Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Bukósisak használata topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Agnes77
41 élménybeszámolót írt
41
13 éve tag
2013.05.17. 20:12
Tanusítom, Ozsi hallja a kanyarokat: hibásat és jót egyaránt :D, tényleg!
Á
Előzmény: (ozsi 159582)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.05.17. 09:29
A ratrak/motorosszán sípja szerintem magasabb frekvenciatartományban van, hogy felhívóbb legyen. Azt szerintem sem nagyon szűri.
Előzmény: (minerel 159578)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.05.17. 09:28
Lehet, hogy vagyok annyival öregebb, hogy már ennyivel rosszabbul hallok... ;-) Én rosszabbul hallok, ha fent van a bukó, pedig csak puhafülű bukóim voltak. Próbáltam már Robin módszerét, de elég hamar leesik a fülem a hidegben. :D

A veszélyt jelző hangok közé a főleg léc/deszka recsegése, sercegése tartozik. Úgy emlékszem mikrofon vizsgálatok voltak, először laboratóriumban, utána pedig pályán. Az én tapasztalataimmal nagyon egybevágnak.

Persze az is tény, hogy mi eleve az átlagnál több hangsúlyt fektetünk az érzékelésre, emiatt kifelé nagyon nyitottan síelünk. És ehhez jön, hogy sokat síelünk csoportosan (oktatás közben vezetve, formációban), amikor még fontosabb tudni, hogy mi van körülöttünk. Csoport előtt síelve pl. nem szabad állandóan hátrafelé nézegetni, de mégsem hagyhatom őket ott, mint eb a szaharát, ezért füllel is nézzük a „csoportot”. Így nekünk fontosabb a hallás, mint akit nem így tanítottak vagy nem ilyen a síelése.

Én kifejezetten javaslom a bukót azoknak, akik úgy érzik magukat biztonságban meg a gyerekeknek, a tanítványaim többsége hord is. De nem tudom elfogadni ezt a "PC" (politikailag korrekt) közbeszédet, amiben aki nem veszi fel, az egyből minimum anyagyilkos. Felnőttek vagyunk, hadd döntsünk már erről magunk. Én azt tapasztaltam a tanítványaim körében (a gyerekeknél is), hogy ezt teljesen intelligensen kezeli mindenki. Olyan még nem volt, hogy valaki miattam elhagyta a használatát. Inkább azt szokták mondani, hogy „Ha úgy tudnék síelni, mint te, lehet, hogy meggondolnám. De én inkább felveszem, még ha kényelmetlen is.”

Írtam erről már cikket, de a statisztikák egyébként sem mondják azt, hogy valami eszméletlen hatása lenne a bukóhasználat elterjedésének. Sőt...

És még egy dolgot senki nem vizsgál. Vajon ütközéses baleseteknél a bukó-test találkozásnál milyen sérülési arányok vannak? Ugyanis itt lehet, hogy rosszabb nekem, ha a bukóval fejelnek le, mintha anélkül. Ha ez így van, akkor pár év múlva már törzspáncél lesz a kötelező? Nem lennék meglepődve, abban is elég jó üzlet van...
Előzmény: (minerel 159578)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.05.16. 12:38
Hát ezeket meghallom én, no meg mindenféle pittyegő, villogó gépezetet is. Nemegyszer a mormoták visitásásra is vészfékezek.
Szerintem annak a horvát jóembernek egy hallásvizsgálaton kellett volna részt vennie a kutatás megkezdése előtt vagy a brit tudósok babérjaira törnek? :-)
Előzmény: (Koty 159576)
Koty
862 élménybeszámolót írt
862
17 éve tag
2013.05.16. 08:12
Jujjj!
Vigyázzzzz!
Nabazzz!
stb...
:)
Előzmény: (minerel 159575)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2013.05.16. 02:10
Milyen veszélyhangokat kellene hallani?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.