Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.17. 21:06
Ebben nem értünk egyet, de nem baj.
Ezt én valószínűleg élesebben próbálnám síelni ezen a terepen, kevésbé rugaszkodósan, de ez nem én vagyok... Sajnos:)))
Előzmény: (ozsi 160674)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2013.09.17. 19:20
Remélem ez komoly volt, mert viccnek kicsit erős! :D

Képzeld el, Ró, hogy én nem is vagyok valójában, csak egy nicket hoztam létre magamnak, meg egy emailcímet, hogy széttrollkodhassam a szakmai vitákat. De ezzel te úgysem vesztesz semmit... :)

Olvasd el Geri korábbi megállapítását, és rájössz, hogy miért nem teszek ide egy csomó képet: mert alig lehetne látni valamit. Ugyanis nálunk nem a kép az érdekes, hanem a mozgásban létrejövő történések.

De ha mindenáron szeretnél egy konkrét pontot: pl. kifejezetten figyelünk rá, hogy az egyenes siklás lapon történjen, ne legyen élhelyzet. És pl. arra is, hogy megfelelő hastónusok legyenek közben és a medence ne billenjen előre. Vagy arra törekszünk, hogy a kialakuló hóekeívekben az ívbelső léc lapon legyen lehetőleg. És hogy a dinamikai megoldások a kanyar megfelelő részein jöjjenek létre, és ezeket segítjük különböző feladatokkal. És kicsit sem érdekel, hogy nem a pontos minta szerint áll eközben a tanítvány keze.
Előzmény: (Ró 160635)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.17. 19:19
Ejj, ha előbb kanyarintaná oda azt a kanalat a belsővel, mennyire gyönyörű lenne!
Szerintem...
Előzmény: (ozsi 160674)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2013.09.17. 19:13
Én nagyon fontosnak tartom, hogy a bemutatás elsősorban életszerű legyen, és csak másodsorban fontos a helyes szögek és pozíciók tartása (ennek megvannak a neurológiai alapjai, de viszonylag friss kutatások világítottak rá, hogy az ember a mozgásban elsősorban nem a képet, hanem a történéseket a és a változásokat - a dinamikát másolja).

Ennek a dinamikája viszont fals, a süllyedés és a terhelés adagolása elcsúszik egymástól. Formailag így lehet könnyebben megcsinálni, mis is próbálkoztunk ezzel korábban, de dinamikai szempontból életszerűtlen.

Beraktam még 1x, hogy ne kelljen keresgélni:
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2013.09.17. 12:37
Sokkal jobb, más látvány, ez tény.

Ettől függetlenül rettentően szívesen megnézném ugyanezt sokkal korábbi, még magas helyzetben mellézárással, úgy, hogy nem engedi, hogy kilendüljön a külső fölé, azaz teljesen kihagyja a beforgatásban az "utazást", majd ezt követően jönne pedállal a süllyesztés.

Úgy érzem, nekem úgy még jobban tetszene. :-)
300 élménybeszámolót írt
300
17 éve tag
2013.09.17. 06:47
Most már ott tartunk, hogy az osztrák tematika izei-re van szedve, Ozsiék álltal ledegradálva,míg arról a híres Strong base-ről egyetlen kép, egyetlen egy video nem került ide fel.
Lehet ,hogy nincs is? Vagy ami van(lenne) az nem is az?
Hm
Pedig ha láthatnánk!
Amúgy a Berger engem megtanított arra, hogy lehetséges hóekében ,esésvonalban ,egyenesen haladni, és mindezt a feketén! Pedig nem ez a cél, vagy mégis és nincs egy szalaggal meghúzott célvonal?
Tumbász Geri
109 élménybeszámolót írt
109
17 éve tag
2013.09.17. 00:05
Ha pedig már szóba hoztam, itt a kicsit dinamikusabb, kicsit lazább.

Meredekebb lejtő, automatizáltabb végrehajtás, lendületesebb tempo... Persze, hogy dinamikusabb.
Ha a Maieres link 3:24-ese az iskolás forma, akkor ez az automatizált, készség szint. De az alap ugyanaz.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Szerintem ebből is lehetne könyvbe képeket merevítgetni.
:)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.