Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síléc élezés topikból

ÜZENETEK (17)Időben csökkenő Időben csökkenő
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2016.03.04. 15:31
A videókat és az előzményeket tekintve az alábbiak merülnek fel bennem:

-Nem láttam, hogy végig ment vona az élen, teljesen követve a csőr ívét. Én pl. végig élezem a léceimet (harapjon rendesen elvégre az a dolga :-) )
Nem is látom a lehetőségét, hogy ebbe ember beleavatkozzon a gép működése közben.
-A videón csak talpfelőli élezést látni.Amikor kiveszed a lécet akkor látszik a kő, hogy alul van. De gondolom végigment oldalról is, különben nem mutatott volna eltérést a tolómérő..vagy (és ez is benne van a pakliban) valamit elnéztem. :-)

Ne érts félre, a gép nagyon tudja a dolgát abban amire kitalálták és arra a felhasználásra amire kitalálták.
Én, mint hobbista rászánom azt az akár 1 óra/lécpár időt az élezésre karbantartásra. Nekem belefér az időmbe és megtehetem, mert nem ipari mennyiségben végzem, nem ebből élek. Csak az én léceimmel + a családéval kell foglalkoznom. Gépre csak síkba csiszolni rakom a talpát amikor szükséges.

Lehet, hogy nincs nagy különbség abban, hogy melyik mennyit vesz el a kantniból, szerintem az emberi kéz érzékelése kifinomultabb. Pontosabban lehet érezni a megfelelő szerszám ellenállásából, hogy honnan és mennyit.

Tehát vita és kötözködés nélkül: szerintem a jó géppel nagyon jó élt lehet csinálni és nem eszi meg a lécet megfelelő használat mellett, de ettől függetlenül a kézi élezés (szintén értő kéz esetén) mindenképpen szofisztikáltabb, pontosabb.

üdv,
szendre
Előzmény: (Kálmi 188212)
klaci
2873 élménybeszámolót írt
2873
16 éve tag
2016.03.03. 20:36
Azaz 20 ilyen élezés fogyaszt el 1,3 mm-nyi kantnit oldalanként. Az sok vagy kevés?
Előzmény: (maci-laci 188220)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.03. 18:49
Igazad van Maci! Valóban nem figyeltem eléggé és helyesen az adat 13 századmilliméter. Úgy hiszem, hogy azért ez az érték is elég kevés, tehát hasonló kerámiaköves gépen bátran lehet éleztetni.
Előzmény: (maci-laci 188220)
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2016.03.02. 21:31
Nem szeretnék kötözködni, de ha jól emlékszem a kivonás alapjaira akkor 68.51mm - 68.38mm= 0,13mm az-az 1.3 tizedmilliméter. Ergo ha a mérés valóban pontos volt akkor igen hamar elfogy a kantni. Természetesen nem kételkedem benne, hogy penge lett a sí éle.
Előzmény: (Kálmi 188212)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.02. 20:02
Élezés Wintersteiger trimdisc 71 kantniélezővel

1. A gép "kívűlről". Sajnos eléggé elmosódott már a felirat, de háromféle oldalélt és talpélt tud készíteni. A munkát végző kő nem hagyományos köszörűkő, hanem speciális kerámiakő.
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


2. Élezés előtti mérés, élezés
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


3. Élezés utáni mérés
Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Az élezés a két oldalból összesen 1,3 századmillimétert vett le a kantnikból.
Előzmény: (AAron 188194)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.02. 11:40
A gép jó
A gép nem rossz

A részemről kihoztam a témából amit lehetett.

Köszönöm a figyelmet
Előzmény: (Kálmi 188192)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.02. 11:28
Kedves AAron!

Mindjárt megyek dolgozni, csinálok egy kis videót a géppel az élezésről. Remélem bizalmat ébreszt Benned a gépek iránt. Egyébként minimális az a kantnikopás amit produkál egy élezés során.
Előzmény: (AAron 188191)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.02. 09:24
Príma kis gép, az látszik

Azt honnan "tudja" a gép, hogy a léc mely részén mennyire kell élezni?
Nekem jelölt a jobb oldali és bal oldali léc, oldalanként másképp kopik a kantni. Ezért jelölt, hogy cserélgethessem, próbálom egyformán koptatni.

Élezésnél jobb-bal oldali léc, jobb-bal oldali kantnijai nem egyformán kopnak, arról nem is beszélve, hogy a kopás a két kötés közt jobban érezhető, mint mondjuk a kanál résznél.

Arra akarok kilyukadni, hogy kézi szerszámmal jobban érezhető, hogy a léc teljes hosszában mennyi élt kell elvenni, ezt a gép nem hiszem, hogy tudja.

A gép - segíts kérlek, ha butaságot írok - egy beállított érték szerint élezi végig a kantnit a léc teljes hosszában. Nyilván patent élt csinál.

