Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Falcon888 által küldött hozzászólások listája

ÜZENETEK (46)Időben csökkenő Időben csökkenő
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2015.10.05. 12:01
Nagy kár érte, ez a terep úgy volt jó ahogy volt:(
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2015.03.01. 19:13
Tetszik ez a lift, lehet hogy még nyikorog is? Engem kicsit La Gravere emlékeztet
Előzmény: (golo 181467)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2015.02.08. 09:17
Igen, nem. Direkt. Ez itt nem a reklám helye :)

Jó lett a tied is. Nagyon adja, főleg az eleje. Sebaj az enyémen lesznek emberek.
Előzmény: (golo 179868)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2015.02.07. 23:18
hát akkor elkészült a videó:

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Előzmény: (golo 179251)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.12.25. 17:14
Nézem a főoldalt írás van a hóvadász topicban, gondoltam most akkor jól elolvasom mikor, hol, mennyi jön a várva várt havazásból. De sajnos nem ezt találtam.

Hülyék mindíg is voltak és mostanában egyre többen vannak és ezért a már megint normálisok szívnak

Kár hogy a kedvenc és sztm legértelmesebb topic szűnik meg. Sokat vesztünk vele.
Előzmény: (golo 176109)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.10.15. 20:29
A hóvadászat egész évben folytatódik. Vadásztunk és találtunk. Hogy hol? Akit érdekel itt megnézheti...

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.03.24. 22:31
Köszi a beszámolót. Szívesebben küzdenék az elemekkel ott a jó levegőn mint az irodában ülni a légkondi alatt. De most ez van. Úgylátom minden a szokásos mederben folyik, nem lesz gond az alvással :). Sportgastein szuperül néz ki a kamerában. Holnap tutijó napotok lesz. Jó csúszást.
Előzmény: (golo 171830)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2014.03.07. 09:15
Ezt nevezem én snowboardozásnak ...:)
Előzmény: (golo 171237)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.02.24. 00:12
Nagyon porzik. Igen járható, van benne jó sok. Végig jöttünk raja. Az írtás is járható
Előzmény: (golo 170381)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.02.23. 15:54
Kellően rossz idő volt tegnap hogy a riderek elkerüljék Sportgasteint. Így ma érintettlen hómező(k) várt minket. Tanulva a hibából ma reggel nyitás előtt a felvonóban álltunk. Megérte a korán kelést. Hát mit mondjak, gyanús hogy a szezon legjobb napja volt a mai. De azért még nem temetem a havas szezont. Azonban nincs kellően hideg. A hó minőség gyorsan romlik napközben és az alap nincs kellően kifagyva. Több kisebb labvina is elindult amint a nap rásütött a hegyoldalra.

Ezt a helyet nem lehet nemszeretni. Remélem idén még lesz ilyen napunk.
Előzmény: (golo 170335)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.02.22. 18:41
Helyzetjelentés Bad Gasteinből. Jobb mint gondolnád. Hét közepén erősen ment a matek, menni v maradni. Úgy döntöttem hogy indulás. Különben gyorsan eltelik ez a tél is. Vajon lesz elég friss hó? 10-15 cm-t volt a várható mennyiség. Ez nem jött be. Tegnap este 9 körül Liezennél jött az elsö zápor ami megmutatta az érkező front potenciálját. Aztán semmi csapadék a gasteni völgyig. Ott állandósult az eső. Király ez a hegyen hóesést jelent. Ma Angertál volt terítéken. Hozta a megszokott formát. Fönt kb 30-40 cm friss hó. Ez már a gyenge alapon is bőven elég elég volt még az erdőben is. Holnap jó idő és irány Sportgastein.
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Hóvadász
2014.02.12. 21:08
Köszi a beszámolót, jó olvasni a kalandjaidat. Likeolom, most sajnos csak az irodából
Előzmény: (golo 169440)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.12.04. 13:31
Én is azt hittem, hogy cégen belül ilyen nincs, és mégis van. Gondolhatod, hogy szét....... az ideg engem is. (Bakit kellett bérlenem!) A cartel pántja is pont olyan vastag mint az enyém. Még 1 közös pont. Az én párosom Mission és Tyro volt.

