérlés ilyen fokú elutasítása, de nem osztom az észt:)
Persze kölcsönzői lécet csak erős odafigyeléssel érdemes venni!!
Én egy Dynastar Omeglass 64-el szemeztem, amit a kutya sem bérelt ki, viszont nekem tökéletesen bevált a fémmel kivert elejével:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.26. 23:35
Én sajna nem tudok tapasztalatról beszámolni, viszont kérdeznék. Csütörtökön mennék Eplénybe, és szeretnék lécet foglalni. Szerintetek az én 182 centimhez, 100 kilómhoz (közép) haladó sítudásomhoz, és a nem repesztős, szépen röviden kanyargós gyakorláshoz melyik lécet ajánlanátok. A Supermachine Mach 3 esetleg Mach 1, netalántán Dobermann, vagy az utóbb említett Hot Rod??? (mondjuk Dobermannból nem tudom melyiket lehet kölcsönözni, Spitfire vagy race (az durva lenne)) Vagy valami kevésbé keményet?
Van ötletetek? Mennyire szeretik, ha napközben esetleg ki szeretnék próbálni egy másik típust?
Köszi!
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.25. 23:57
Esetleg a könyv is?
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.25. 20:53
ja igen. A hagyományos mosás-öblítés sem tesz jót az ilyen kabátoknak és alulöltözőknek. Én a kabátomat öt év alatt 2-szer mostam ki, ráadásul TOKO-val (előszőr kb 3.-4. évben, és így is érzem az állagromlást. Persze én csak síeltem benne, ezért nem volt agyonhasználva. Az alul-öltözőket többször normálban mostam öblítettem, ott még erősebben éreztem a minőségromlást.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.25. 12:28
Szia!
Én is nagyon durván izzadok, és már van az a mennyiség, amit akkor sem visel el az öltözék, ha a legjobb lélegző és egyéb árszintnövelő tulajdonságokkal rendelkezik. Én mindig csak egy "lélegző" aláöltözőt hordok, a vastagabb fajtából (nem az a teniszpóló vékonyságú, inkább a pile-ok vastagságával vetekszik) és arra csak a kabát. Persze nem síeltem még -20 fokban, de így is simán melegem van. Ha beülök a hüttébe, simán megszárad, és van, hogy mire hazaérek, nem kell szárítanom. A kabát már 5 éves, ezért sokat vesztett a kipárologtató képességéből, ezért az nekem is nedves. Új korában jobb volt.
Szerintem a 2. réteg pamutot felejtsd el, mert nehezen szárad, magába szívja az izzadtságot, ezáltal folyamatosan nedvesíti a kabátodat és az aláöltöződ is. Általában véve is érdemes elfelejteni a pamutot az izzadós sportokhoz.
Vagy ne használj középső réteget, vagy ha mégis, akkor az is amolyan poly... anyagból legyen, lélegzős vagy miafene tulajdonságokkal.
Persze ettől még lehet vacak a kabát. Egyébként vannak jó beírások a fórumban ezzel kapcsolatban.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.25. 00:33
Feleségem nagyapja 73-74 éves és kb. 10-12 éve síel. Jó fej az öreg:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.24. 12:09
Szia!

Ha jól emlékszem, akkor a salomonnál az "impact 8" 99.900 Huf -10% kedvezmény, míg az "impact 7" 79.900 Huf -10 % volt 2 hete, csak az idei modellek voltak. Mivel nem nekem vettük meg (impact 7) ezért a memóriám sem tuti, ha gondolod megkérdezhetem pontosan. Egyébként 4 napot síelt már benne, nagyon bevált. Érdemes benézni.

A skioutlet-ben limitált a mennyiség, van amiből nem sok méret van, ezért is tűnhet jóval olcsóbbnak, utolsó darab, stb.

Persze mindenki a sajátját üdvözíti (nekem Dolomite van), de állítólag a legnagyobb tapasztalattal a nordica és a salomon rendelkezik, és ők találják el legjobban az átlag láb formáját. Eladásban is messze ez a két cég vezet.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.24. 02:22
Ahova még érdemes benézned:

https://www.salomoncenter.hu/

https://www.skioutlet.hu

mondjuk Salomon Impact 8 avagy Nordica Speedmachine, nem rossz bakancsok
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.14. 18:40
Nem értek annyira a témához, de hallottam én már olyat, hogy ha nagyon magas a flexindex, az sem akkora gond, maximum annál jobban tart, és majd hozzánő az ember.
Egy hete bakancsvásárlásos túrát tettem székes fővárosunkban, egy szintén 70 kilós barátomnak (középhaladó), de szinte mindenhol, beleértve az e honlapon is profinak tartott helyeken is meglehetősen erélyesen lebeszéltek minket a 110 feletti flexindexekről. azt mondták, hogy 130-as indexet 70 kilóval maximum a versenyzők, és esetleg a fekete pályán nagyon komoly lendülettel haladók vásárolnak. Ez még nálunk jó pár évet jelent, úgyhogy maradtunk 100 alatt.
Egyébként engem is mindig felvillanyoz a 130-as index, de én (szerencsére már csak) alulról súrolom a 100 kilót. Nekem talán még szükségem is lenne rá. De vannak itt nálam sokkal okosabbak...
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.10. 22:21
Sziasztok!

