Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Stefi05 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (61)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.15. 20:52
Nézd meg a 3. képet ... ez kitart.
Jövő héten rakok fel albumot, majd nézd meg.

Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.15. 19:08
1. Planai
2. Planai
3. Hochwurzen - szánkópálya
4. Hochwurzen - szánkópálya

Nagyon meleg volt, 8 fok a mittel stazion-on, tapadt a hó rendesen.
Jó kevesen voltak, Planai-on a 6-os pályán 1 emberrel találkoztam.
2009.-marcius-Schladming-046.jpg
2009.-marcius-Schladming-047.jpg
2009.-marcius-Schladming-056.jpg
2009.-marcius-Schladming-054.jpg
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.14. 07:23
Tegnap egész nap esett megállás nélkül. A pályák Hauser-en teljesen össze voltak túrva, volt ahol 40-50cm-es dombocskák voltak. Hát megizzadtunk rendesen... A hotelben a tulaj azt mondta, hogy a ratrakok végig dolgoztak, de ebből semmit sem vettünk észre :(
Ma megyünk Planai-ra, remélem jobb lesz a helyzet.
Viszont volt egy csodás élményünk: a Höfi Express aljában 12h-től vad etetés van, pont a felvonó alatt és 10-15 őzike és szarvas volt a felvonó alatt. Sajnos fényképezőgép nem volt nálam...
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.10. 19:57
Köszönöm az ajándékot, már meg is érkezett!!

Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.06. 16:42
Hello,

nem csak hogy kitart, de egész jövő hétvégén ESNI FOG :)))
Ha visszajöttünk majd írok, de biztos lesz elég hó...
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.03.04. 16:07
Sziasztok!

Esetleg jön valaki jövő hétvégén márc. 12-15-ig Hauser/Planai/Hochwurzen-re??
Két kis gyerekkel megyünk (7 és 4 évesek)

Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.27. 06:31
Sziasztok,

itt van a letölthető licit program:

http://www.bid-o-matic.org/hp/downloads.php

Magyar fordítás:

http://www.bid-o-matic.org/forum/viewtopic.php?t=449
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.25. 16:19
Hello Matyi13,

a szobákat 15h-tól lehet elfoglalni (papír szerint), de mi már másodszor 12h-kor foglaltuk el, mert korábban értünk oda - ebből nem csinálnak ügyet, ha kész a szoba odaadják, ha meg nincs készen, akkor is ki tudtok pakolni ill. tudtok ebédelni ebben rugalmasak.

Az ebéd miatt nem érdemes lemenni, amúgy is csak egyszer lehet a kanzelbahnnal, (vagy magyarázkodni kell a felvonónál, hogy miért használod kétszer)reggeli van fél tízig, 15h-tól meg van süti kávé, szerintem ha nem akarsz nagyon költeni a hegyen simán ki lehet húzni...
Jó síelést és sok havat
Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.24. 12:35
-- Ne 1 euroval licitálj, hanem döntsd el, hogy mennyit adsz az adott termékért és csak az utolsó másodpercekben tedd meg a licitet. Lehet, hogy
valamennyivel többet fizetsz (bár nem biztos), és fontos ne legyen kerek szám, tehát 40, 45 storno - nyerőbb a 42 , 47 . Powee-nak igaza van lehet nagyon kedvezően vásárolni, figyelni kell a közelmúltban eladott terméklistát, ill. szombat - vas. mindenki ráér és licitál - hétközben nem pörög annyira, ill. szezon eleje-vége sokkal több a kínálat így többet tudsz válogatni és az árak kedvezőbbek.


üdv Stefi

lejtmenetben minden más :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.18. 17:43
Sziasztok,

a stuhleck-i napi jegy Semmering-re nem jó ugye?
Van valamilyen kombinált jegy?

Köszi Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.16. 06:38
"Akár több millió forintunkba is kerülhet egy figyelmetlenség

A külföldi utazások alkalmával a kint tartózkodás időtartamára kötött utas- és poggyászbiztosítások manapság meglehetősen elterjedtek. Kevés ember gondol viszont arra, hogy egy külföldi síelés alkalmával a biztosítás megkötése ellenére egy esetleges síbalesetből adódóan akár milliós összegű kiadásokkal kell számolnia. A sípályán bekövezett baleset esetén ugyanis a károsult minden kárát a balesetet okozó személy viseli, még akkor is ha a károsultnak volt biztosítása.