Én nem hibáztatom a céget mert ők csinálnak egy jó bakit meg egy kötést de ha valakinek egyedi lábformája van akkor azt be kell kalkulálni az összképbe vásárlásnál.

Sztm a bakid nem fog betörni mert nem ott van a baj. A baki belső lábfeje nem fog annyit tágulni illetve ha ráhuzod a kötést akkor úgy is szorítani fog.

Javaslom h menj be a Storeba és csapj az asztalra h adjanak (természetesen ingyen, hamár ilyen sok lóvét költöttél) egy másik pántot ami nem ilyen vastag, picit rugalmasabb jobban felveszi a lábformát, esetleg nagyobb felületű és jobban eloszlatja a nyomást.
Előzmény: (hori88 163545)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.12.04. 12:04
Ez egy érdekes probléma. Milyen kötésed van? Tavaly én is megjártam szinte ugyan ezt, csak én 10 percet se tudtam menni mert elzsibadt a lábam.

Sztm a probléma a baki/kötés/láb kombinációból jön. Vagyis a kötés felső pántja nem passzol a bakihoz. Pl ha túl vastag a pánt mint a Burton missionnél. És/vagy a baki külső része túl puha és a vastag pánt átnyom a bakin.

Megoldás:
A. Új baki v kötés
B. Pántcsere egy kényelmesebbre vagy lazábbra hagyod a pántot

Tanulság számomra az volt, hogy baki vásárlásnál érdemes a kötést is rátenni és megnézni, hogy azzal együtt is kényelmes-e (ezt egyik eladó se mondja) mert különben kellemetlen meglepetés érhet a pályán. A kénylmetlen baki teljesen hazavágja a feelinget ...
Előzmény: (hori88 163498)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.10.29. 22:20
Attól hogy valamit nehéz megcsinálni és mások nemszeretik vagy nem csinálják ne tartson vissza téged attól hogy ezt te megvalósítsd. Egy freeride lappal is meglehet csinálni bármilyen trükköt. Íme a példa:

http://whitelines.com/videos/wltv/stephan-maurer-full-part-burton-fish.html

Nincs lehetettlen. Az egész fejben dől el ha ott össze tudod rakni akkor müködhet. De mivel kezdő vagy bukó és protektor nélkül ne kezdj neki. Érhetnek meglepetések...
Előzmény: (snowtomi 161894)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.08.23. 11:01
Aki még nem fedezte fel Pandorf Burton Store-t annak ajánlom, hogy benézzen amikor arra jár. Lehet jó áron kifogni deszkát, ruhát. Én tavaly teszt deszkát és kötést vettem 150+85 ojróért (teljes áron ez súrolja a 2 kilót). Tegnap is láttam 150-200ért új de 1-2 éves lapot. Kicsit mérethiányos a készlet de az átlagos méretből azért van választék. Kabátot is láttam 40-ért ami sztm ajándék.

És ha már ott vagy a Qucksilvert is meg kell nézni. Volt 30 ért egy rakás tavalyi Art of Flight kabi, csak sajnos nem az én méretemben.

Most nézem, hogy a store13-ban is elindult az akciózás (nemrossz de lehetne kicsit jobb is)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.04.26. 14:16
Jó kis itiner(ek). Lehet nyáron rá kellene szánni egy hétvégét és körbejárni, kinézni a tutit.
Előzmény: (golo 159420)
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Freeride
2013.04.20. 09:01
Egy tanulságos story mindenkinek aki bárhol lemegy a pályákról de főleg Murauban.

https://camonehungary.wordpress.com/2013/03/11/nur-auf-pisten-hogyan-lesz-az-ingyenes-hegyimentes-egymillio/
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
Topik: Freeride
2013.03.12. 21:32
Passo Tonale - Italy
2013 Feb 16 - 23

Az 1 hetes, előre lefoglalt síutaktól nem várok semmit. Csak a jó szerencsén múlik, hogy lesz-e jó hó és nekem eddig soha nem jött be. Csak a hátrahagyott morzsákon éltem. Ráadásul Olaszország volt a célpont, ahol köztudottan nem szeretik a "pályaelhagyókat". Ezek után azt gondoltam, hogy nagyokat fogok enni, inni, aludni, pihenni...de nem így lett, mert ezúttal a szerencse mellém állt.

