Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (8)Időben csökkenő Időben csökkenő
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.09. 20:16
Még mindig nem értem, hogy a hóekénél mi szerepe van a léc rádiuszának.
Ha a hóeke szimmetrikus, akkor a léc nem kanyarodik, csak fékezni lehet vele.
Ha kanyarodsz, akkor aszimmetrikussá teszed a hóekét, vagyis az egyik léc fölé viszed a testsúlyodat (csípődet elfordítod) és kanyarodnak alattad a lécek.

Ami a film közepén látható, hogy a felsőtest nem a kanyar belseje felé dől, hanem kifelé, az egy teljesen természetellenes mozgás, amit szerintem nem szabadna tanítani. Láttam már ilyen oktatást, jól összezavarta a tanítványt.
Ez nekem olyan, mintha biciklivel balra kanyarodnál, és eközben jobbra kifelé akarnál dőlni.
Előzmény: (gaboca 219586)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2023.12.09. 15:28
Amit Lackó magyaráz neked, abban szerintem a hóeke ív a kulcs szó, ott jobban működik a kis rádiuszú léc.
Amire Te gondolhatsz hóeke alatt az a videóban látható első változat, Laczkó meg a másodikra gondolhat.
Hiszem én! :-)


https://www.google.com/search?q=h%C3%B3eke+%C3%ADv&oq=h%C3%B3eke+%C3%ADv&aqs=chrome..69i57j33i160.8489j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8#fpstate=ive&vld=cid:dae75761,vid:a5wxuVbzQZE,st:0
Előzmény: (magnum56 219583)
endre77
317 élménybeszámolót írt
317
4 éve tag
2023.12.09. 15:13
Meg hat az szamit foleg kiket tanitasz..ha valami felos idosebbeket ..vagy tornabol felmentetteket...az meredek/ezt magyarorszagrol hallottam valakitol de igaza van!!!/....meg ha olyan ugyesebb belevalokat az is mas...tanitottam parat jol is sielnek es 0///0///hoekezes lapos palyan kis csuszkalas elore hatra megszerezni a lec erzest..bal lab fel jobb lab fel allo helyzetben..lassan csuszva teljesen lapos szeles helyen aztan ralepni akulso lecre..megtanulni kanyarodni jobbra balra s amikor mar vissza tudja a hegyre forditani egy zold palyan megallasig..onnet van biztonsag johet a tobbi...

8-10 nap utan gyonyoruen mennek kek feket palyan szep iveken s mar az "A" alaku labtartas t is tobbe kevesbe elhagytak!! szep bothasznalat harmonia es a lenyeg ertik mirol van szo!!!

AMIT MEG A LEGTOBB SIOKTATO SEM MONDHAT EL MAGAROL!!
Előzmény: (magnum56 219583)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.09. 15:03
Ebben nem értünk egyet, de ez nem baj.
Nem látom be, hogy hóekénél miért fordulna könnyebben egy kis rádiuszú léc. Te is csak annyit írsz, hogy "megkönnyíti a forgatás megtanulását", meg hogy "könnyebben boldogul", de hogy ebben a kis rádiusznak mi a szerepe, arról nem írsz semmit.
Én sok gyereket tanítottam síelni, és a hóekézést akkor is könnyedén megtanítottam velük, amikor még nem is gyártottak piskóta léceket.

Szóval én nem látom, hogy mi a szerepe a kis rádiusznak a hóekénél, de még a páros lábas farolós technikánál sem. A karving az más, hiszen éppen erre találták ki a kis rádiuszú piskóta léceket.

De ha elmagyarázod, hogy hóekénél mi a szerepe a kis rádiusznak, akkor hajlandó vagyok átértékelni a véleményemet. Mégiscsak te vagy a szakember. ;)
Előzmény: (Lackó 219580)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2023.12.09. 13:13
Nem, nem!

Fontos a rádiusz kezdőknél is! Már a legelső kanyaroknál, tehát havon általában a második órában jelentősége van a kis rádiusznak, ami nagyon megkönnyíti a forgatás megtanulását. (Fékezgető hóekét már úgysem gyakoroljuk.)

A mai, modern sítechnika a mai lécekre épül, nagyon sokat hagyatkozva az úgynevezett "lécautomatikára", aminek (főleg) a széles sícsőr és a kis rádiusz a lényege. Tehát ezekre a lécekre alapozva tanítjuk a síelést. Ha valakin ilyesmi van, könnyebben boldogul és fejlődik.
És ennek nincs köze a carvinghoz, már az első forgatott hóekekanyaroknál is működik a carving léc automatikája.

És persze a további tanulás is sokkal könnyebb egy olyan sível, ami - persze jól használva- szinte magától kanyarodik.

Bocs. ;-)
Előzmény: (magnum56 219567)
magnum56
322 élménybeszámolót írt
322
15 éve tag
2023.12.09. 06:12
Ha már nem teljesen kezdő vagy, akkor kitűnő választás a Rossignol Attraxxion. Szép is, jó is.

Ha abszolút kezdő vagy, akkor én azt tanácsolnám, hogy először vegyél egy 150 cm-es használt kezdő lécet, mert ezzel könnyebb lesz a tanulás, ahogyan Lackó is írta.
Szerintem ekkor még a rádiusznak nincs jelentősége, mert előbb hóekézni kell megtanulni, ahhoz pedig tökmindegy, hogy milyen a léc rádiusza. Persze ha rögtön karvingozni akarsz, az más... ;)
Előzmény: (mrsnow 219535)
Lackó
3275 élménybeszámolót írt
3275
19 éve tag
2023.12.08. 15:20
Szia!

Ha valóban kezdő vagy, tehát most kezdesz síelni tanulni, akkor ez nem igazán jó választás. Végszükségben meg lehet próbálni, de akár heteket is veszíthetsz, ha kínlódsz vele.

Kicsit rövidebb (150 cm körül) és főleg kisebb rádiuszú (9-12 méter) jobb lenne, nagyban segítené a tanulásodat.
Előzmény: (mrsnow 219535)
mrsnow
9 élménybeszámolót írt
9
5 hónapja tag
2023.12.08. 09:59
Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni! Kezdő 171 cm, 75 kg nőnek egy Rossignol Attraxxion 162cm Saphir 90 L kötéssel női all mountain carving síléc R:15m megfelelő lenne?

Köszönöm.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.