Az idei síszezonban esett meg egy honfitársunkkal Ausztriában, hogy a sípályán egy ugratás folyamán – a szükséges körültekintést elmulasztva – összeütközött egy előtte haladó síelővel. A baleset következtében a károsult agyrázkódást, állkapocscsonttörést és zúzódásokat szenvedett. Tekintettel arra, hogy a magyar síelő elismerte felelősségét, ellene az illetékes osztrák ügyészség gondatlan testi sértés elkövetése miatt büntetőeljárást, a károsult ügyvédei pedig kártérítési pert indítottak.

A kártérítési per keretében, tekintettel a károsult sérüléseire, azok orvosi kezelésének költségére, valamint a sérülésnek a károsult életvitelére gyakorolt hosszú távú kihatásaira (azaz a károsultat ért vagyoni és nem vagyoni kár ellentételezéseként) 20.000,- Eurót (mintegy 6 millió Ft) követeltek a károkozótól. Mivel a magyar fiatalember utas-baleset biztosítása nem tartalmazott felelősségbiztosítást, nem volt kibúvó, ki kellett fizetnie a súlyos összeget.

Az eset legfontosabb és igen aktuális tanulsága, hogy egy külföldi síelés alkalmával ajánlatos olyan utasbiztosítást kötni, amely tartalmaz felelősségbiztosítási szolgáltatást, megfelelő költségtérítési limittel – mondja Dr. Bánki Orsolya a régió hat országában érdekelt enwc jogi tanácsadó csoport budapesti partnere. - A biztosítás megkötésekor pedig érdemes pontosan tájékozódni arról, hogy az általunk választott biztosítás milyen káreseményekre terjed ki – fűzi hozzá a szakember."

Aki már régebben kötött alpenverein biztosítást esetleg beszámolhatna a tapasztalatairól.
A biztosításon kívül használta-e a kártya előnyeit? (szállás, hegymászás stb..) Az összes eu országra érvényes, vagy csak Ausztriára?

Köszi Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.16. 06:26
"A 46 éves brit férfi egy olasz sípályán egy védőkorlátról levett habszivacsból készített alkalmi szánkón csúszott le két barátjával. A hibát ott követték el, hogy ugyanazon a lejtőn kezdtek el erősen gyorsulva csúszni, amelynek védőkerítését megszabadították a puha anyagtól, és a kerítést pont a csupasz részén találták el. A brit férfi azonnal meghalt, miután lefejelte a kerítésoszlopot." (-hírszerző)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.16. 06:14
Sziasztok,
köszi a válaszokat, még valami:
mi Hauser Kaibling-ban fogunk lakni ketten a nagyobbik fiammal board-al a férjem egyáltalán nem síel ő szánkózni fog a kicsivel. Most lépünk haladó szintre, végülis már élvezzük a piros pályákat - át tudunk menni Hauser-ről a szánkópályáig? És vissza? Kb ez mennyi időben?

Köszi
Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.14. 12:51
Hello KK,

én a fiamnak már két snowboard-ot vettem az ebay-en, mindkettő alig használt - jó minőségű (rossignol, head) board. 25-50 ajró volt és mivel a gyerkőcök csak egy évig használják igazán megérte. (nincsenek anyira lelakva, mint amiket itthon láttam) Fekete escape cipő (nem burton minőség, de a célnak megfelel) az intersport-nál 40 ajró, de van fennt az ebay-en is egy csomó. Szerencsés helyzet, hogy a fiúk örökölhetik egymástól :)
nálunk is így van, úgyhogy a bérlés nem lenne kifizetődő...
Védőfelszerélés: először fenékvédő nélkül nagyon kényelmetlen volt, utána használtuk, most megint nem, később, ha fun park-ba megy megint kell. Csuklóvédőt ajánlom (nekem benne van a kesztyűben nagyon jó) térdvédő mindig van rajtunk, jól felveszi az ütést. Később mindenképpen beruházok gerincvédőre, mert rohamosan nő a sebességünk :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.14. 11:38
Egyetértek Minerel,
természetesen nálunk is fújt a szél, de rendes cuccban, maszkban a hegy tetején sem fáztam... és nem is várok mást 2000 m magasban -10 fokban :)
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.13. 21:22
Köszi Viri, és Kócos a válaszokat!

