Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Mil által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (800)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.19. 14:02
Meglep, ami történt. A tíz évvel ezelőtti viszonyokat idézi.
Kellemetlen.

Tavaly általában Sahy-ban, Ipolyságon a Slovnaft kúton vettem koronát, forintért. Olyan árfolyamon mint a budapesti pénzváltóknál. Tegnap is tankoltam ott, kártyával.

Egyébként a Slovnaft a MOL tulajdona, a kúton kapott blokkon pedig az OTP szlovákiai leányvállalatának neve szerepel.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.18. 22:08
A déli oldalon ma járt a gerincre menő húzólift. nem tudom, járt e az északi oldalon is, nem mentem fel megnézni.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.17. 09:53
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Eteken látszik, hogyan csúszik meg egyszerre az egész hegyoldal, miért kevés az esély, hogy elsíeljen az ember a lavina alól.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.17. 09:52
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Törökök kimentek énekelni a hegy tövébe, elkapja őket a lavina.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.17. 09:34
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
&search=

Úgy túnik, mintha a srácok direkt élveznék, hogy lavinában boardoznak. A klip közepe felé azonban három emberke eltűnik a lavina alatt. A végén érdemes nézni, milyen bazi nagy a lavina a fenyőfákhoz képest.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.16. 17:59
A youtube.com-on érdemes rákeresni az "avalanche" kifejezésre. Életeket menthet..

pl.:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
&search=

alcíme: "A warning to all Freeriders"
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.15. 17:18
batus, Stani köszi a megnyugtató információkat, hogy nem pályán történtek a lavinabalesetek.
kevésbé megnyugtató viszont, hogy én is szoktam pályán kívül síelni.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.15. 07:58
Én még december elején írtam Jasnára a Hotel Ostredok-nak (angolul), szegények vártak két hetet, hátha lesz hó. Aztán sűrű elnézéskérések között megírták, hogy nem tudnak kinyitni.

Stani: Gemeindealpe-t már kiszúrtam, Hochkaron innet van :) Nézem is a hójelentést, érdemes e gurulni. Köszi a többi tippet is!
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
Topik: Lavina
2007.02.15. 07:45
https://sielok.hu/hirek/20070214lavina.html

a cikk több lavinátról is hírt ad, de csak az egyik esetben említi, hogy a pályán kívül történt a lavinabaleset.

aki ismeri a terepeket, eredeti (sajtó)jelentéseket, kérem írja, meg, hogy a pályán történtek e a lavinák, vagy a pályán kívül.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.12. 22:38
Mennyit érveltem a "Miért nem szeretem Szlovákiát" topikban Chopok Dél mellett...

Végre egy vérprofi, aki tudja, hogy mi a dörgés! Keblemre, cimbora!

Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.11. 21:30
Megjöttünk Chopok délről.

Odafél 3.5 óra volt a Kálvin térről, nem is értem, hogy lehetett ilyen gyors, lazán mentünk. A fekete pálya barna volt. Ródeólift elviselhető sebességú, biztos azért mert napközben egyszer meghegesztették :) Négyes felvonónál 10 és 11 óra között nagy sor, se előtte se utána. Hegytető ködben, szokásos. Kondícióm kevés, nem tudtam pihenés nélkül lejönni a teljes pályán. Lift alatt 5*, erdő 5*
Továbbra is kedvenc terepem, de nem ide viszem síelni a barátnőmet :)

Ez a terep adrenalinhiányos napokra való, amikor zúzós kedvében van az ember. Itt a síelés extrém sport.


Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 23:49
f80, ha Ausztriában és Chopokon is ugyanannyi lenne a tea meg a napijegy ár, akkor is Chopokra járnék.

Ha persze Hochkar helyére odavarázsolnád mondjuk Ischgl-t, akkor azt választanám Chopok helyett. De így, hogy Hochkar van ott, Chopokot választom. (Főleg amikor ott 1-2 méter hó van, Hochkaron meg 30-50 cm.)
Számít, hogy milyen messze van a terep. Pl. Brianconban is 29 euró a napijegy, pedig 15x akkora pályarendszer mint Hochkar, a szintkülönbség pedig több mint négyszeres. Mégse Brianconba járok többet, ha nem Hochkarra. Közelebb van, ennyi.
És persze számít a kiszolgálás színvonala is, ahogy említetted.

Nekem senki se magyarázza, hogyha van egy napja, akkor a komolyabb osztrák pályákig 5-600 km-re elgurul.

A pénztárcáról meg annyit, hogy aki sokat emlegeti, az előbb-utóbb gyanússá válik, hogy máshol nem áll jól a dolga.. tehát inkább hagyjuk. A síelés sport, kezeljük is úgy.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 15:14
Egyébként a fő problémám az, hogy Ausztriában a brutálabb pályák legalább 500-600 km-e re vannak Bp-től. Azok, amik tényleg lényegesen jobbak Chopoknál. Aminél nem számít, hogy dupla-tripla annyiba kerül egy nap (de nem ez a lényeg).
Ezekre a helyekre már nem lehet csak úgy kigurulni akármikor, mert nagyon nem mindegy, hogy 6 óra az út, vagy 4. Hajnali háromkor indulni gáz, reggel ötkor viszont simán belefér.

