Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Boardos kérdések topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.13. 21:35
Ez egy Burton T7-es direction deszka, lehet hogy nem jó mélyhavas deszka, de ha lemegyek a pályáról, szeretném optimalizálni. Tavaly nem állítgattam és két óra után begörcsölt a hátsó lábam. Ezért szeretném a súlypontomat nem izomból hátul tartani. Elvileg a hátsó papucsot a REF ponttól 5-7 centivel hátrébb lehet tollni. ( Az elsőt csak 3-al.) A REF terpesz 53 cm, én ennyivel használom. Akkor 4 centivel kezdem. Kíváncsivá tettél a megoldásoddal, pont ezért írtam a kérdésemet :-)
Előzmény: (golo 186073)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.01.13. 20:32
Nem tudom, mert nem használok nagy terpeszt. Engem zavar, bár nem tudom a pontos okát.
Előzmény: (basquiat 186075)
basquiat
117 élménybeszámolót írt
117
11 éve tag
2016.01.13. 20:18
Ez a merőleges kérdés most megfogott. Értelmezésem szerint akkor a túlzott terpesz sem tesz jót a menetstabilitás azon részének, hogy az éllel a lehető legnagyobb erőt fejtünk ki a hóra. Nem?
Előzmény: (golo 186073)
golo
959 élménybeszámolót írt
959
14 éve tag
2016.01.13. 19:51
Ez nem ilyen egyszerű, sajnos. Ha nagyon hátratolod, akkor a súlypontod már nem a deszka tervezési középpontja fölött lesz (ez az a pont, amiből a deszka hossztengelyére merőleges egyenes átmegy az él ívének körközéppontján). Ez azzal a kellemetlen mellékhatással jár, hogy forduláskor elkezdi csavarni az elől levő térded, akár váratlanul és fájdalmasan. Csodák tehát nincsenek. Egy szimmetrikus (twin) lapból a kötés hátratolásával sose lesz jó mélyhavas deszka. El fog süllyedni. Mindig. Azt javaslom, hogy max 1 lyuktávolságot (4 cm) toljuk hátra a kötést, az még egy elfogadható kompromisszum.

Én is végigjártam ezt az utat. De megtaláltam a megoldást. Majd azt is elmondom, de nem most. :-)
Előzmény: (tioman 186072)
tioman
24 élménybeszámolót írt
24
9 éve tag
2016.01.13. 19:34
Ha már szóba jött az állítás. A Burton EST sínen koppra hátra toljam a kötést mély hóban? Van valami bevált szokás, hogy mennyire? Csak hogy ne kelljen centinként keresgélni a kiindulási alapot.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.