Üdvözlettel
Előzmény: (Kálmi 188173)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.01. 20:05
A videón látható gép tud talp felől élezni a kívánt szögben (1- foktól 2 fokig 0,5 lépésben). Ott vesz el, ahol a szabályozó nyomás (1- től 3,5 bar-ig) és a kantni hibái kívánják. A nyomás értékét szabadon változtathatod. Nem kívánlak lebeszélni a kézi élezésről, de hidd el nagyon figyelünk a jó élre, ha kell nem csak egyszer engedjük át a gépen. Mielőtt kérdeznéd: nem vesz le sokat a kantniból. Láttam már kézi élezőből kígyóként tekeredő forgácsot, ezért tudom miről beszélek.
Még egyszer jó havat, sok sínapot kívánok: Korda Kálmán
Előzmény: (AAron 188147)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.03.01. 09:30
Kedves Kálmi!

Az alábbi hozzászólásodnak nem tudom, hogy mi köze van annak, hogy magamon és Édesapámon kívül másnak nem szívesen (tehát nem) adom a kezébe a léceimet...
Ez valami hiba vagy megvetendő dolog?

A linekelt videón látott gépre sem raknám.
A gép tudja, hogy honnan mennyi anyagot kell elvenni?
A gép tud talp felől is biztonsággal élezni?
Szerintem sem.

Én a kézzel tudom szabályozni, hogy hol és mennyi anyagot akarok elvenni a kantniból, tudom talp felől is élezni kézi szerszámmal.
Én saját cuccaimat élezem (esetleg barátokét), te ipari mennyiségben szervizelsz.

Te géppel élezel, én kézi eszközökkel.
Én a legszükségesebb esetben csiszoltatom talp felől, Te minden esetben gépre rakod a léceket.
Én sok időt el "pepecselek", ha kell, Te pörgeted a munkát

A leírtakat annak tudom be, hogy nem ismered a kézi eszközökkel végzett munka előnyeit.

Eredményes munkát kívánva

Tisztelettel
Előzmény: (Kálmi 188142)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.03.01. 08:57
Tisztelt AAron!

A leírtakat annak tudom be, hogy nem ismered a Wintersteiger gépeket.
Az alábbi rövid video megmutatja, hogy az élezés során a kezelő keze nem befolyásolja a szögek alakulását. A pneumatikus fogókar úgy záródik a lécre, illetve a boardra, hogy nem tudod változtatni a szögbeállításokat.

Tisztelettel és jó havat kívánva Neked: Korda Kálmán
Előzmény: (AAron 188121)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.29. 22:41
Én nem látom a mosolyt a hozzászólásodban, igaz lehet, hogy ott volt az arcodon, amikor írtad, de ez nem látszik sajnos. :-)

Köszönöm szépen a felajánlást, és kérlek ne érts félre, de én nem élnék vele. Nem kockáztatok, mert elég nehéz a kantnihoz hozzáragasztani. :-)

Lehet, hogy nem értek hozzá annyira, de karbantartásként újabban magamnak élezek, kézzel. Pontosan ott és annyit veszek el a kantniból, amennyit kell. Egyelőre úgy tűnik, bevált a dolog.
Előzmény: (Kálmi 188119)
AAron
2621 élménybeszámolót írt
2621
16 éve tag
2016.02.29. 22:07
Köszönöm a szíves felajánlást, saját magamon kívül még Édesapám az akinek a kezei közé engedem a léceimet :)

gyakorlósszervizeskéntkisfogalmammal

ui.: köves géppel még magamnak sem

Tengermély tisztelettel
Előzmény: (Kálmi 188119)
szendre
1058 élménybeszámolót írt
1058
17 éve tag
2016.02.29. 21:54
Nem gondolnam, h pontosabb.
A gepi koves es a kezi szogtartos ugyan azt igenyli: jo kezet!
Az a kis gep sem pontos ha mondjuk az alabbi filmben szereplo uriember kezeben van. :) (en is magam gondoskodom a leceimrol)
Előzmény: (Kálmi 188119)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.02.29. 21:50
Ott van a mosoly. Gyakorló síszervizesként egy kis fogalmam van a sílécek és snowboardok javításáról, felkészítéséről. Nagyon szívesen megjavítom a léceiteket amúgy bizonyításként.
Előzmény: (Lackó 188116)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2016.02.29. 21:23
Vigyázz, lemaradt egy "szmájli" a végéről!
Így még a végén valaki komolyan veszi... ;-)
Előzmény: (Kálmi 188100)
Kálmi
68 élménybeszámolót írt
68
16 éve tag
2016.02.29. 18:11
Hiába no. A jó kis Wintersteiger köves gépi élezőnek nincsen párja széles e kerek világon. Azzal meg kell csinálni a pontos fokokat, majd utána - ha nagyon igényes vagy - gyémánttal le kell finomítani. Egyébként csak annyit a gépi és kézi élezés között a pontosság a nagy különbség (a gépi javára).
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.