Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM
Menü ≡

Baleset

Üzenet írásához regisztrálnod kell, vagy be kell jelentkezned.
következőutolsó laponként: összesen 270, rendezés:
Üzenetek Üzenet íráshoz regisztrálj
Üzenet szövege
Feladó:  Imi95FérfiKezdő snowboardos
Dátum: 2019.01.21. 14:54
(Üzenetazonosító: 203889)
Imi95 Hozzászólások: 1
Regisztrált: 2019.01.20.
2 síterepet értékelt

Sziasztok tegnap a visegrádi nagyvillám pályán volt egy szerencsétlen esésem és a bordámat fájlaltam! Voltam röntgenen es sem törés sem repedésem sincsen csak az utés miatt fáj! Köszönöm a segítséget az ottani kollegaknak! Üdv.:Imi a snowboardos
Feladó:  DaddyFérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.24. 14:54
(Üzenetazonosító: 193211)
Daddy Hozzászólások: 247
Regisztrált: 2005.02.10.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Most olvasom, hogy a tegnapi nap Stuhlecken a középállomáson egy magyar pár késve szállt ki. A urat a védőháló felfogta, a hölgy azonban az alatta lévő úton haladó gépkocsira esett. Tudom én azt hogy a késve kiszállás nem csak itt egyedi esetben fordult elő (én is elkövettem már), azonban intő példa ez az eset (is) arra, hogy veszélyessé válhat.
Feladó:  BrockeyFérfiProfi síelő
Dátum: 2017.01.21. 11:24
(Üzenetazonosító: 193026)
Brockey Hozzászólások: 156
Regisztrált: 2007.03.16.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Borzasztó!!!
Nagyon sokkoló hír!
Részvétem!

Viszont ha jól adom össze, akkor 16 halott + 39 sérült + 15 sértetlenül megmenekült egyenlő 70 fő. Ennyien utaztak a hivatalos 54fő helyett? És francia buszsofőr vitte őket?

Számomra tanulság, hogy nagyon vigyázni kell egy ilyen hosszú úton. Mi is Franciaországba járunk síelni, ugyanezen az útvonalon. Az elalvás megelőzését és a gépkocsi műszaki állapotát eddig is fontosnak tartottam, de mostantól még jobban oda fogok ezekre figyelni.
h i r d e t é s

Feladó:  Sörapu.FérfiHaladó síelő
Dátum: 2017.01.21. 09:06
(Üzenetazonosító: 193021)
Sörapu. Hozzászólások: 1285
Regisztrált: 2008.12.27.
60 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Ideírom, mert a hírek között nem látom.
http://444.hu/2017/01/21/kigyulladt...-egy-gyermekeket-szallito-magyar-busz-olaszor...
Minden együttérzésem a családoké. Mielőbbi gyógyulást a sérülteknek!
Feladó:  csaborFérfi
Dátum: 2016.01.27. 07:55
(Üzenetazonosító: 186807)
csabor Hozzászólások: 3465
Regisztrált: 2009.12.18.
64 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Gabóca! Kell ilyen, tavasszal lesz kutyám.
Előzmény: (gaboca 186794)
Feladó:  gabocaFérfiHaladó síelő
Dátum: 2016.01.26. 16:59
(Üzenetazonosító: 186794)
gaboca Hozzászólások: 3113
Regisztrált: 2009.02.09.
44 síterepet értékelt

Amikor valaki hám mellett dönt, és még csajos is.
Előzmény: (Chopoker 186788)
5049.jpg
Feladó:  Chopoker
Dátum: 2016.01.26. 14:30
(Üzenetazonosító: 186788)
Chopoker Hozzászólások: 423
Regisztrált: 2008.02.18.

Feladó:  admin ágiNőHaladó síelő
Dátum: 2015.02.24. 12:36
(Üzenetazonosító: 181270)
admin ági Hozzászólások: 68
Regisztrált: 2011.09.20.
26 síterepet értékelt

Villányi Lászlóval, Ausztriában dolgozó liftkezelővel és ratrakvezetővel készítettünk interjút baleset-megelőzés témában, érdemes elolvasni! https://sielok.hu/rovat/balesetvede...lem/cikk/interju-sibalesetek-liftkezelo/
Feladó:  foldesjimkoFérfiHaladó síelő
Dátum: 2015.01.22. 10:21
(Üzenetazonosító: 178395)
foldesjimko Hozzászólások: 13
Regisztrált: 2013.02.05.
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tisztelt, Laci!

