Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síelésünk kivesézése topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.14. 09:41
Nem optimális dolog felrepülni a levegőbe, mikor eltűnnek az élszögek az élváltás középpontjában.
Ez bárkivel előfordulhat, de nem okoz olyan eséseket, mint a Jóska javasolta, mert nem löki ki a testedet se előre, se hátra, se oldalra. Csak felfelé löki ki a testedet, merőleges vonalban a lécek középpontjaitól, mikor nullák az élszögeid. Tehát felemel a hóból a lécekkel együtt.
Ilyen előfordul a videóban amit feltettem neked, de nem minden kanyarban.
Ez ellen nagyon hasznos, ha felfelé nyomod a lábfejeidet a bakancsaidban, már a kikormányzás kezdetétől egyre erősebben.
Én ezt aktív bokahajlításnak nevezem. Többek között behajlítod ezzel a léceidet az ellenkező irányba, mint amerre az ugródeszka hatás hajlítja őket. De be is tud segíteni ez a nyomás, hogy könnyebben átbillenhessen a tested a lécek fölött és csökkenti a rizikót, hogy beleakadjanak a lécek valamibe a hóban, mert felemelik a lécek csőreit.
A bekormányzásnál már nincs szükség erre az aktív bokahajlításra.
Előzmény: (VÁrpád 219159)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.11.14. 07:31
Én is vélem felfedezni amíg a léc a levegőben van az elforgatás idejében nem mérném! De van.
Előzmény: (jóska63 219150)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.14. 06:54
Ne mond már hogy az élváltás utáni nyom feljebb van! Ez egy sodródás lenne! Már sok nyomot megfigyeltem de ilyet még soha nem láttam.
Előzmény: (jóska63 219150)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.14. 06:39
Szerintem jobb lenne ha kicsit óvatosabban ítélkeznél másokról akiket nem is ismersz.
Én tudatosan sielek és számomra a biztonság a legfontosabb, hogy mindig uralkodni tudják a léceim fölött.
A léceim nem puhák, Völkl Deacon, 171 cm, 17m radius, 3 évesek. Carving kanyarokban el tudok érni nagy lécnyomásokat, amik láthatóan behajlitják a léceket. A magyarázat valami más, hogy miért nem löknek ki engem a lécek.
Ezt már megírtam neked.
Előzmény: (jóska63 219150)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.11.13. 15:32
hátha még sohasem akart kilőni sí alolad. akkor vagy erő nélkül sielsz, vagy a síléced puha. Az általad linkelt videóban a kedves ex-versenyző urat is kilövi - azért emelkedik el a sí a hótól, szlalom versenyeken sokszor megfigyelhető hogy hátra vagy előre szaltózik a versenyző, na ez ebből fakad

nem te mész át a si fölött, hanem a sít rakod alulrólfelülre (néhány esettől eltekinttve -amikkor fontos a sí és a hókontaktja), ezért van az hogy élváltás utáni nyom feljebb van, mint az élváltás elötti nyom és nem egy silécszelséggel,hanem mondjuk 50 cm-vel - ez is megfigyelhető az általad linkelt videón

egy normális carving kanyarnál a másodperc tört része alatt megtörténik az élváltás és nincs a havon lapon sielős nyom - ez megint csak azt a gyanút ébreszti bennem hogy öregen erő és dinamika nélkül síelsz

ha lehet ne hülyítsed a népet
Előzmény: (JaniJuli 219144)
JaniJuli
141 élménybeszámolót írt
141
6 éve tag
2023.11.13. 13:54
Jóska. Nem adok igazat neked. A síben tárolt energia, ha kilőne téged, akkor felfelé, az ég felé mozdulna ki a tested, merőleges irányba a lécek középpontjaitól, azaz felemelne téged a levegőbe, a két carving kanyar közötti középpontban, ez az ugródeszka hatás. Ha ettől félsz akkor ez ellen használhatod a lábfejeid felnyomását, ami könnyen meg tudja szüntetni ezt az ugródeszka hatást, hiszen ez ellenkező irányba hajlítja be a léceket.
Hogy ne lenné lapjaira fektetett lécek, nem lehet igaz. Persze, hogy vannak. Esetleg a levegőben vannak a lécek mikor a lapjaira kerülnek, vagy gyorsan túlhaladnak ezen a ponton, de nulla élszög mindig van két carving kanyarív között, ez egyszerű fizika.
Ez az 1 és 2 pont amiket felsorolsz teljesen hibás elképzelés szerintem. A lécek nem lőnek ki téged előre. Ennek nincs semmiféle lehetséges fizikai háttere és én soha sem tapasztaltam ilyesmit az élváltásaim középpontjában.
Előzmény: (jóska63 219142)
jóska63
526 élménybeszámolót írt
526
15 éve tag
2023.11.13. 13:18
Ha így teszel, akkor garantáltan kilő a sí valemerre és ollós hátas esés lesz belőle!!

amikor lapjára teszed - ilyen mondjuk nincs, mert rögtön élt váltasz carvingnál, akkor a nyomást is elveszed ami azt hozza, hogy a síben tárolt energia kilő. Ezt két technikával szokták kezelni 1., siközépen vagy amikkor elveszed a nyomást így nem kell izom ezt megtartani és téged is kilő a sí, 2., izmos vagy mint egy világkupa síelő és izomból megtartod hogy ne lője ki alólad a sít előre.

Másik carvingnálnincs rézsútsiklás, mert a rézsut siklás egy passzív haladás, meg a carving az folyamatosan aktív.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.