Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Sajátos nevelési igényű (SNI) gyermekek síoktatása topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
TZoli
1157 élménybeszámolót írt
1157
20 éve tag
2014.02.11. 21:49
Sorry, végül is a holnapi nap nekünk kimarad.
Pedig nagyon jó lett volna lemenni. Molnár Sándornál is jelentkeztünk, de túl hirtelen volt ez most, nem sikerült mindent összehozni. A kapcsolat megmarad, bízok benne lesz következő alkalom, mikor csatlakozhatunk hozzájuk.
A beszélgetést is el kell napolnunk, de bízok benne, hogy arra is lesz még alkalom.
Előzmény: (ozsi 169458)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2014.02.11. 21:18
Holnap más ügyben én is ott leszek, velük is fogok találkozni. A mozgás komplex - és primer - személyiségfejlesztő hatása egyértelmű, a motorikummal az idegrendszer minden része kétoldalú kapcsolatban van. (Ezt bizonyítja, hogy így működik a metakommunikáció és az empátia is.) A síelés egy reaktív sport, nagyon erősen igényli az érzékelés-feldolgozás-végrehajtás folyamatokat, és a jó oktatás ki is használja ezt. Mivel nagyon erősen mozgáskoordináció-központú, szerintem fokozottan erős az idegrendszeri fejlesztő hatása. A StrongBase azért más - és ezért emésztik meg nehezen a régimódi kollégák - mert csak a feladathelyzetet jelöli meg, mégpedig nagyon egyszerűen. Ez a feladat sokszor ez érzékelést helyezi a központba, vagy az érzékelés váltja ki az akciót a feladatokban. A megoldás megtalálását már a síelőre bízza. Szerintem ez jelentősebb fejlesztő hatást jelen, mint amikor a klasszikus módszereknél megoldásokat adunk. (Arról nem beszélve, hogy az így kialakított mozgásmegoldások sokkal inkább integrálódnak a személyiségbe.) Holnap kb. fél egyig van dolgom, ha gondolod, utána beszélhetünk pár szót! :)
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.