Még egyszer köszönöm a telefon számot, beszéltem az ügyvédnővel, aki jelenleg külföldön van , de a lelkemre kötötte, hogy jövő héten hívjam újra! Baleset mentes síelést és hóban gazdag szezont kívánok neked és síelő társaimnak!

Jimko (Földes Imi)
Dátum: 2015.01.18. 11:22
(Üzenetazonosító: 178141)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Köszönöm Replaci! Jelentkezem majd: Jimko
Dátum: 2015.01.18. 11:17
(Üzenetazonosító: 178140)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Tisztelt Brockey!

Igen ez egy nagy dilemma bennem is, mert nem érzek szándékosságot a baleset okozója cselekedetei mögött!
Egyszerűen csak annyit tett, hogy megvárta a mentést és amikor már jó kezekben voltam, úgy gondolta, hogy ő mindent megtett a maga módján.

Mondjuk ilyen esetre nem ártana legalább két képzett elsősegély nyújtót küldenie a pálya üzemeltetőnek, aki kijön és felrak a szánra, illetve az egyikük, már a helyszínen kitölthetne egy jegyzőkönyvet az eseményről!
Meg talán, jó lett volna, ha nem 17 éves leányomnak kellet volna tartani a bokám, amíg az amúgy lelkiismeretes pályaorvos kolléga megszabadította a törött lábamat a síbakancstól! (Amit fájdalom érzetben senkinek nem
kívánok!)

Sok segítő kész hang próbált biztatni, hogy álljak nyugodtan a lábamra, mert biztos csak húzódás, szerencsére nem tettem... Ezt se ártana megtanulnunk, hogy mi a teendőnk egy trauma gyanús sérülttel!
Felmerül bennem még az is: mi van , mondjuk rosszabbul járok és a gerincem sérül meg! Azt hogyan látta volna el egyedül a szegény közegészségügyi sípálya ügyeletes?
Köszönöm jókívánságaid, lassan javulgatok! Jimko
Előzmény: (Lackó 178086)
Feladó:  Kanyarsíklub ReplaciFérfiProfi síelő
Dátum: 2015.01.17. 16:45
(Üzenetazonosító: 178100)
Kanyarsíklub Replaci Hozzászólások: 1228
Regisztrált: 2004.12.16.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia Jimko!

Megküldtem neked privátban egy ilyen, (síelős) ügyekre specializálódott jogász elérhetőségét.

Azt tanácsolom, hogy kérdezd meg őt, hogy mit tegyél, illetve, hogy vállalná -e, hogy eljárjon a helyedben.

