Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

szivakandras által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (77)Időben csökkenő Időben csökkenő
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2024.01.14. 17:40
Sziasztok!

Érdemes bele nézegetni mindegyikbe, mert két felvételen dübörögnek a hóágyúk. Elég látványos.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2024.01.13. 14:15
Sziasztok!

Feltettem még két videót.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Ha tetszett, lájkoljátok és iratkozzatok fel a youtube csatornámra. A fiam szerint a négy nyelven feltett videóimmal a youtube császára lehetek, csak ahhoz el kellene érnem az 1000 feliratkozót. Most háromnál tartok, abból 2 családtag.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2024.01.11. 19:51
Sziasztok!

Feltöltöttem egy pár videót a pályáról:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2024.01.05. 10:40
Éljen a közelgő lehűlés.

Addig is:

https://studio.youtube.com/video/BQM7GnOeRGI/edit
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

https://studio.youtube.com/video/_opbOaTnPQg/edit

Már ki vagyok éhezve egy kis visegrádi síelésre
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.12.10. 14:44
Sziasztok !

Megtörtént a csoda ! Hosszú évek óta nem volt rá példa, hogy decemberben milyen korán induljon a szezon. Végre!

Nem kell ide hóágyú. Természetes havon kiválóan lehet síelni.
Amit tavaly elvett tőlünk valaki, azt úgy látszik most visszaadja.

Drukkolok, hogy ez legyen Visegrád történetének leghosszabb szezonja. Legyen a szezon 120 napos. Na jó , megelégszem 90 nappal is. Még 88 nap van hátra.

Lécre fel!
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.03.03. 09:26
Tökéletesen egyetértek Rezsővel. Ha a Normafa átvészelte a nagy meleget, akkor ugyanez lehetséges Visegrádon is. Teljesen egyformák a körülmények. A nagy meleg óta a több éjszaka is lehetett volna hóágyúzni. Még most is simán működhetne a pálya.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.18. 15:52
Köszönünk mindent, így is csodálatos volt ez a rövid szezon. Tegnapelőtt még mínusz 4 fokban gyönyörűen kifagyott ratrakolt pályán síeltem. még ma is élvezhető volt a pálya liftezés nélkül is. egy fél méteres hóágyúzott réteg simán átvészelné még ezt a meleget is.

Maradjunk abban, hogy soha többet nem lesz ilyen enyhe tél.

Úgyhogy viszlát téli barátok december elején.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.15. 13:42
Sziasztok!

Tényleg elfelejthetjük a fizika törvényeit! Reggel a pálya maga volt a sí-kánaán. És délig nem is kásásodik. Ezt nem szabad kihagyni. 45-ször csúsztam le két óra alatt, de a két felvonónak köszönhetően még tömeg esetén is meg lehet csinálni a 40 menetet. (Miközben amúgy tavasz van).

Eufória a köbön!

Át kell vészelni a közelgő felmelegedést, mert a jövő héten jön a hidegfront.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.13. 14:04
Sziasztok!

Ma délben, amikor +10 fokban mentem hazafele a síelés után és elnézegettem, ahogy Tahiban és Leányfalun kiskabátban mászkáltak az emberek, tiszta tavaszi feeling volt, arra gondoltam, hogy istenem, milyen jó dolgom van nekem, miközben szinte tavasz van, én mostanáig egy kiválóan ratrakolt, gyönyörű kemény pályán szlalomoztam! Az olvadás legkisebb jele sem látszik a pályán.

Ezt vétek kihagyni!

Lécre fel!
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.12. 13:38
Mennyivel jobb sport az úszás ! nem kell semmilyen hűtőládával vagy fagyasztott hallal vacakolni. csak bevizezi az ember a fürdőnadrágot ...
Előzmény: (VÁrpád 217960)
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.11. 14:47
Sziasztok !

Ma sikerült korán kiérnem a pályára. És nem bántam meg ! Gyönyörűen ratrakolt kemény felület, mínusz öt fokos ideális hőmérséklet - hát kell ennél jobb?

Ahogy róttam a köröket és közben élveztem a gyönyörű dunai panorámát, megint eufória-közeli állapotba kerültem. Ez így cakkumpakk jobb mint az Alpok!

Most már csak szurkolunk kell, hogy ne erősödjön fel ez a csúnya délnyugati szél és minél tovább élvezhessük ezt a csodát!
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.10. 17:20
Sziasztok!

Először is elnézést kérek mindenkitől, akinek borzoltam az idegeit, amikor megpróbáltam humorizálni azon, hogy a síelés olyan jót tesz az embereknek, olyan jó kedvre derülnek, hogy a főnök emeli a fizetést, a diktátor nem indít háborút satöbbi.

Ennyi síelés nélkül töltött hiábavaló nap után a Visegrádi sípályán ma szembe kerültem a valósággal. Szó sincs itt kérem jókedvről! Ez nem jó kedv, ez nem jó hangulat - ez maga a TOTÁLIS EUFÓRIA!

Mivel főnök nem vagyok, ezért hazamentem és azonnal megemeltem az asszonynak a konyhapénzt.

