Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Koronavírus-járvány topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
Ydron
6 élménybeszámolót írt
6
5 éve tag
2021.11.08. 14:52
Sziasztok!

Én a Johnssonos csapathoz tartozom, pont az egy dózisosság miatt, ráadásul nemrég, egy hónapja adattam be. Eddig 270 napig lett volna jó Ausztriába, az egész szezonra, de ezek szerint január 3-tól nem ér semmit?

Egyébként meg nem is kellene, de ilyen rövid időn belül meg végképp nem ajánlott újabbat belőle és másikat fajtát sem, de így akkor úgy fest megszívtam?
Előzmény: (Stani 212821)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.11.07. 16:53
Hivatalosan:

Ha Sputnyik után felvetted a harmadik adagot, jelen esetben a Pfizert:

->
November 8-tól négy hétig (átmeneti időszak) negatív PCR teszttel (ez Ausztriában ingyenes) használhatod a szolgáltatásokat (a síliftekre egyébként november 15-től szükséges).

Hivatalosan ezután viszont NEM, ugyanis Ausztria a Sputnyikot nem fogadja el, keresztoltással sem. Az Osztrák Hotelszövetség kb október eleje óta szorgalmazza, hogy ismerjék el a Sputnyikot, ha más nem úgy, hogy valaki felvette utána a harmadik oltást.
Egyrészt a sok kelet-közép európai munkaerő miatt, akiket így oltottak, másrészt a vendégek végett is...

---------------------------------------------------------------------------

Gyakorlat

Az őszi szünetben több vendég érkezett úgy, hogy 2 Sputnyik 1 Pfizer és sima ügy volt a becsekkolás.


-------------------------------------------------------------------------

Osztrák kormányoldalról azt mondták, hogy Karácsonyig/Szilveszterig maradhat a 2G.
Emőke07
13 élménybeszámolót írt
13
11 éve tag
2021.11.07. 13:33
Grüner Pass App szerint igen. Hiszen zöld. De valóban ennyi elég is lenne?
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 13:02
Stani, ezek szerint két szputnyik után egy Pfizer már elég a boldogsághoz?
Előzmény: (Stani 212821)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2021.11.07. 09:44
Szia Balázs,

ez eddig így volt, viszont november 8-tól már önmagában sajna nem lesz elég, vagyis antitest vizsgálatra felesleges futni.

Vagy oltás (ami itt elfogadott) vagy igazoltan betegségen átesettség.

November 8-tól lesz egy átmeneti fázis 4 hétig, ez azt jelenti, hogy elfogadnak egy oltás + PCR tesztet is .

Tehát akik Sputynikkal lettek oltva: harmadik oltást érdemes felvenni , ami pl Pfizer legyen
.

+ akit Johnssonnal oltottak (bár szerintem Magyarországon kevés ember kapta ezt), január 3-tól. 2 adad kell ebből az oltásból.


Németül:
https://www.sozialministerium.at/Informationen-zum-Coronavirus/Coronavirus---Aktuelle-Ma%C3%9Fnahmen.html?fbclid=IwAR1VKs3i10iVv28R-wlnxGuTfgrS2yek5uHlx6lxA785VFvgDKJjmc4mLSc



-------------------------

Ugye ez a hivatalos, de ahogy naponta tapasztaljuk a gyakorlat sokszor mást mutat ;)
rockenstein
354 élménybeszámolót írt
354
15 éve tag
2021.11.07. 06:54
Sziasztok!

Én úgy értelmeztem a jelenleg hatályos osztrák szabályokat, hogy ha van antitest a véredben, és ezt igazolni tudod, akkor ez az igazolás ÖNMAGÁBAN elég 3 hónapig az országba való belépéshez és a szolgáltatások igénybe vételéhez. Tehát ha valaki nem EU kompatibilis oltási sorral - mindegy hogy egy, kettő, vagy három oltásról beszélünk - ugyan, de elérte, hogy legyenek antitestjei, annak mindössze annyi dolga van, hogy kb. 7 ezer forintért megméreti utazás előtt néhány héttel az antitest szintjét, kér róla egy angol nyelvű igazolást, majd feltölti a grüner pass applikációba, és beikszeli hogy Genesen. Az oltástól pedig ebben az esetben nem is kell beszélni! Szóljatok ha rosszul látom!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.