Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

hómacsek által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (89)Időben csökkenő Időben csökkenő
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2010.02.16. 19:38
Köszönöm szépen Gábor!
Üdv
Előzmény: (axxo 84759)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2010.02.16. 09:16
Sziasztok.
Eplénybe mennénk egyik nap. Jön velünk egy tini is, aki most tanul bordozni. Van számára szerintetek itt olyan kezdő pálya ahol tudna gyakorolni? Ha van kell ehhez síjegy?
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2010.01.03. 16:47
December 28-án jártunk itt, azért jöttünk át Gerlitzenről, hogy fürdőzzünk egyet a Römerbadban síelés után. A kasszánál ért az első meglepetés: nem adtak sí+termál jegyet egyben, mondván hogy nem biztos hogy délután (este) beférünk a fürdőbe.
Ezek után már nem lepődtünk meg azon, hogy a Kaiserburgbahn-nál iszonyatos volt a tömeg (reggel 9:30), a lépcső alján állt a nép. Nagy nehezen feljutottunk a csúcsra, ahol ahhoz képest hogy mennyien mentünk fel, megoszlott a sereglet. A pályák állapota átlagos, műhó , délelőtt még nem volt lesíelve, élvezhető volt. A Kaiserburgról induló piros 1-es felső részén még megszorult az emberáradat a gerincen, de azután szépen eloszlott. A piros 1-ből jobbra lekanyarodó piros 2-esen alig voltunk, az alsó része nagyon laza szerintem inkább a kék színt érdemelné, gyönyörű erdei út. A piros 5-ös erős piros, nagy letörésekkel, de nekem mint egy középtudású síelőnek sikerélmény volt és még élvezetet is nyújtott. A 8-as fekete pálya (Klammer) felső szakasza zárva volt,a működő része jól karbantartott. Jegesedést csak az 1-es piros felső szakaszán tapasztaltunk délutánra.
Ami meglepő volt, a jól kezelt pályákon kívüli részen alig volt hó, majdhogynem feketéllett a fűtől. A környező hegyek is hótalanok voltak.
Összességében ezen a napon jót síeltünk (és este még a fürdőbe is befértünk), de örülök neki hogy a síelésünk zömét nem ide terveztük. Ár-érték arányban szerintem nagyon drága (39 Euro/nap), a felvonók lassúak (a tömeg a felvonóknál nagy). A pályák erősebb pirosak mint Gerlitzenen.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2009.12.25. 21:21
Nézd meg a friss hóadatokat, Hebalm most "kapott" 90 cm friss havat! Szerintem ezért nem látszott a kamerán semmi. Jó lesz nektek vasárnap.
Előzmény: (cserl 77504)
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 20:30
Igérem, ez lesz az utolsó és abbahagyom. Ez a kép pedig azt mutatta, hogy óvatosan csússzunk, nehogy egy buckában landoljunk. Murisak voltak a bábuk a kiszanált sílécekkel.
Üdv mindenkinek és jó sízést. Nekünk azért bejött Schladming.
Masolat---P1000337.JPG
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 20:13
Az emberke azt mutatta, hogy mit ne csináljunk a hóba, hiszen erre ott vannak a jó meleg hütték a vécékkel.
A következő kép: a bábu a szánon arról tájékoztatott, hogy hogy jár az, aki nem figyel eléggé és eszetlenül síel. Vagyis "tepsiben" hozzák le.
Masolat---P1000335.JPG
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.02.12. 18:02
Hogy kell ide képet feltenni?
A pisilős bácsiról nekem is van fotóm (január 24-én készült). Ekkor még nem volt éhes, nem evett, és a hólapát helyett egy tábla volt letűzve.
planai.jpg
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
2009.01.31. 22:23
Márklár!
A síbérleteket a felvonóknál ellenőrzik, amikor az ürge az üvegfal mögött ül, és a síbérleted vagy jegyed ellenőrzi a rendszer, akkor az őelőtte megjelenik a monitoron, mármint az hogy milyen típusú jegyed van. Így szűrik ki, hogy pl. felnőtt ne menjen gyerekjeggyel. Ha bármi gyanús neki, rákérdezhet. A jegy vásárlásánál Ausztriában tőlünk még sosem kértek igazolványt, de pl. Szlovákiában már igen.
A sípályákon ki van függesztve, hogy mennyi a büntetés ha érvénytelen jeggyel mész. Ezt az idén vettem először észre, az elmúlt években még nem. Ha jól emlékszem olyan 500 Euro, de lehet hogy rosszul rémlik, számomra nem volt aktuális, ezért nem jegyeztem meg.
hómacsek
90 élménybeszámolót írt
90
17 éve tag
Topik: Hebalm
2008.12.30. 20:30
Mi dec.29-én voltunk. Jelenleg január 4-ig (az iskolai szünet végéig) minden nap lehet este 21-ig síelni. Normál esetben vasárnap-hétfő -kedd csak 16 óráig, szerdától szombatig pedig 21-ig. Az üléses felvonónál kb.15 óráig 5-10 perc volt a sorbanállás,azután egyre kevesebb. Nagyon hideg volt, -8-10 fok, szél semmi, ragyogó napsütés. Először voltunk Hebalmon, de valószínűleg nem utoljára.
elsőelőző
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.