Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (28)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.13. 05:52
Igazad van. Elméletek önmagukban nem csinálnak téged jó síelővé. De ha úgy gondolkodsz, hogy az elmélet lényege a felkészülés a gyakorlat előtt és ehhez adod hozzá a gyakorlatot akkor a gyakorlat sokkal jobb lesz, mert pontosabban fogod tudni, hogy mit akarjál gyakorolni. A síelésnél az az egyik nagy gond, hogy egyetlen egy dolog sose lesz elegendő, mindig több fontos dologra kell koncentrálni egyszerre.
Előzmény: (WéberF 219119)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.12. 22:26
A forgalmazónak ugyanmindegy, hogy a rossz kritika miatt fogyasszák a termékét, vagy a jó kritika miatt! Az emberi kíváncsiság a szenzációéhség így is úgy is az ő malmára hajtja a vizet! Senkinek nem tartottak pisztolyt a fejéhez! Mondhattok amit akartok zseniális! ,,A gép dolgozik az alkotó pihen” Remélem mocskosul meggazdagodnak belőle!
Előzmény: (VÁrpád 219132)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.12. 20:52
Hát akkor sok levelet kell írni! Az (ingyen) segítséget az élet sokszorosan visszaadja! Nem akkor nem ott de megtérül! Az ingyenes letöltési lehetőségben túl nagy haszonkulcs nincs! De a fizetősnek sincs érdemi forgalma, ha már a haszonszerzést emlegetjük! Mindenkinek áll a lehetőség, lehet írni jobbat aki jobbat tud! Sok a fordítási hiba benne! Több nyelven íródott! Ne értsd félre egy pillanatig nem védem őket, meg tudják ők védeni magukat! Ha annyira rossz ne olvasd el! Szerintem nem vagy annyira öreg, hogy le boomerezd magad!
Előzmény: (deckard 219130)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.12. 20:04
OK, boomer:)))
Előzmény: (VÁrpád 219127)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.12. 20:03
"Ha olvastad , s valamivel nem értesz egyet, priviben megkeresésedet szívesen fogadják, átrágják veled, s akár módosítják is véleményed alapján ha az bizonyosságot nyer!"
szóval lektoráljam, ingyen:))) (más kérdés, hogy erre bőven akadna kompetensebb ember, de ők sem dolgoznak ingyen)
azt hiszem itt valaki nagyon fordítva ül a lovon...
Mert - ahogy kesesonka (is) írta - szakmailag tele van blődségekkel, a megfogalmazás pedig - szóval már egy szakdolgozat esetében is magasabb szintű szövegalkotást várunk el, de az én időmben ez egy magyar érettségin se lett volna 3-asnál jobb.
Előzmény: (VÁrpád 219124)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.12. 18:48
Megerősítem! Világos! A mostani fiatalság, nem tudom jól írom-e (brojlercsirkék) nem a természetben nőttek /nőnek fel! Nem volt kérdés gyerekkoromban síelek vagy sem! Nagyobb testvéreim mint a mágnes, vonzottak magukhoz, példaképként tekintettem fel rájuk! Félelemérzet hijján adott volt a lehetőség! Ahol ők lementek lementem én is! Nem volt túlgondolva( sisak, protektor, firnvas, kantni, wax ,él, cember, rocker, carving, hossz stb) az erdőben egy fát sem vertünk telibe, nagyon jól éreztük magukat! Most több kezdő gyereket látok sírni a pályákon nem véletlen! Másképp működnek! El kell fogadni! El kell olvasniuk, vagy el kell mondja nekik valaki, mert maguktól sose jönnek rá! Nem hallgatnak az érzékszerveikre, nincs bennük bizonyítási vágy nincs kire felnézniük stb!
