Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Eplény Síaréna topikból

ÜZENETEK (4)Időben csökkenő Időben csökkenő
Pantherophis
57 élménybeszámolót írt
57
13 éve tag
2012.10.27. 22:19
Mondd csak, miért gyűlölöd Eplényt? Mert az eddigi hozzászólásaid alapján ezt a következtetést lehet levonni. Képzeld, én is MSZI fan vagyok, de mégis tudok örülni annak, ha egy másik magyar pálya képes előrelépni és lelkesedéssel olvasom az erről szóló híreket. Az idei fejlesztések itt grandiózusak, ezt a vak is látja, akár 2 akár 100 pontban vannak leírva. Én személy szerint nem gondoltam volna, hogy a 2 évvel ezelőtti ülőlift-projekt és a tavalyi szerencsétlen szezon után elő tudnak teremteni ennyi pénzt. Ha már az eddigi pályahosszt kb. 20%-kal megnövelik egyik szezonról a másikra, hadd írják ki azt is, hogy hol milyen ajtót cseréltek ki.
Én úgy látom, hogy nem a Síaréna kommunikációja vérzik sok sebből, hanem a tied. "nem rivalizálni kellene, hanem egymást támogatni" - írod, amikor szerintem Te vagy az aki rivalizál. Sejtem, hogy savanyú a szőlő, ugyanis MSZI még semmit sem kommunikált az ősszel a várható újdonságairól, de gondolj bele! Ha Eplényben ilyen sebességgel fejlesztenek, akkor előbb-utóbb nekik is tartaniuk kell majd a lépést. És ez így helyes, mert az egészséges (!) rivalizálás miatt egyre magasabb színvonalú pályákat vehetünk igénybe hazánkban is.
Én például alig várom, hogy idén kipróbálhassam az eplényi pályákat, ahol még nem síeltem, és remélem idén több szerencséjük lesz az időjárással, hogy végre teljes egészében kihasználhassák kapacitásukat.
Előzmény: (Gyuri271 141946)
Szkíta1
709 élménybeszámolót írt
709
13 éve tag
2012.10.27. 20:46
"Továbbra is fenntartom azt, hogy nem rivalizálni kellene, hanem egymást támogatni. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy az eplényi vezetőség "ellene" megy ennek és versenyt csinál mindenből!"
Az a bajod, hogy az eplényi vezetőség Eplényben épít budiajtót? Miért sajnálod Eplénytől az eplényi budiajtót?
Az a gond, hogy a saját pályájukat fejlesztik?
Kicsit átlátszó, amit csinálsz, de ennek kitárgyalására még lesz időnk bőven - ha jól érzem a szándékod...
Előzmény: (Gyuri271 141946)
Gyuri271
10 élménybeszámolót írt
10
11 éve tag
2012.10.27. 20:31
80 darab fejlesztés, aztaaa! :)
Markáns eltérés ez a tavalyi szezonhoz képest, amikor nem csináltak semmit. A tavalyi év fejlesztéseit (ha jól emlékszem), nem hasonlították össze a magyar pályák a többi pálya fejlesztéseivel. De ha tették volna, akkor (szerintem) nem ilyen eltorzított, virtuális valóságba zárt, ködös számokkal jelezték volna. A tavalyi év, fejlesztései is komolyak voltak (pl. új sípályák a Síparkban, új hóágyúzott pálya Sátoraljaújhelyen stb.), csak azt nem 80 pontban, elaprózva sorolták fel, hanem összegyűjtötték összesen 7 fő pontban (bár szerintem ennél több pontban).

A Síaréna pedig még a budi ajtót is fejlesztési pontként írja, szóval azért ez egy kicsit túlzás. Olyan ez mint a magyar gazdaság sok-sok pontos "fejlesztési" csomagjai. És, hogy félre ne értsétek, én is nagyon értékelem azt a sok erőfeszítést, amit értünk tesznek, csak a kritikámmal próbálnám őket egy sokkal korrektebb kommunikációra rávenni, már ha olvassák ezt a fórumot egyáltalán.

