Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.05. 06:41
Én azért vitázok ezeken a kérdéseken, mert szerintem ezek a kérdések jelentenek a legtöbbet a közepes síelők számára, hogy jobban tudjanak fejlődni. Én úgy tanultam meg a mély tehermentesítést, hogy rákényszerítettem magam a nagyobb térhajlításokra a rézsút haladásaim (kikormányzás) közben. Minden tehermentesítés problémás szokott lenni kezdetben, legyen ez akár mindkét oldalon, vagy csak az ívbelsö oldalon.

Sajnos már megint nem értek egyet azzal amit írsz.
Én teljesen biztos vagyok abban, hogy valamennyi tehermentesítés nélkül nem lehet élváltást fokozatosan létrehozni.
Ez a videó amit itt kitettél magas élváltást mutat, magas tehermentesítéssel. Így is lehet élváltást elérni, de ez nem optimális. Teljesen kinyújtja a térdeit, pont mikor a talpaira kerülnek a lécek és persze ezután, a bekormányzásnál már nem tehet mást, csak hogy hajlítsa a térdeit, de nagyon kis szögben. Végig ott lebeg magasan a lécek fölött.
Optimálisabb esetben azzal indítjuk be a kikormányzást a csúcspontban, hogy tehermentesítünk térdhajlítással és ezt folytatjuk fokozatosan egészen az élváltásig, ahol kb 90 fokos térdszög az optimális, mikor lapjaira kerülnek a lécek. Innen a bekormányzás kezdetétől az ívkülsö térd fokozatos kinyújtása történhet meg, ami terheli a lécet miközben mi növeljük az élszögeket.
Előzmény: (Lackó 219002)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.11.05. 00:21
Ja hat itt nem csak a "tehermentesitessel" van problema minden massal is!!
Előzmény: (Lackó 219002)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2023.11.04. 22:39
"Szó esett" :-) a tehermentesítésről.

Itt egy oktató célú videó, amely ugyan hasznosként és szükségesként mutatja be, de valójában nagyon jól látszik, hogy miért nincsen szükség a tehermentesítésre törekvésre.

A videó szerint ez a kivitelezés és benne a "tehermentesítés" helyes.
Valójában azonban itt a tehermentesítás teljesen funkciótlan, sőt, ami ennél sokkal nagyobb baj, hogy megakadályozza a helyes kivitelezést, és más hibákat is generál.

Elsőre most nem írom le, hogy mi a baj az egésszel, szerintem jól látszik és olvasható a lényeg és a többi baj is.

A magyarázatok 0:30-nál kezdődnek.

Kattints a képre a videó megtekintéséhez:


Szegény csaj, ha békén hagyták volna síelni, és nem kellene ezt kierőlködnie magából, akkor valószínűleg normálisan síelne...
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.