Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (6)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.06. 21:24
"Aki tényleg a síelés élvezetét keresi, csak álljon rá egy hagyományos középkategóriás lécre! WFeri"

Az a Rossignol, amelyre álváltottál, az ilyen hagyományos középkategóriás?
(Én is érzek némi ellentmondást)
Előzmény: (WéberF 219490)
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
Offtopic: Az üzenet nem tartozik szorosan a témához
2023.12.06. 20:51
Van olyan mondat, aminek nem felkiáltójelet raksz a végére?
Előzmény: (VÁrpád 219500)
VÁrpád
266 élménybeszámolót írt
266
4 éve tag
2023.12.06. 20:38
Hát? Én szeretném Ferencünk szép korát egészségben aktívan megélni!
Majd visszanézni a múltba, mi is van mögöttem!
Tapasztalatát nem az újságban olvasva sajátította el!
Megélte! És megossza velünk!

Nyilván eljön az idő nekünk is,( reméljük nagyon- nagyon sokára) mikor kategória váltás miatt lécet fogunk cserélni, ( remélem nem járókeretre vagy oxigén palackra) kicsit lejjebb lévő kategóriára!

A vélemény amit írt, főként a Márky + - x év korosztályában megélt tapasztalata/javaslata, a vélemény végén a léccseres pedig a jelen!
Okuljunk belőle!

Hasonló kezdetekkel éltem meg fiatalságomat, értem miről beszél!

Kölimbe túrasízők is járnak, lefagyott ujjakkal, vízhólyagokkal, véraláfutással komoly oxigénhiányt megélve!
Panaszt még sem az útra sem a felszerelésre sosem hallottam!

Egy önismereti próbatétel mindenkinek jól jönne!
Kicsit kilépve a komfortzónánkból, fájdalomküszöbünket tudatunkat kitágítva!

Nekem így jött át!
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.12.06. 18:14
Persze, hogy érted! Az első mondatom a lényeg! Nem igazán arra gondoltam, hogy minden léc egyforma, sőt..! Azért is váltottam, mert a profi versenylécen már nem éreztem jól magam, fizikailag nem bírtam vele. De a lényeg mégiscsak az, hogy olyan lécet válasszunk, ami elérhető számunkra és amin jól érezzük magunkat. WFeri
hamoriarpi
204 élménybeszámolót írt
204
7 éve tag
2023.12.06. 17:35
Kedves WéberF!

Némi hiányosságot érzek a szövegkoherenciában. Direkt nem azt írtam, hogy egyik mondatoddal ütöd a másikat, mert nem szeretném, ha támadásnak hangzana.
A szöveg egyik részében azt bizonygatod, hogy kb. minden léc ugyanolyan és minden csak gyártói marketing. Nem csak Te, hanem előtted is írták már talán többen is, hogy kb. minden léc ugyanolyan.
Aztán azt írod, hogy lécet cseréltél, mert a kondíciód már nem engedte meg, hogy 175-ös versenylécet használj és vettél egy Rossignolt. Hoppá!
Mi a fészkes fenéért cseréltél lécet, hiszen minden léc ugyanolyan!

Tudom! Én nem értem...
Előzmény: (WéberF 219490)
WéberF
2040 élménybeszámolót írt
2040
17 éve tag
2023.12.06. 13:43
Melyik lécet válasszam? Ami a lábadra akad, amit meg tudsz fizetni, amivel élvezed a síelést.
Első lécem egy kantni nélküli fadarab (160 cm), amivel középiskolás versenyeken érmeket nyeretem. Második már egy komolyabb darab, 210-es Polsport, amivel megtanultam tisztelni a síelés lényegét. Még sok márkát kipróbáltam - Atomic, Elan, Fischer... Végül kikötöttem egy HEAD profi GS versenylécnél, amivel sok-sok amatőr versenyen tesztelhettem sítudásomat. Meglepő módon még előfutóként valódi slalom pályán is működött. Aztán eljött az idő, amikor rá kellett jönnöm, hogy a kondicióm nem elég a 175-ös versenyléchez, váltottam egy Rossingnol 165-re, ezzel is begyűjtöttem az aktuális szezon obligát második helyét. Szóval: mese-mese ez a lécek minősítése, leginkább a gyártók és kereskedők hadakozása. Aki tényleg a síelés élvezetét keresi, csak álljon rá egy hagyományos középkategóriás lécre! WFeri
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.