Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc választás topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Mr Hm
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.15. 16:15
Igyekszik az ember:)
Előzmény: (AAron 146065)
Mr Hm
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.15. 16:14
Szia!

Köszönöm segítséged!

Egyébként én is most megyek.

Kellemes síelést, sok havat kívánok!:)
Előzmény: (Alamo 146294)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.15. 09:37
"Az egyik legjobb: Kreischberg, Mayer sísuli Csorba-Simon László!"
Csumpi :)

Szeretjük.........de azért van jobb :)
Előzmény: (Alamo 146294)
Alamo
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.15. 08:53
Mr. HM!

Jól felkészültél! Ezek elég hasznos információk!

1. Menj el oktatóhoz! Az egyik legjobb: Kreischberg, Mayer sísuli Csorba-Simon László! Tűzbe teszem érte a kezem!
Nagyon nem mindegy, ki és hogyan tanít!
Nem lesz egyszerű mutatvány a régi rossz beidegződéseket kijavítani, de nagyon-nagyon megéri!

2. Síléc:
Nekem most egy Blizzard Magnum 8.5 van a lábamon. Nem tudom mennyire tudsz síelni, de a Blizzard Magnum sorozat lécei nagyon jók! Amikről még tudok nyilatkozni azok a Nordica Fire Arrow sorozat lécei.
Mindét termékkör úgy van megcsinálva, hogy min. front rocker lécek, bizonyos modellek tip&tail rockerek, a sorozat tetejét már irgalmatlanul lehet gyalázni!:) (PL: 8.5)
A kezelt pályán és a rommá síelt pályán is nagyon jól működnek. A 80 és 85mm-es középszélességűekkel már bőven lehet garázdálkodni pályán kívül is. De nem backcountry lécek, fa tetején meg lavina elől menekülve nem jók!

Jó turkálást! Én most megyek síelni!
Előzmény: (Mr Hm 146056)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2012.12.13. 12:56
Na végre.........
Parádés leírás :)
Előzmény: (Mr Hm 146056)
Mr Hm
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2012.12.13. 11:50
Sziasztok!

2013-ban fogok venni egy új lécet.
A jelenlegi lécem egy Rossignol, amit tudomásom szerint fél-carvingnak neveznek és 10 éves. Előtte pár évet síeltem hagyományos léccel.
Mivel a következő lécemet sem 1 idényre tervezem, ezt már tudatosan szeretném választani.
Sajnos az utánajárás ellenére sem mondhatom, hogy az elmélet terén felkészült vagyok. Ezért is fordulnék hozzátok.
Azt szeretném kérdezni milyen lécet ajánlotok? Márkára és típusra, illetve lécfajtára is gondolok, ha ez megoldható. Megpróbálok megadni pár fontos szempontot, lehet, hogy ezek nem mindegyike fontos, de mint írtam nem vagyok felkészült:

182 cm magas vagyok, tömegem 77-80 kg. Egyesek szerint 185-öt is elérem, bár ez csekély eltérés, de gondoltam leírom.
Kék színű a logóm, mivel én középhaladónak tartom magam (dehát tudom sokan túlbecsülik magukat), a piros meg haladó. Ettől függetlenül érdekel a haladóknak való léc is (úgy tudom a 3-féle besorolás alapján van középhaladó-haladó léc kategória).
Sebességem általában attól függ, hogy kikkel síelek, szoktam lassan, közepes és gyors tempóban egyaránt síelni kék, piros, fekete pályán egyaránt. A gyors nyilván hobbisíző kategórián belül értendő. Mikor lakótársammal megyek, eléggé belehúzunk. Gondot az okoz ha olyan feketén jövök le, mely javarészt jeges, de ezen is biztonságosan lejövök, legfeljebb nem túl élvezetes és a léctartás is okozhat ilyenkor gondot (bár akkor már nem is biztonságos annyira:)), bár esni nagyon ritkán szoktam, elég jól belövöm a határaimat a pályán.
Javarészt pályán síelek, de szeretem azt elhagyni is.

Én még hagyományos, régebbi tachnikával tanultam (apukámtól) síelni, így a carvinggal alkalmazható megoldások, ívek kevésbé jellemeznek, mint szeretném.
Voltam oktatónál tavaly életemben először (2 órát), ahol kiderült, hogy azért van mit javítani (nem mintha kérdés lett volna). Volt 2 olyan régebbi tanítványa, akiről meg voltam győződve, hogy ha kicsivel is, de jobb vagyok náluk. Az oktató őket többet dícsérte, így sejthető volt, hogy talán nincs igazam:). A nap végén láttam, hogy azért magabiztosan jönnek le az addigra rendesen eljegesedett feketén.
A vége az lett, hogy valami köztes síelési stílusom lett a végére. Sajnos nem jöttem bele ennyi idő alatt, de a korábbi meg változott. De ez már csak zárójeles bekezdés.
Ezeket csak azért írtam, mert talán támpontot jelenthetnek

Előre is köszönöm, ha valaki segít!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.