Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2019.11.14. 23:06
Köszönöm. Túrtam még egy kicsit a netet és úgy tűnik a 82 valamivel merevebb, jobb az éltartása nagyobb sebességnél.
Ha épp akkor leszek síelni mikor Holle anyó rendesen megrázza, akkor meg inkább bérelek egy rendes széles sílécet örömködni :)
Előzmény: (bouquetk 206368)
bouquetk
386 élménybeszámolót írt
386
12 éve tag
2019.11.14. 09:33
Ez lenne a két léc:
https://www.sport-conrad.com/en/products/atomic/vantage-79-ti-eft-12-gw.html

https://www.sport-conrad.com/en/products/atomic/vantage-82-ti-eft-12-gw.html

Ahogy nézem más a méretkiosztásuk. Súly adatot nem találtam. A keskenyebb 90 pénzzel olcsóbb. Nem gondolnám, hogy az 3 mmm életbevágó lenne. Nekem egyébként is komoly kételyeim vannak az ilyen típusu lécek pályán kívüli használhatóságáról. Egyszerűen nem elég szélesek, és túl nehezek ahhoz, hogy nromálisan felússzanak. Ahol nagyon jók, az a túrt, buckás, olvadt stb. hó. Én a keskenyebből venném a 171-est. Egy hasonló típusú lécet használok, régi Fischer AMC 76-os derék, 170 cm, 186 cm testmagassághoz. igazi összvér a pályán. Persze nyilván számít a tílus is. Ha inkább GS a kedvenc, akkor érdemes a hosszabbat venni, akár a keskenyebből a 179-est.
Előzmény: (Szecsi 206361)
Szecsi
542 élménybeszámolót írt
542
17 éve tag
2019.11.13. 19:39
Sziasztok!

Atomic Vantage 79 Ti és 82 Ti sílécek között a talpszélességen kívül és a (méret-rádiusz arányon kívül) van különbség? A 82 merevebb esetleg?
A méretet szempontjából is dilemmában vagyok, hogy 167 v 174 cm-es válasszak. 184cm vagyok. Eddig egy Atomic Metron-t használtam és nagyon kedvel(t)em, volt szerencsém 1 napot Nomaddal is síelni (kb. 3 éve) az is nagyon tetszett, de most jött el a csere ideje.
Ha mást ajánlanátok azt is szívesem fogadom.

Üdv.
Szecsi
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.