Indulás előtt azért mondom guglizok egyet és szezám tárulj kiderült, hogy egy freeride paradicsomba megyünk. És beindult a bizsergés is. Imádkoztam csak essen egy kis friss hó, legyen rossz idő, mert nekünk az a jó idő. De rossz idő volt, nem esett és a déli oldalak teljesen leolvadtak már. Az erdők is teljesen üresek voltak. Bizsergés múlik.

Az útvolalakról nem írok, azt már mások megtették itt:
http://www.planetmountain.com/english/snow/freeride/tonale.php

Vasárnap reggel irány Presena Gleccser teteje: 3069m. Nem túl magas, de pont jó. Mivel a csapatból csak én voltam freerider, így egyedül indultam neki az ismeretlennek. Az olaszok lazák, a felvonónál csak egy kopott fecni a lavinajelentésről persze csak olaszul és a számok kopottak, kiolvashatatlanok. A liftkezelő a tetején teljesen fogalmatlan. Jött 3 túrasíző: kis kérdezősködés, menjek nyugodtan a nyomok vezetnek. Ők másznak. Majd 3 lengyel fiatal kérdi, hogy jöhetnek-e velem, mert még nem voltak itt. Persze gyertek de még én se voltam.

És indul az első kör. Útvonal Fueropisata Cantiere. Az elején kicsit meredekebb teljesen összeszabva, nem olyan jó, de legalább puha. De rá nemsokra laposodik és szélesedik. Rengeteg friss hó és lehetőség saját nyomvonal választásra. Nagyon cool, jó helyen vagyok. Mivel ez az első kör, ezért lassabban, óvatosan lehetőleg nem (el)tévedni. Később kiderült lehet csapatni bátran. Egy hosszabb csúszás után lent egy tó, a bal partjához kell csúszni. Innen, ha vannak nyomok akkor nagy lendülettel lehet tovább csúszni a military road kezdetéhez (régi felvonó) ha nincs, akkor a deszkásoknak valószinű, hogy némi gyaloglás. A kisút elvezet egy algúthoz, ami átvisz az észak-nyugati oldalra, ez is cool.
Bent vigyázni a jegesedérse könnyen nagy taknyolás lehet belőle, nehogy már itt törd össze magad! Innen két lehetőség. A kisúton vissza a városba vagy be az erdőbe, de akkor kint maradsz a városon kívül. Először inkább a biztos, vissza a városba a kisúton, még ezt is fel kell fedezni. A második nap végére sikerült csak megtalálni a legjobb utat (addig küzdés). Hosszabb csúszás az úton, amikor az visszakanyarodik akkor tovább egyenesen a hegyoldalban egy villanyoszlophoz a dombon (deszkásoknak biztos h kis mászás). Az oszloptól továbbcsúszás majd megint kis domb (csatolás) és innen lehet lecsúszni a kék épületekhez. Séta vissza a városba és a parkolónál 20 percenként jön a kisbusz, ami visszavisz a Paradiso felvonóhoz.
Második kör: sajnos beindult egy fejfájás és elégé hasogatott, de akkor is megyek még egyet. A lengyel fiúk inkább mentek a parkba, de megbeszéltük, ha akarnak jönni akkor holnap 10kor tali a felvonónál. Útvonal Pista Paradiso. A bejárat nem látszik, de a kabinos felvonótól induló pályáról rögtön le jobbra, fel a gerincre (pici séta) és onnan nyílik. Indulás!A nyomok vezetnek, megint széles nyilt terep inkább lankás batátságos lejtő. Később kiderült, hogy itt több útvonal létezik. A főút a völgyön át levezet a kisútra (az alagútig nem kell lecsatolni). A másik amit csúsztam az idulás után jobbra fel a gerincre és jobbra tartva, nagy nyilt terep megint. Nem ezen az útvolnalon csúsztam a legjobbat, de mégis ez lett a kedvenc a hangulata miatt. Könnyű terep, csend és nyugalom: csak én és a hegy. Ezt szeretem. Az alagút után akkor most jöhet az erdő. Folyamatos balra tartás mellet kellemes csúszás után érkezés a kishídhoz. Finito. Akkor most hogyan tovább? Séta fel a főútra és találkozok a reggeli mászós csapattal. Kérdem: Helló, most akkor hogyan tovább? Válasz: Nem tudom. Busz, stop vagy gyaloglás. Oké, akkor stoppolás- persze senki nem áll meg. Kb 15 perc múlva jött egy kisbusz, ami azt gondolom hogy a falvak közt jár, és felvett minket. Ez így elég lett az első napra, főleg, hogy szétrobbant a fejem. De most már van egy kép, hogy hogyan kell a hegyen közlekedni. Márcsak finomítani kell.