Előzmény: (fezso6 219120)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.11.12. 18:12
Köszi a reakciót. Úgy látszik, van még ebben a topikban, aki értelmezi az olvasnivalót. WFeri
Előzmény: (fezso6 219120)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.12. 17:48
Örülök, hogy kijött belőled! Miért nem ment elsőre?! Nem gondolom, hogy gondot jelentene a könyve janijulinak, az sem baj, hogy ellentmondást , vagy valótlanságot vélnek felfedezni benne, összességében nem gondolom, hogy többet árt mint amit használ! Könyvtárakban sokkal rosszabb könyveket adnak ki gyermeknevelési tanácsokkal! Ha olvastad , s valamivel nem értesz egyet, priviben megkeresésedet szívesen fogadják, átrágják veled, s akár módosítják is véleményed alapján ha az bizonyosságot nyer! Általuk, a dolgok megkérdőjelezése oktató jellegű! A véleményed elbizonytalanítsa okot ad, hogy utána járj, megerősítsd, vagy elvétsd igazadat! Ha érveid helytállók bizonyosságot nyernek!
Előzmény: (deckard 219112)
Bubek67
56 élménybeszámolót írt
56
15 éve tag
2023.11.12. 17:22
úgy látom nagyon haragszol a síoktatókra.....
Előzmény: (endre77 219118)
fezso6
139 élménybeszámolót írt
139
15 éve tag
2023.11.12. 16:45
Ezt értettem👍
Előzmény: (WéberF 219119)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.11.12. 15:57
Na jó! Muszály hozzászólnom, mint Ozsiék által megbuktatott síoktató. 10 éves koromtól autodidakta módon kísérleteztem a síeléssel. A Mecsekben néhány középiskolai versenyen érmeket szereztem. Eltűntem moszkvai diáknak, de ott is megtaláltam a sízési lehetőséget, kaptam is néhány jó tanácsot a gyalog felmászott magasság nem lesiklási módon történő kihasználására. Majd már moszkvai "féldiplomáciai" szolgálatom idején meglátogattam öcsémet Bukarestben (ő ott volt magyar ösztöndíjas diák), ahol is Sinaian találkoztam életem első felvonójával - semmi gondot nem okozott.
Amiért hozzászólok: a síelés egy életérzés, ritmus, élvezet - amíg nem csináltok "tudományt" belőle. Lehet alapfokon technikát tanítani - a legnagyobb probléma, hogy nem tudsz a tanítványod helyett síelni, legfeljebb mintát bemutatni. Az összes többi magyarázattól csak hülyét kap a szegény tanítvány! Én eddig kb 70 emberkét vezettem rá a síelés megkedvelésére (nem tanítottam meg őket sem rövid, sem hosszú lendületre, sem alacsony, sem magas tehermentesítésre, csak a biztonságos lécvezetésre - aminek egyik alapja a hóeke - megjegyzem: nejem azóta sem tud hóekézni, nem áll rá a lába!). Szóval elméletből nem lehet megtanulni azt a mozgáskultúrát, ami a síelés élvezetét adja. WFeri
Előzmény: (endre77 219118)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.11.12. 14:48
Nekem mindegy, amit akarsz ha neked az amit az a demo sieles fedonev alatt csinalank az sieles,- akkor persze teljesen mas dologrol beszelunk ,-meg akik az elejen mennek az ott elgurul de nem az amire en gondolok de a hatsobbak akik osszevissza mereven kanyarognak...na hat az minden csak nem amirol en beszelek!