Na nézzük tehát a tavalyi év "elaprózott" fejlesztéseinek listáját, a honlapokról begyűjtött adatok alapján! (Sajnos csak a zempléni és a mátrai fejlesztésekről tudtam meg többet, de biztosan volt máshol is fejlesztés.)

Sátoraljaújhely:
1. 8 hóágyúból álló hóágyúrendszer telepítése
2. A hóágyúkhoz tartozó vízvezeték kiépítése
3. A hóágyúkhoz szükséges elektromos hálózat fejlesztése
4. Egy több, mint 10.000 m3-es víztározó tó megépítése
5. A 2-es pálya bővítése (600 m)
6. Új sífelvonó létesítése a 2-es pálya mentén
7. Új, gyerekpálya kialakítása
8. Az új gyerekpálya mellett, kislift létesítése
9. A gyerekpálya hóágyúrendszerének kialakítása
10. Nagyteljesítményű szivattyúház kialakítása a víztározó tónál
11. Védőeszközök beszerzése az új sípályákhoz
12. Új hótaposógép vásárlása a meglévő mellé
13. A régi hótaposógép felújítása
14. 35 ezer négyzetméternyi területen földmunkák elvégzése

Mátraszentistván Sípark:
15. Új síút létesítése 4B
16. Új sípálya kialakítása 5B, különleges kialakítással, szerpentin (!!!) vonalvezetéssel
17. A hóágyúrendszer bővítése az új pályák mellett
18. A hóágyúrendszer kapacitásának növelése az új feltöltő vezetékkel
19. Több ezer négyzetméternyi földmunka a sípályákon
20. A meglévő sípályák világításának fejlesztése
21. Az új sípálya kivilágításának kialakítása
22. Az új síút "romantikus" világításának kiépítése
23. A 3-as sípálya világításának kiépítése
24. Síkölcsönző fejlesztése
25. Hósport pálya kiépítése, ahol lehet szánkózni (!!!), + van még skibike, skiroller
26. Modernizált fizetési rendszer kialakítása (bankkártyás fizetés, paypass)
27. Védőeszközök beszerzése az új sípályákra
28. speciális "C" oszlopos védőhálók kiépítése
29. Az új víztározó tó földmunkáinak elvégzése
30. Az elektromos hálózat fejlesztése az új hóágyúzható részeken
31. A funpark fejlesztése, új elemekkel (szerintük ez az ország legnagyobb funparkja)
32. További parkolók létesítése
33. A parkolók világításának fejlesztése
34. A kis híd melletti kerülőszakasz kialakítása

De ezenfelül biztosan raktak máshova is új ajtót, lefestettek egy-két dolgot, és még sok-sok "apróságon" fejlesztettek. :) Úgy gondolom, hogy a Síaréna kommunikációja nagyon sok sebből vérzik, sok benne a hamis és torzított információ. Kár, mert tényleg elképesztően jó dolgokat csinálnak az idei szezonra.

Továbbra is fenntartom azt, hogy nem rivalizálni kellene, hanem egymást támogatni. Sajnos nagyon úgy tűnik, hogy az eplényi vezetőség "ellene" megy ennek és versenyt csinál mindenből! Szerencse, hogy a többi pálya üzemeltetőjét, nem ebből a fából faragták. Ez a szomorú valóság.
pocahontas
58 élménybeszámolót írt
58
11 éve tag
2012.10.26. 22:08
Eplény állítólag nyolcvan fejlesztést visz véghez. Bolondok ezek! :)
A honlapon a 2012/2013-as fejlesztéseknél egy pontként említenek egy új sípályát. Lazák azt megmondom.
Kíváncsi leszek erre a nyolcvanasra.Néhány év aztán a hegyet is megmagasítják. Mondjuk ha már ennyire belejöttek hozhatnának havat északabbról, hogy nyáron is síelhessünk. Ennyi erővel!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.