Azért Heiligenbluttot egyszer megnézem. 560km, 33 euró, még tűrhető. És 1600m a szintkülönbség, ebből saccra 1500-at egyetlen egy lifttel lehet emelkedni :-)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 14:56
Már össze van kötve észak és dél, csak nem indítják be. gondolom az idpjárás miatt. Már a Konsky Grunon is megfagy az ember, tudom jól mi éreztél. Ha el is indul vmikor, akkor sem igazán lesz használható.

A pályasíelésről annyit, hogy én tavaly EGYETLEN EGYSZER SEM síeltem le a Zahradkyhoz, mindig csak Jasnáig (ott is inkább a csákányoshoz), esetleg Otupnéig. Idén is el fogom kerülni a hatülésest, a beszámolóitok és a képek alapján még nagyobb a tömeg, mint tavaly. Pályasíelni tényleg nem jó Jasna. Nagy a sor, és összeségében sokkal kevesebbet síel az ember.

Ha viszont csak pályasíelésről beszélünk, akkkor Chopok dél továbbra is igen erős konkurrenciát jelent Hochkarnak. Illetve jelenthetne, ha az emberek egyáltalán oda mernének menni, a tányéros liftek tényleg eléggé "sportosak". Így viszont a sorbanállás paraméter elfogadható :)
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 13:57

Jasna valóban messzebb van, meg oda már érdemes autópályán menni, a matrica ára is hozzájön.
Így tényleg nem sokkal olcsóbb, árban már összehasonlítható a két terep. Buszozni is kell, sor is van.

A szilvesztert Hochkaron töltöttem, de csak azért mentem oda, mert akkkor máshol még nem volt hó. Most, hogy van hó Chopokon is, egyértelmű, hogy hova szeretnék menni. Jasna mellett Hochkar könnyed bemelegítőpálya csupán, közel sem nyújt olyan szintkülönbséget, freeride és erdő lehetőségeket. Javaslom, hogy ez utóbbiakat majd akkor vitassuk meg, ha már ti is megtapasztaltátok.

Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 12:15
szendre, egyébként ha mész Hochkarra, szívesen csatlaknék hozzád.
Gemeindealpe és Prabichl is érdekel, ezek közelebb is vannak. Lachtal is, ez csak 40 km-vel messzebb.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 12:06
Nem tudom, neked hogy jön ki az 1-2 ezer Ft-os különbség. Hagyjuk a legendákat, számoljunk!

(Bp-n belüli mászkálás nélkül)
Hochkar: 400km
2*4 (100 km)*8 (liter benzin/100km)*250 (Ft/liter benzin) = 16000 Ft. + magyar + osztrák autópályadíj kb. 2500 Ft.
Szumma 18500 Ft. Négyen egy kocsiban 4625 Ft/fő
Síbérlet=28.5 (euró)*250 Ft = 7125 Ft
Szumma 11750 Ft/fő

Chopok Dél: 220 km
2*2.2*8*250=8800Ft Négyen egy kocsiban: 2200Ft/fő
Síbérlet 590 (Sk)*7.5 Ft = 4425 Ft/fő
(nemzetközi diákkal 380 Sk, 2850Ft)
Szumma 6625 Ft/fő (nemzetközi diákkal 5050 Ft/fő.)

Chopok dél 5125 Ft-tal kevesebb mint Hochkar. Tehát nem 1-2 ezerrel.
Nemzetközi diákkal 1 Hochkar túra árából két Chopok dél kijön.
+ Chopok délre kicsivel kevesebb idő az út, mint Hochkarra.
+ Chopok délen nincs több sorbanállás, mint Hochkaron. Sőt!
+ Chopok dél szintkülönbsége háromszorosa Hochkarénak! Akit ez nem érdekel...
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.10. 10:04

Hát igen. A rodeólift egy jelenség Chopok Délen :)
Engem is emelt már el a talajról! Rendesen észnél kell lenni, különben tanya van. Aki színvonalasabb liftekhez (és liftkezelőkhöz)szokott, meglepetésként éri. Én most viszem oda először a barátnőmet, három éve síel és meg fogja oldani. (Igaz, jó előre figyelmeztetem, hogy mire számíthat.) Sajnálom, hogy nektek ennyire rosszul sült el a dolog, mert a pálya maga elég jó.

f80, hidd el, sokan járnak Szlovákiába olyanok is, akik síeltek már Ausztriában, Olaszországban meg Franciaországban. Én is és a barátaim és közéjük tartozunk.

