Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Szlovák autópálya és autóút tapasztalatok topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2017.01.03. 15:22
Volt lehetőségem kipróbálni a Budapest - Salgótarján - Rimaszombat - Tiszolc - Poprád útvonalat is a Magas-Tátra felé. Ezt tényleg csak kalandvágyóknak kívánom!

Hatvan és Tarján között még csak kb. harmadrészt készült el a 2x2 sávos gyorsforgalmi szakasz, nagyon sok helyen 40-es és 60-as korlátozások vannak.

A korábbi kérdésemet saját magam megválaszolom: Rimaszombat előtt, az Ozsgyáni elkerülő ingyenes, 2x1 sávos elkerülő, ha jól emlékszem 100 km/h-s korlátozással.

Rimaszombattól nincs túl nagy forgalom és az út minősége is nagyjából rendben van, de számos szerpentinen kell átmenni és ha az ember utolér egy lassú járművet, akkor hosszú kilométereken át nincs lehetőség arra, hogy megelőzzük őt, mert nincs egy árva egyenes szakasz sem (lehúzódni persze nem szoktak).

A nettó menetidő kb. 4 óra 45 perc, inkább csak akkor ajánlom, ha:
- Hatvan és Salgótarján között nagyjából el fog készülni a 2x2 sáv
- valaki szereti a nagyon szerpentines utakat (a táj szép)
- illetve ha világosban van lehetősége vezetni ezen a szakaszon

Remélem tudtam néhány hasznos tanáccsal szolgálni annak, aki erre szeretne menni!
Előzmény: (Observer 190922)
Observer
485 élménybeszámolót írt
485
19 éve tag
2016.12.12. 14:05
Rimaszombat előtt az Ožďany-i elkerülő ugye nem fizetős?

Néztem ebben a listában, de nem találtam, csak biztos, ami biztos, rákérdezek :)
http://www.ndsas.sk/spoplatnenie-dialnic/49148s
2016-12-12-14h01-39.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.