Nem akarok beleszólni, de szerény véleményem szerint és a családi tapasztalatok alapján ezek a zselés lábmelegítők (ha ugyanarra gondolunk) meglehetősen egészségtelenek. Teljesen felborítják, becsapják a hőháztartást. Elhiteti a testtel, hogy meleg van és ez megváltoztatja a "fűtési rendszert". Annyira azért nem értek hozzá, nem szeretnék papolni, csak kétszer is megtörtént a családban, hogy egy ilyen lábmelegítő használata után napokig elég rosszul voltak. Megfázásos tünetek, rossz közérzet, stb.. Persze, ha nektek bejött, és semmi probléma nem történt, akkor nem akadékoskodok.:)

üdv.
a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.09. 14:18
Köszi!

Ezt jó tudni.
Annak idején még a saját bakancsom adatait néztem meg (Dolomite Explore 5.4), mert, amikor vettem, még nem értettem ennyire sem a témához, és ez volt az egyetlen oldal, ahol a flex indexét megtaláltam (90), még a csomagolás és egyéb fecnik sem említették. Itt az évszám és a bakancs színe stimmelt.:)

a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.08. 20:24
Replaci!

Van nekem egy kis segítségem, amikor lécek (és régebben bakancsok, de az leállt) után kíváncsiskodom:

http://www.sportsgearguide.com/scripts2010/productV.asp?product=Ski&what=search

Itt nem találtam ilyet, ezért kezdtem csak el kételkedni:)

Üdv.
a.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.07. 23:53
Replaci!

Ha a Metron 10-esnél arra gondoltál a "nyilván már csak használt"-al, hogy újat már nem lehet kapni manapság, akkor véletlenül meg kell hogy cáfoljalak, ha nem tévedek:)
Ma véletlenül jártam a Salomon üzletben és láttam 2 db Metron 10-est, kötéssel 100e HUF (leárazva). A kérdés csak az, hogy valóban jól láttam-e, mert hogy pirosas bordós volt, és ilyen Metron 10-est nem találtam a régi katalógusokban. Az egyik olyan 158-as méret volt egyébként. Ha lenne rá keretem biztosan rámozdulnék:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.05. 01:24
Emlékszem, hogy egyszer bementünk egy pici helyre, ahol nem a M.o.-on ismert kerek pizzát, hanem az úgynevezett "pizza taglio"-t készítették, ami vastagabb tésztás, általában nagy tepsiből szeletelik kis téglalapalakúra. Itt egy-egy szeletet is megsütöttek, ha jól emlékszem. Szinte biztos, hogy innen lehet elvitelre is venni. Nem étterem, hanem az a bárszékes jellegű hely. Andalóban van. Ha a google map alapján nem tévedek, akkor aránylag közel a központhoz, a Via Laghet és a Via Perli kereszteződésében.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2010.01.01. 21:24
a vin brule bizonyosan francia eredetű szó, (azt nem tudom, hogy franciáknál vajon használják-e) de egész Olaszországban, nem csak a francia határvidéken, persze főleg északon már az olasz nyelv része, azaz olasz szónak számít, mint pl. nálunk a smarni (biztosan van jobb példa is, de most nem jut eszembe egyéb)
Egyébként, ami Trentinoban népszerű hegyi ital, az a Bombardino. Merem ajánlani.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.12.30. 15:00
gojo!

Andaloban a kabinos lift épületében, a kölcsönzőben biztosan lehet megőrzőt bérelni. De lehet, hogy máshol is!
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.12.09. 19:13
Mivel mi közel laktunk, és utálok síbakancsban sétálni, ezért csak egy váltócipőt hagytam ott mindig egy sarokban, nem is béreltünk léctartó szekrényt. Ez valamivel olcsóbb volt:)
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.11.30. 14:39
találtam egy árlistát, nem tudom pontosan melyik ez a hely.
ezek szerin 58 Euro/hét a top, és 90 a verseny. Nem tudom, hogy hogyan határozzák meg a kategóriát.

http://www.skibar.it/documenti/listino.pdf

Én csak a nagy felvonó alatti kölcsönzőben, megőrzőben jártam, ott raktam le a cipőmet, amíg síeltem.
apalermoi
247 élménybeszámolót írt
247
18 éve tag
2009.11.30. 14:27
Én nem tudom a pontos árakat, de hogy olcsóbb lenne, azt szerintem felejtsd el. Én az utóbbi években, amikor 1 hétre mentem, 13.500 Ft-ért béreltem péntektől a következő hétfőig(11 nap a hétvégékkel) top kategóriás léceket a SI-KER-nél Pesten (Vasas pályánál). A minőséggel sosem volt gondom, volt köztük Metron és Dynastar top lécek (ezek a kedvenceim).
Az mondjuk biztos, hogy a paganellai síkölcsönzőben sok HEAD léc van, és valószínűleg kevesebb esély van rá, hogy kifogynának a jobbakból. Ha jól emlékszem, akkor eltettem valamilyen szórólapot, ha megtalálnám, akkor megírom az árakat.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.