Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Sörapu.
1360 élménybeszámolót írt
1360
15 éve tag
2023.03.06. 18:45
Azt nem tudom hogy Robin és a Sípark milyen viszonyban váltak el egymásból (bár az előzményekből sejtem), de annyi eredménye mindenesetre lett a dolognak, hogy a "Sípark" (örülnék egy személynek, akit meg lehet szólítani) elkezdett kommunikálni.
Magam részéről amit elvárnék a reggeli háromsoros napindító, mondjuk úgy fél hétig, ahol az aznapra várható viszonyokról tájékozódhatunk. Úgy mint annak idején szegény Imre idejében volt. A kamera visszafordítása, ebben ha kell segítek is. Ha még a hőmérsékletet is látjuk az külön bónusz amit megköszönök. A covid elmúlt, GDPR-ról kár beszélni, hiszen annyira azért nem jó a kép minősége, hogy bárki felismerhető legyen.
A hüttéről megírtam amit gondoltam, ahhoz nem tennék hozzá többet.
Ha lesz változás, ismét kedvet kaphatunk, hogy az osztrák sízések között fel-fel ruccanjuk néha úgy mint régen, hiszen nagyon közel vagytok nekünk.
SíoktatóPark
39 élménybeszámolót írt
39
13 éve tag
2023.03.06. 18:12
Kérdés, hogy ki mit ért a "hiteles tájékoztatás hiánya" alatt? Ezt jó lenne őszintén tisztázni végre. A hozzászólásokból kb. ezeket lehet összegyűjteni:
- Minimum hőmérséklet tisztázódott. -5 fok volt reggel? Igen annyi volt. Oda volt írva, hogy "min.", ami egyenlő a minimummal. Ennek annyi lenne a lényege, hogy érzékeltesse, hogy a pálya kifagyott éjszaka. Hogy amikor kedves sporttárs kiért a pályára és már nem azt a minimum hőmérséklet találta.. Ki van rakva az időjárás előrejelzés is. De objektíven más forrásokból is meg lehet nézni.
- A webkamrán nincs rajta a hőmérséklet? Az Időképen a sípark által üzemeltetett 3 meteorológia állomás elérhető, visszanézhető diagrammal. És még mennyi mindent lehetne kitalálni, még 20 kamerát mindenféle adattal, méterenként hőmérőket. Egy 4,3 km-es pályarendszerből 4 kamera nem biztos, hogy olyan rossz arány.
- Bocsánat, ebből egy kamera a fenyőt nézi. :) Természetesen ez is a "hiteltelen tájékoztatást" szolgálja. :) Amikor tavaly nehezményezték egyes fórumozók, hogy megnőtt a fenyő, és kitakarja a látképet, igen hamar kikerült helyette egy sokkal jobb szögből mindent belátó, profi több százezres kamera, ami sokkal jobb minőségben mutatja a felső részt! Így ki lett váltva az a kamera. A gumicsont rágás viszont tovább folytatódott, mert kint maradt a régi kamera is.
- Kamera az ülőszékes beszállóban, ami már nem mutatja közelről, szemből a sorban állókat: Talán a következő okokat is bele lehetne sejteni. GDPR szabályzat bejött. Volt egy COVID időszak és néhány sporttárs, akik nem voltak hajlandóak felvenni a maszkot, ami a létesítmény bezártatásával fenyegetett. (Még biztonsági személyzet is volt, hogy ellenőrizzék és kikényszerítsék a maszkhasználatot.) Idokep.hu szabályzata (nekem is van ilyen kamerám tudom), ami a kamerák elhelyezésére vonatkozik! De a felső csákányos beszállót meg élőben mutatja a kamera. Távolról, hátulról a síelőket. Vissza lehet pörgetni, meg lehet nézni mennyien vannak a sípályán. Talán kicsit objektívebb lenne ezt is felhozni példaként.
- Jó lenne példát kapni külföldi és belföldi síterepekről, hogy kell jobban csinálni azt a "hiteles tájékoztatást". Itt a lehetőség, be lehet linkelni a példákat. Érdemes ötleteket hozni. Máshol is van minden reggel Fb. poszt fotókkal a pályák állapotáról? Készül ennyi drón felvétel?
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.