Egyszerű az oka: Ausztriához képest Sk közel van (Bp-ről, Ék Mo-ról) és olcsó, szinte bármikor ki lehet gurulni egy-egy napra.
A múltkor pl. öten mentünk Donovaly Nova Holára, az út 1500 Ft volt fejenként. A bérlet 5600Ft, nemzetközi diákkal 4200 Ft. Egy tea nem 600Ft, hanem 200. Igen, nem mindegy, hogy napi 6-7 ezer forintért síel az ember, vagy 13-14 ezerért. Mert ez azt jelenti, hogy nem x napot síelsz egy szezonban hanem 2*x-et.
Kérem, Chopok délen a jó kis 900 m-es szintkülönbségű pályák (ilyen intenzív combégetős élményeim Alpe d'Huezből vannak) 18 euróba kerülnek, nemzetközi diákkal meg 11.5 euróba. Ausztriában mit adnak 16 euróért? Wenigzell-t, a maga 200 méterével...

Tartom, hogy Donovalyn, Chopok Északon és Délen síelni (hangsúlyozom síelni) vannak olyan jó pályák, mint pl. Hochkaron, amit egyébként nagyon szeretek.
De ha lényegesen jobbat akarsz, akkor 5-600 km-t kell menni, a bérlet felugrik 9000 Ft-ra, egy nap síelés kb már egy huszas, majdnem két és fél, háromszorosa Szlovákiának. Arról nem is beszélve, hogy autópálya ide vagy oda, nem érsz ki olyan hamar, mint Szlovákiába. Az se mindegy, mikor kel az emnber hajnalban. És mennyit rak a kocsiba, 500-at, vagy 1100-et. Egy nap!

Persze más kérdés, hogy ha két-három napot akar maradni az ember, akkor egy osztrák magánszállást az ugyanannyiba kerülő liptószentmiklósi munkásszállóval össze sem lehet hasonlítani, és akkor összeségében hiába drágább, Ausztria sokkal jobb.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.09. 16:11
minerel-t és szendre-t olvasva az jön le, hogy Jasnán tovább növekedett a tömeg, és a terep már nem tudja elviselni a nagy terhelést. És persze a vezetés és a személyzet mentalitásán is érződik, ha nem kell kaparni az üzletért.
Ez van, Szlovákiától északkeletre legközelebb az Urálban lehet síelni, úgyhogy mindenki ide jön. Temérdek lengyel, baltiak, fehéroroszok, stb. + magyarok + szlovákok, mint Donovalyn.

Igen, Jasnán nagyon korán kialakulnak a buckák, biztos lehetne jobban is kezelni, de a tömeg az oka. Mondjuk hozzáteszem, hogy síelni a buckás pályán is tudni kéne.. sőt, sokan külön élvezik. pl. én is. Még soha nem láttam olyat, hogy napközben ratrakolnak, és nem is szeretném látni! A kő szar ügy, egyedi eset. Nem emlékszem, hogy ez valamikor is problémát okozott volna. Pechetek volt. A buszozás sem változott, ahogy olvaslak benenteket. Ha már a két négyes liftnél is nagy a sor, akkor tényleg túlterhelt a terep.
Jasnát fejleszeten kellene. Balra és jobbra is lehetne bővíteni a terepet újabb liftekkel és pályákkal, hogy jobban eloszoljon a tömeg.

Most nagy gondban vagyok. Nagyon akarok menni az erdei pályára, de a hossabb út, a buszozás, meg a nagy sorok miatt lehet, hogy inkább Chopok délre megyek.

Hochkar rulez. Szezonkezdetnek, amikor máshol még nincs, meg szezonzárásnak, amikor máshol már nincs hó. De könyörgöm, ha egész nap síelek, de mégsem ég be a combom mire a pálya aljára érek, akkor én elégedetlen vagyok.
Mil
800 élménybeszámolót írt
800
17 éve tag
2007.02.09. 08:18
Igen, Zahrádkynál húsz perc, fél óra a sor, hétköznap is. Otupnénél a kabinos tényleg röhej. Ezt a két buktát egyszer mindenki benyeli :) , a lámák meg nyelik folyamatosan.

Van azonban két négyüléses lift, ahol általában nincs számottevő sorbanállás, van amikor szinte semmi. Ezek is 500 feletti szintkülönbséget visznek, ami több mint másfélszer annyi, mint Hochkaron és több Donovaly telemixénél is. Mindkét lift jó freerideolni és erdőzni is! Aki pedig nagyon pörgetni akarja, annak van egy 290 métert emelkedő húzólift a Jasnáról induló négyüléses alatt. Többször láttam, hogy versenyzők csak ezt használták edzeni. Itt sosincs sor, és gyorsabb is, mint a négyüléses. A két pálya amit ezzel be lehet síelni, Hochkar szintű!
(Ha a Konsky Grun is megy, az csak hab a tortán, még rátesz 170 métert, és oldalra igen brutál freeride terepek vannak.)

Jasná a legjobb, nincs mese. Szóljatok, ha valaki tud jobbat. Talán Chopok dél, de ott nem olyan jó az erdő. Persze síelésre jobbat, tudjuk, hogy Ausztria jobban hangzik a barátok, rokonok előtt, a munkahelyen.
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.