Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Kaprun - Kitzsteinhorn gleccser topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2023.10.22. 13:15
Október 28. a tervezett nyitás, az, hogy ez valóban így lesz vagy 1-2 napot csúszik szerdán jelenti be a liftársaság.

Jó hír, hogy ma reggel -4 fok mellett havazott a gleccseren és jelenleg is hull a fehér pelyhes, hóhatár valamivel Alpincenter alatt.
Az igazi nagy lehűlés majd szerdától érkezik, szerdán-csütörtökön akár jelentősebb friss hó sem kizárt, de mindenképpen hideg lesz a hóágyúz üzemeltetéséhez.

Ezen kívül van "pár" hatalmas hódepót, amiket szintén a lejtőkre terítenek.

Összeségében az idei kora ősz nem könnyű egyik gleccsersíterepnek sem, de igyekeznek az üzemeltetők a maximumot kihozni a minimumból.
GregJuhasz
15 élménybeszámolót írt
15
4 éve tag
2023.10.17. 16:01
Ahh köszi Stani! 27-én megyünk, már kezdtem aggódni hogy semmi info nem jött tőled.. :)
Előzmény: (Stani 218917)
Stani
5443 élménybeszámolót írt
5443
Admin
2023.10.17. 09:36
A hétvégén megérkezett a tél a gleccserre és a hóágyúkat is bekapcsolták, az idén először. Immáron három napja üzemelnek, a gleccser tetejétől (3000 m) egészen az Alpincenterig (2452 m). Időközben megkezdték a tavasszal "eltett" hódepókat kicsomagolni és a sípályára teríteni.

Úgy néz ki hétvégén ismét egy hidegfront érkezhet, ami a friss hó mellett hideget is hoz, így újra beindulhat a nagyüzemi hógyártás.

A tervezett szezonnyitás október 21-én, de nagyobb kínálatra majd az azt követő hétvégén számíthatunk.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.