Az igazi elen valo sieleshez sok koze nincs...a si versenyzesben az az erdekes hogy legtobb oktatonak ugy 99%-nak vilgszinten ,-nem magyar szinten csak,- fogalma sincs ott mi is tortenik...ket oktato fele van!Az aki elvegzte a megfelelo gyorstalpalot mindegy mi a felekezet neve aki kiadja!!!Aztan lehet oktatni meg perselyezni...s amig fizetnek megy a buli vannak lelkiismeretesek meg lelkiismeretlenk...

AZTAn vannak olyanok akik,- nem sok talan 20 az egesz vilagon talan 30 akik igazan tudjak mi a versenysieles csak hat azok meg nem oktatanak emberket ..atlagemberket ..kedvuk idejuk sincs hizza meg eleg nehez lenne oket megfizetni s a szintjuk is eleg magas nem konnyu megerteni
Előzmény: (deckard 219114)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.12. 09:54
"Neked fogalmad sincs arról, hogy ki mit ért meg."
A fejedbe nem látok bele, de a hozzászólásaidból az látszik, mintha pont a lényeg nem lenne meg... ld. Lackó magyarázatát.
"Akkor gyere erről véleménnyel, ha már elolvastad. "
Beleolvastam...
"Honnan veszed, hogy én nem értem a különbséget a magas és a mély tehermentesítés között?" ilyet nem is állítottam:)
Előzmény: (JaniJuli 219113)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.12. 09:42
Ha bármennyire is értenél a síoktatáshoz, akkor pontosan tudnád, hogy a síversenyzéshez, pláne az ott elért eredményekhez nagyjából semmi köze nincs. Egyébként írtak ide olyanok régebben akik az Interski-n (google a barátod) demót síeltek, sikeres workshop-okat tartottak. Egyébként jópár magyar ISIA kártyás oktató van és az itthon kiképzett oktatók gond nélkül be tudnak illeszkedni az osztrák oktatók közé...
Előzmény: (endre77 219108)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.12. 09:42
Az utolsó mondatodat most vond vissza!
Neked fogalmad sincs arról, hogy ki mit ért meg. Én nem ész nélkül promotálom a könyvemet, nem az a célom vele, hogy pénzt keressek vele, hanem ingyen felajánlom bárkinek.
Akkor gyere erről véleménnyel, ha már elolvastad.
Honnan veszed, hogy én nem értem a különbséget a magas és a mély tehermentesítés között?
Én minden segítséget köszönettel elfogadok, de akkor gyere igazi használható, logikus érvekkel.
itt van a könyv:
https://alpesisizes.wordpress.com/
Előzmény: (deckard 219112)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.12. 09:24
Hozzátenni (akkor) nemigen tudtam volna, jóllehet már akkor is úgy 30+ év símúltam volt, gyerekkorban formális síoktatással (kis időt még versenyzőcsoportban is töltöttem), utána pedig folyamatos önképzés, rengeteg terepsízéssel kezeletlen pályákon/mellett. Ennek ellenére - pont a fórum hatására - kezdtem el újra oktatóval síelni, az akkor még rendszeresen fórumozó vezető oktatók közül választottam és a saját tapasztalatom szerint amit pl. Laczkó leír az működik. A fórumon akkor író síoktatók egy részét azóta oktatni és síelni is láttam. Ők hitelesek... Akik itt most osztják az észt, azok se értelmes, helyes magyar mondatokat, se szakmailag használható dolgokat nem képesek leírni (és az a tippem, hogy sízésüket se lehet valami jó nézni). Laczkó - aki nyilvánvalóan rutinos síoktató - dicséretes elkötelezettséggel próbál edukálni, nekem erre se időm, se kedvem nincs.
"Nyilván sok hülyeséget írunk, de jól szórakozunk!" arra nem gondoltál, hogy esetleg ezt a sok hülyeséget valaki komolyan találja venni?
Olyan ír "könyvet" és promótálja itt ész nélkül, aki láthatóan nem érti a klasszikus magas tehermentesítéses párhuzamos és a carving (karcolt) lendület közti különbséget...
Előzmény: (VÁrpád 219109)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.11. 15:06
Gondolom a jelző amit használtál, az ebéd előtti kézmosásnál jutott eszedbe, mikor a tükörbe néztél!

Több tiszteletet, ez egy fórum! Mindenki véleménye fontos, ha az építő jellegű legyen az amatőr vagy profi!
A lehetőséged megvan arra, ha valamivel nem értesz egyet akkor rácáfolj!

Nem voltam rest végigolvasni az összes hozzászólást ebben a topikban sem! Voltak építő jellegű hozzászólások de az ellenkezője is! Ha felülnénk a véleményedre, amit igen tömören megfogalmaztál, ez a topik tíz éve nem lenne! ( olvasd át 2007 -től a jómagad által publikált kommenteket, és rájössz, hogy igazán hozzá te sem tettél semmit) És valószínű a többi sem létezne! Tök jó lenne! Nyilván sok hülyeséget írunk, de jól szórakozunk! Próbáld meg eredeti medrébe visszaterelni a topikot! Fogalmazz meg építő kritikákat támaszd alá videóval, szívesen olvasnánk! Színesítsd meg, tedd érdekessé, növeld az oldal látogatottságát, előtted a lehetőség! Nem gond ha 2011 -ben leírtak valamit, ami mély nyomot hagyott benned, egy kattintással a sor elejére kerülsz es újból átélheted! Én is szívesen teszem ezt! Jó munkát kívánok!
Előzmény: (deckard 219107)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.11.11. 14:54
Na magyar sioktatas elvonalanak is van hova fejlodnie..latszik az eredmenyeken is ..Magyarorszag :-Vivas,kajak kenu,vizilabda,..meg meg par sport na ott van tudas igazi tudas...sieles ...baseball,...meg egyebek az nem magyar sport..meg szakertelem sem!!!

Az hogy probaljak egyetemi szinten oktatni az meg nem biztos hogy magas szintu...persze paran eszik a hulyeseget!!
Előzmény: (deckard 219107)
deckard
102 élménybeszámolót írt
102
17 éve tag
2023.11.11. 11:59
Maximálisan egyetértek. Okoskodó amatőrök... Valaha a magyar síoktatás élvonal folytatott itt szakmai vitát :(
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.02.12. 19:32
Ebben azert van valaqmi amit irtal!!!!100%!!!- de a verseny oktatasi szint az -0 attol..de ez abbol adodik amit mondtat nem si nemzet vagyunk a Pourtericoi bob csapat sem vilagszam...
következőutolsó
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.