Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kezdő snowboardos vagyok topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
TMatyi
2 élménybeszámolót írt
2
13 éve tag
2011.02.10. 06:16
A térd és fenék védő nagyon fontos. Az első nap sokat fogsz térdre esni. Nagyon tud fájni. A sisak is kell kezdőként is. elég egy hanyatt esés hogy beverd a fejed. Ezeket én a mai napig hordom.
Előzmény: (Esyter 107465)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.02.02. 15:02
Ohh sorry...Akkor még jobb a helyzet. mondjuk én a visegrádi esti két órákban gondolkoztam még nem a klasszikus napi 2x2 órás oktatásban..úgyhogy Esyter tekintsd hülyeségnek az írásomat és hajrá!
Előzmény: (vau 107610)
vau
81 élménybeszámolót írt
81
13 éve tag
2011.02.01. 23:42
Azért a 3-4. nap az első csúsztatott fordulóra elég durva is lenne. Megfelelő oktatással az első nap délutánján már mennie kell a csúsztatott fordulónak enyhe pályán, bár a hivatalos oktatási tematika ezt a 2. napra teszi. 3-4. napra már csúsztatott 360, esetleg pár switch kanyar, 5. nap végén már a carving alapjait is el lehet kezdeni.
Előzmény: (minerel 107537)
badzoli
445 élménybeszámolót írt
445
21 éve tag
2011.02.01. 21:03
Az osztrák (és általában a síterepek) kölcsönzői drágábbak a budapestieknél, igaz, többnyire jobb/újabb és szélesebb választékból kölcsönözhetsz. Pláne, ha most, februárban, az alpesi főszezonban mentek.
Én a tanuláshoz a térd és csuklóvédőt mindenképp ajánlanám, természetesen a snowboardra is érvényes biztosítás után. Javasolt még a fenékvédő és a sisak, de csak ha anyagilag nem megterhelő, a gerincvédővel ezek később is bepótolható kiadások. Ha semmitek sincs, ezek árát inkább a ruházatra költsétek az első alkalomra, nincs annál szarabb érzés, mint vizes fenekű nadrágban, vagy csuromvizes kesztyűben dideregni egész nap.
Ja és szemüveg! Az egyik legfontosabb! Eleinte jó egy komolyabb sportnapszemüveg is, a lényeg, hogy polikarbonát lencsés legyen, mert ha törik, ezek biztonságosabbak. De a legjobb egy rendes sí/snowboardszemüveg (ezen a téren is megoszlanak a vélemények, az indexen már lehurrogtak, de én kizárólag snowboardos szemüveget hordok a sisakomon és ezt is javaslom, de persze ez is magánügy), mert esésnél azok még kevésbé okoznak az arcon maradandó sérülést, szemben egy napszemüveggel, ami rendesen be tud épülni az orrnyeregbe.
És napvédőkrém is ajánlott, mert kezdőként sokat fogtok még a havon ülni.
:))))))))))))
Trailrider
306 élménybeszámolót írt
306
15 éve tag
2011.02.01. 18:34
Sokat hozzátenni nem tudok. A csuklóvédő, fenékprotektor és a térdvédő viszont nagyon fontos. Tanuláskor kicsiket esik az ember, de abból sokat. És a harmincadik esés ugyanarra a pontra már nem esik jól.
Boltból őket ajánlanám: http://www.snowboardshop.hu/renting.php
de érdemes megnézni az osztrák kölcsönzői árakat is.
Előzmény: (Esyter 107465)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2011.02.01. 18:20
A gerinc protektor az első lépéseknél még elhagyható. Igazából a sisak is de bagóért lehet kölcsönözni és nem baj ha megszokod a hordását mert később erősen ajánlott.
Nem tudom hova mentek de szerintem ha lehetőség van pont rendszerű bérletre akkor ne vegyetek napijegyet mert úgyse használjátok ki.
Nagyos sok mindent nem kell tudni a cuccnak szerintem akármilyen is jó mert az elején úgyis "faleveleztek" és a 3-4-ik nap fogtok talán csúsztatott fordulókat csinálni.
Előzmény: (Esyter 107465)
Esyter
44 élménybeszámolót írt
44
14 éve tag
2011.02.01. 10:49
Sziasztok!

Mráciusban megyünk 4 napra Ausztriába pár barátommal, és most fogunk életünkben először snowboardozni. Puhakötéses verziót szeretnénk kipróbálni, nem alpint. Az lenne a kérdésem, hogy tudtok-e ajánlani megbízható (és olcsó) kölcsönzőt ajánlani Budapesten, ahol nem agyonhasznált szar cuccokat sóznak ránk, és foglalkoznak is velünk? Kezdőként ugye nem tudjuk, mire kell odafigyelni. Szerintetek mely védőfelszerelések fontosak?

Köszönöm előre is!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.