Hétfő reggel indulás fel a Paradísóval. Itt vannak a lengyelek is de már 5en. Akkor kezdjük ott, ahol tegnap abbamaradt a Paradisoval és a végén az erdő (videó), majd gyorsan vissza a síbusszal. Közben stoppolás, hátha valaki jófej lesz. Fél óra és bejön: egy olasz visszavisz minket. Cool. Na, ekkor derült ki végérvényesen (a sofőr mondta), hogy nincs is síbusz hiába vájuk, hoppá. A srácok fele kintmaradt. A srácok úgy döntenek, hogy megvárják a lemaradtakat és utána vissza a parkba. Én meg a Gleccserre. Közben kifigyeltem, hogy van egy zsír culoár a heggyel szemben a felvonótól balra. Az elején meredek és szűk, és vissza lehet csúszni a Paradiso felvonóhoz. Ha valakit érdekel, akkor a bejárat a hegy túloldalán van. Indulás a Paradison, de balkéz felé a hegy oldalában maradva kicsúszás és felmászás a gerincre. Lecsúszás a túloldalon a felvonós oldalba. Én most egyedül nem éreztem szükségét, hogy feltétlenűl meg kell csúsznom, ezért ez kimaradt. Ezen kívül is van még pár jó culoár, amivel lehet próbálkozni, a Dito és a Diavolo. De nem most.
Akkor most már jöhet a Sgualdrina. Indulás a tetejéről. A csákányos lift bal oldala már rendesen összeszabva, de a legtöbben az alján visszamennek a pályára. Nekem más a tervem. Maradok magasan a hegyoldalban, aztán eresztem le a nyomokat követve. Az átjáró után jobbra tartva. Van pár újabb átjáró, de ami fontosabb, hogy rengeteg friss és mély hó, egy fél méter biztos, néha több is és kellően meredek. Hát ilyen jóban még soha nem is voltam. Rövid laposodás után jobbra tartok a hegyoldal felé és egy hosszú meredek lejtő az aljáig. Itt gyűlt össze a legtöbb és legjobb jobb minőségő hó, ami a naptól is védett. A vége összejön a Cantiere-vel. Ezen a hegyen ez a legjobb útvonal, úgyhogy ebből kell mégegy és mégegy. Hú de elfáradtam.

Harmadik nap már 10 lengyel jött. Hát veletek meg mivan? Egy kör Sgualdrina, ahol még mindg rengeteg friss van. Olyan érzésem volt, hogy itt ez elfogyhatatlan. Aztán vissza a Paridisora új útvonal keresésre. Ezután a következő napokra a felület szélfújta, kérges lett, úgyhogy ideje volt a pihenésre.

Az utolsó este leesett még 10 centi, ami elfedte a nyomokat, de nem volt elég arra, hogy igazán jó legyen. És az utolsó csúszás a Cantieren. Egyedül vagyok a hegyen. Süt a nap, pont jó. Csak a csend és a suhanás hangja. A tóparton kis pihenés és gyönyörködés a tájban: ezt nemlehet megunni.Az utolsó kanyban még egyszer visszakacsintok a hegyre, úgy érzem barátok lettünk, ezért ide vissza kell még jönnöm... Remélem minél előbb.

https://sielok.hu/video/freeride-in-passo-tonale/
Falcon888
48 élménybeszámolót írt
48
14 éve tag
2013.02.25. 10:45
Szuper videót raktál össze. Gratula. Ebben a témában ilyen jót még nem láttam. 2 kamáraval mentél?

Sajnos most nem tudtam ott lenni de nem bánkódok mert hasonló élményekben gazdag héten vagyok túl (a beszámolóval jövök majd).
Előzmény: (golo 155975)
elsőelőzőkövetkezőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.