Üdv.:
Replaci

Ui. Pusztán a tanulság okáért kérem, hogy tájékoztass minket a (természetesen nem részletes) fejleményekről!
Feladó:  BrockeyFérfiProfi síelő
Dátum: 2015.01.17. 15:12
(Üzenetazonosító: 178095)
Brockey Hozzászólások: 156
Regisztrált: 2007.03.16.
26 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Én is először jobbulást szeretnék kívánni és mielőbbi visszatérést a munkahelyedre majd a sípályákra. Azzal szeretnélek vigasztalni (már ha lehet), hogy a törés - amennyire én tudom - gyorsabban gyógyul (és tudtommal ritkább is sípályán), mint pl. egy térdszalagszakadás, bár ennek az idei síszezonra tényleg nincs jelentősége.
Lackóhoz hasonlóan én is az autós példát akartam felhozni, ez ugyanaz, mint a cserbenhagyásos gázolás, csak nálunk síkultúra és elterjedt gyakorlat hiányában így kezeljük ezek szerint.
Sok minden átfutott az agyamon, amióta olvastam az esetet. A felháborodás volt az első, nem tudom, mennyire lehet egy síbaleset okozójaként nem érezni, hogy ilyen nagy bajt okoztunk.
A másik az az, hogy egy hobbi végzése közben sérül így meg az ember. Engem kispályás focin lökött a vaskerítésnek egy 19 éves nagyarcú focista kölyök, a másodperc törtrészén múlott, hogy a kezemet az arcom elé tudtam reflexből kapni, így csak a hüvelykujjam tört el. Amikor egy hétre rá bocsánatot kért, azt mondtam neki, hogy mielőtt elindul a lökőmozdulat (szándékosan), legközelebb (és mindig) gondoljon arra, hogy akinek (legyen mondjuk legalább 30-40 éves) így ilyen sérülést okoz, az nem az iskolából fog hiányozni (és még egy kicsit örül is neki), hanem betegszabadságra, táppénzre megy, kevesebb fizetést fog kapni, esetleg elveszíti a munkáját, emiatt nem tudja fizetni a lakáshitelét, nem tudja eltartani a családját, stb.
Magyarországon ha jól sejtem, a mentő, a műtét, a mentés költségei (mivel nincs mentőhelikopter) a TB által van bejelentett állással minden magyar állampolgárnak biztosítva. Tehát nincs szükség a külföldre kötött utasbiztosításra. Viszont én mindig olyant kötök külföldre (évi 2*1 hét síelés Franciaországban), amiben felelősségbiztosítás is van. És ez a rész nincs biztosítva automatikusan Magyarországon. Ebben az esetben a balesetet okozó illetőnek kellett volna felelnie (anyagilag is, és btk ügyileg is) a tettéért, ha nincs valamilyen felelősségbiztosítása. Ha az autópályán balesetet okozok, annak a felelőssége is az enyém. És ez igaz a sípályán okozott balesetre is.
Szerintem.
Előzmény: (Lackó 178086)
Feladó:  LackóFérfiProfi síelő
Dátum: 2015.01.17. 12:55
(Üzenetazonosító: 178086)
Lackó Hozzászólások: 3092
Regisztrált: 2005.01.08.
57 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Szia!

Először is jobbulást kívánok!

Másodszor: igen, komoly felelőssége van a baleset okozójának. Ezen el lehet filózgatni, hogy ez erkölcsi vagy anyagi (szerintem mindkettő kell, hogy legyen), de a lényeg, hogy ő a hibás. (ez persze egyértelműen bizonyítandó, mert nem minden eset olyan egyszerű, mint a tiéd)

Amúgy nem feltétlenül rosszindulatból szoktak lelépni az okozók, hanem fogalmuk sincs róla, hogy ez ugyanolyan baleset, mintha mondjuk autóval ütött volna el.
A síelők nagy száalékának sajnos fogalma sincs a pályán síelés szabályairól, sőt még arról sem, hogy egyáltalán léteznek ilyen szabályok... :-/

Még egyszer mielőbbi jobbulást!
Dátum: 2015.01.17. 09:04
(Üzenetazonosító: 178072)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

T Laci
!

Kérdezném, hogy mi lenne a teendőm ez esetben, Mit tanácsolsz?
Jelenleg időm, mint a tenger... :)

Üdv, Jimko
Dátum: 2015.01.17. 08:59
(Üzenetazonosító: 178071)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

T. Laci!
Mélységesen egyet értek veled, nálunk még sajnos a nincs kialakulva az emberekben a megfelelő szociális viselkedési hajlam az esetek nagy részében!

Jimko
Feladó:  Chopoker
Dátum: 2015.01.15. 17:35
(Üzenetazonosító: 177964)
Chopoker Hozzászólások: 423
Regisztrált: 2008.02.18.

1-2 elgondolkodtató kérdés, szubjektív megállapítás:

0. Jobbulást kívánok az eplényi (és minden) síbalesetesnek!

1. A kompetenciák írásba fektetése és publikálása elengedhetetlen fontos lenne!

2. Mit vár el egy balesetet elszenvedő síelő (anyagi kártérítésen kívül)?

3. Elvárható-e egy sérülést okozó síelőtől megbánó magatartáson és egyebeken kívül, százezres, esetleg milliós kártérítés?

4. Én a bonyolult és elhúzódó bizonyítási és jogi procedúra helyett, biztosítási irányba gondolkodnék.

5. Kötelező "jellegű" biztosítás sok problémát megoldhatna, leegyszerűsíthetne!

6. A már létrehozott síklaszter óriási lehetőség egy "egyedi út" megteremtésének.

7. Ha kólára, sörre, gyorsítóra és forraltborra van extra 500-1000ft a hegyen (amely egy része aggályos síeléskor), akkor nem érne meg kb. ennyi + költséget a napijegybe beépített kötelező biztosítás??