A szánkópálya mennyibe kerül? Egy felnőtt, meg egy 4 éves gyerkőcnek?
Köszi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.13. 20:00
-- Sziasztok,

tudtok valamit a Hochwurzen-i szánkópályáról?
Hány km-re van Hauser Kaibling-tól?

köszi
Stefi
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.02.13. 17:25
Sziasztok,

most jöttünk haza a Falkensteiner hotelból.
Már másodszor voltunk itt, és mondhatom teljesen ár-érték arányos a hely. 7-én 13-kor érkeztünk a Kanzelbahnhoz, ahol zuhogott az eső, mindenki jött le, és mondták, hogy fel ne menjünk, mert havaseső esik, ill. olyan hóesés hogy semmit sem látni, egy lány neki ment vmi elektromos szekrénynek, mert nem látta és szétnyilt az orra.
Na gyorsan elhúztunk a hotelba, ahol 12h-kor átvehettük a szobánkat, ebédelhettünk, wellness.. Az ebéd lightos, sali, leves, vmi egyszerű főétel. Üdítő automata ki van rakva, így a gyerekek ki tudják magukat szolgálni. Két játszóház van - korosztálynak megfelelően. A gyerekanimáció nagyon jó és gyerekfelügyelet is van. Volt kalózeste, arcfestéssel, a felszolgálók kalózruhába voltak öltözve. 15h-tól kávé, tea, meg piték, 16-17h-ig v. leves, egyszerű egytálétel, v. valamilyen osztrák "aufstrich" kenyérrel. Az esti vacsi szokásos svédasztal, 3 féle főétellel, salátabár, leves, (hal is volt mindennap és rengeteg zöldség), volt steak is,
úgyhogy nem mondanám, hogy nagyon spóroltak volna... ja és külön gyerek menü, olyan kaják amit minden gyerek megeszik.... (tavaly külön megvacsoráztatták 6-kor a gyerekeket- hogy a szülők nyugodtan tudjanak vacsizni :)
Ja és ücsi, ill. minden vacsihoz fél liter ásványvízbenne van az árban. A síbusz szervíz is tuti, 6 napig nem ültünk kocsiban, és nem kerestünk parkolót fél órán keresztül...
Hétfőn kezdődött a síszünet, ill. megérkezett 600 !!! magyar egyetemista/fősulis a MAXX party-sítáborába - AMIT KIEMELNÉK:
-se sorbanállás, se semmi negatív élmény a MAGYAROK részéről...(mi is gyerekekkel voltunk)
Annál inkább az osztrákok... egy kis srác éppen nekem jött, de nem estünk el, az apja 2 perccel később előttem elkaszált hátulról egy másik síelőt, úgy tovább ment mint a fene, utána mentem szóltam neki, megrántotta a vállát és tovább ment... hát szívesen beköptem volna, de nem láttam senkit a pályarendőrségtől....
Az időjárás 2. nap 30 cm-es friss hó, egésznap esett, másnap fennt hóvihar, de maszkban, sisakban, szemüvegben egy percig sem volt kellemetlen. Utána 4 nap napsütés, csodás idő...
Az első napokban a kedvenc pálya a kék 5-ös volt, majd áttértünk a Kösterlere- piros 8-as pályára. Nagyon változatos, napsütéses hosszú pálya, egy supi hüttével. Minden házi gyártású, nem metro-s mirelit cuccok - tönkölylisztből germknödel, kartnen-i ételspecialitások, házirétesek... hú mint a nagymama konyhája mindenképpen próbáljátok ki....
A hotelről még annyit, hogy nem egy MEN DAN, vagy Karos spa.. de ennyi pénzért sztem tökéletes...

Mindenkinek sok havat, és jó síelést - boardozást kívánok
Stefi05
61 élménybeszámolót írt
61
15 éve tag
2009.01.31. 19:09
Sziasztok,

február 7-12-ig leszünk Gerlin, jön még vki a fórumról ebben az időpontban?
Internet Cafe-ról, v. hot-spot rendszerről tudtok Annenheim-ben, vagy a környéken (Sattendorf, v. St. Urbani)
Köszi
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.