Főnökök, lécre fel.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.07. 11:28
Tippek a síelés utáni lábfájás elő elkerülésére.
1. Lehetőleg pályaközeli szállást választasz olyan síhelyen, amelyet Úgy ismersz, mint a tenyeredet és mindig tudod, hogy éppen a mikor hol vannak üres pályák (nálam ez kreischberg és hintertux).

2. Kimész pályanyitásra (Januárban ez 8:30 volt) és síelsz délután kettőig. közben egyszer állt meg 15 percre tízóraizni és nem hüttében, hanem valahol a szabadban egy padon megeszel két banánt és egy fél liter teát, amit magaddal vittél a kis hátizsákodban.

3. végig rövid lendülettel nyomatod, főleg a fekete pályákon. mivel úgy ismered a pályát mint a tenyered ezért még délután kettőkor is találsz érintetlen ratrakolt sávokat.

4. ezután hazamész, Majd következik az ebéd és egy testet lelket üdítő kétórás alvás.

5. este hatkor elmész uszodába, pl. a muraui-ba, ahol a jó meleg 31 fokos vízben leúszol 60 hosszat (1500 m). Nyugodtan nyomtathatod végig, mert a két órás délutáni alvás úgyis teljesen regenerált. az edzetlenebbek visszafoghatják magukat, nehogy kiugorjon a kis szívük.

6. utána el lehet menni egy kicsit szórakozni.

ezzel a módszerrel a Totál kipihentség már úgy kb a 8. napnál bekövetkezik.

hazatérve garantáltan 0 lábfájás. Akár favágóknak is ajánlott.

Ja, azért nem árt az év többi napján is napi két órát elég keményen edzeni ... bizony ...
Előzmény: (gaboca 217816)
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.06. 10:03
Primi gazdasági beállítottságú ember. Nincs ezzel semmi baj. A bevétel legyen nagyobb mint a kiadás. Tiszta sor. Nem kell őt elkergetni, mert lehet hogy belőle lesz a legszorgalmasabb síelő.

Csak rá kell venni, hogy tágabb értelemben szemlélje a síelés gazdasági életre gyakorolt hatását.

Mert vizsgáljuk csak meg, hogy mire képes ez a csodálatos, számomra legjobb sport! Mert lehet futni, lehet úszni, lehet kondizni, de semmilyen más a sportág nem ad annyi élményt, feltöltődést és örömet, mint a síelés, feltételezve, hogy az ember már elért egy bizonyos szintet.

Egy jól sikerült síeléssel eltöltött nap, hét vagy - Uram bocsá - két hét után hazatérve másnap az alkalmazott jobban dolgozik, tehát többet keres, a főnök könnyebben ad fizetésemelést, a vállalkozó bátrabban befektet és nagy haszonra tett szert, a fodrász egyformára vágja mindkét pajeszt és több borravalót kap, a pincér szintén, mert udvariasabban szolgája ki a vendéget, a sebész nem felejti a szikét a beteg hasában, aki felgyógyulva újult erővel jelenik meg a munkaerőpiacon, a miniszter jókedvében adót csökkent, a hadügyminiszter nem indít háborút, hanem az erre szánt pénzt kórházakra, iskolákra stb. költik és még sorolhatnám ezeket a látszólag apró dolgokat, amelyek hatására a GDP akár ötszörösére is nőhet.

Úgyhogy síre fel, hogy gazdagodjunk!
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.02.05. 10:31
Ha most ez alatt az egy hét alatt sikerül vastag hóréteget ráhóágyúzni, akkor az hosszú ideig ki fog tartani akár plusz 10-15 fokos nappali felmelegedés esetén is. Éjszaka úgyis csak plusz 2-3 fok van olyankor, ami azt jelenti hogy a jól tömörített hó szinte nem is olvad.

Hajrá!!!! Még összejöhet egy 30 napos szezon.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.01.16. 10:31
Na végre! Éljen! Már kezdtem elveszteni az életkedvemet.
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.01.13. 17:25
Csodálatos képek! Sajnálhatjátok hogy nem vittetek lécet. hA OTT LETTEM VOLNA, szétsíeltem volna az egész hegyoldalt.

Már el is felejtettem, hogy milyen a hó ...

Csak megjön már az a hideg!
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.01.08. 09:14
A Normafánál általában mindig kb nyolc fokkal van hidegebb mint mondjuk a Moszkva téren. A tartósan árnyékos helyeken biztos vannak még hófoltok
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.01.08. 09:09
Csak humornak szántam, mert amikor sportoltam, volt egy edzőm, aki ha elfáradtunk mindig ilyeneket mondogatott: "ne adjátok fel a csüggedést", "lesz ez még rosszabb is", "hiszen még nem is köpted ki a beled" stb.

Persze hogy a reményt ....
Előzmény: (skioutlet 217109)
szivakandras
81 élménybeszámolót írt
81
4 éve tag
Topik: Visegrád
2023.01.07. 18:42
Jöhetne már a hideg, mert mi értelme az életnek így síelés nélkül? Hát élet ez?

Úgy látom, hogy kezdhetem előbányászni a gyepsímet.

Na de fel a fejjel, ne adjuk fel a csüggedést!
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.