8. Nyilván jogi szabályozás az mindenképpen szükséges mindezekhez!

Síeljünk itthon (is) BALESETMENTESEN!!!

Feladó:  Kanyarsíklub ReplaciFérfiProfi síelő
Dátum: 2015.01.15. 16:19
(Üzenetazonosító: 177956)
Kanyarsíklub Replaci Hozzászólások: 1228
Regisztrált: 2004.12.16.
17 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

"A balesetet okozó úr és pár síelő megvárta, mentőst, majd tovasiklottak..."

Kedves Síelő Kollégák!

A síelésben nem csak az öröm, hanem a felelősség is benne van. Nagyon. Amikor baleset történik, rutinból lenne szükséges rögzíteni a résztvevők és a tanúk adatait, lásd FIS 10 utolsó pontja:

10. Igazolási kötelezettség
Minden sízőnek és snowboardosnak, tekintet nélkül arra, hogy tanú vagy résztvevő, felelős vagy nem, baleset esetén meg kell adnia személyi adatait.
A tanúbizonyíték a balesetek polgári és büntető jogi megítélése szempontjából nagy jelentőséggel bír. Minden felelősségteljes sízőnek és snowboardosnak állampolgári kötelességként kell teljesítenie, hogy tanúként rendelkezésre álljon. A mentőszolgálat és a rendőrség jelentései, valamint fényképei is a felelősség kérdésének megállapítását szolgálják.

A teljes (módosított) szabályzat: https://sielok.hu/rovat/simania/cik...k/sikresz/

Rutinból lenne szükséges rögzíteni, írtam feljebb. Sajnálatos, hogy ez senkinek, (aki ott volt) nem jutott eszébe. Továbbgondolva nem csak hogy sajnálatos, hanem SÚLYOSAN TÖRVÉNYSÉRTŐ volt ez a magatartás. És legkevésbé a balesetet szenvedett és feltehetően sokk közeli állapotban lévő sérült részéről, hanem leginkább a sérülést okozó síelő, (de a tanúk) részéről is.

Amúgy nem kicsi az esélye, hogy kinyomozható a (hátulról gázoló s így) balesetet okozó személye. De a nyomozás sérült (illetve) megbízottja általi kezdeményezése nem kerülhető meg.

Hasonló esetekben (tőlünk nyugatabbra) a kórház is értesíti a hatóságot, aki hivatalból indít nyomozást.
Dátum: 2015.01.15. 15:59
(Üzenetazonosító: 177955)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sajnos nem hiszem, hogy elő keríthető a baleset okozója! Mikor az eset történt, a sokk és minden más miatt, nem jutott eszembe, hogy elkérjem az illető elérhetőségét! Annyi minden kavargott a fejemben, hogy mi lesz a kislányommal, akivel ketten voltunk, hogyan fog majd hazajutni ő és az autónk... stb. A mentőben jutott először az eszembe, hogy nem kértem el nevet és telefonszámot. Ebben kicsit én is hibás vagyok, nem voltam rákészülve, hogy én is szenvedhetek balesetet, ezért nem tudtam, hogy mit csináljak az éles helyzetben. Másrészről, ugyan ez vonatkozik a vétkes félre is, hogy lehetett volna benne annyi betyár becsület, hogy lekísér az orvosi szobába és ad címet! Ez van, az ember holtig tanul...
Előzmény: (nyugiba 177825)
Dátum: 2015.01.15. 15:41
(Üzenetazonosító: 177954)
7 síterepet értékelt
BEMUTATKOZÁS

Sajnos ez van! Köszi!
Előzmény: (TZoli 177847)

következőutolsó laponként: összesen 270, rendezés:
h i r d e t é s
h i r d e t é s
UTASBIZTOSÍTÁS -10% » SÍELŐK NAPTÁRA »
FELIRATKOZÁS HÍRLEVÉLRE »
KÖVESS MINKET!
facebook twitter youtube instagram
A SIELOK.HU SZÁMOKBAN
A portált jelenleg 22 vendég és 3 regisztrált felhasználó látogatja.