Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Síbiztosítás topikból

ÜZENETEK (3)Időben csökkenő Időben csökkenő
Gletscher7
16 élménybeszámolót írt
16
2 éve tag
2024.01.07. 07:45
Üdv!
Imádom:
Minta szerű apróbetűs rész a K end Há, feltétele: ha nem ismert a sérült tartózkodási helye... Ha meg pályán kívül síelsz, eleve buktad.
X pályán vagyok itt és itt, így jelentkezik be az ember.

ez ugyan olyan kibúvó mint Generali: ha az orvosi segítség helyére visz a helikopter, nem fizet. --A hegy lábához elég lesz pilóta Úr! Onnan majd stoppolunk!

mind két biztosító Móricka vicc kategória.

Ami tuti jó: EU-s biztosítási kártya. Arra ellátnak.

Kérdés: mi van, ha kórházi kezelés ideje alatt, le jár az EU kártya érvényessége? ( konkrétan: 01.18-án jövünk haza, de pont 2024.01.18-ig érvényes Eu-s kártya. )

Helis mentés, szerintem 1,5- 5 millió Ft.
10 millió Ft. már betakarja biztos. Ami ennél kevesebbet ad rá, nem jó.

Allianz -ot elvből nem választom, most nem részletezném az ok miatt.
Marad a többi biztosító..

Jó havat! Mózes Gábor
Előzmény: (Brockey 220082)
Brockey
209 élménybeszámolót írt
209
17 éve tag
2024.01.06. 19:37
Én a K&H-nál találtam azt, hogy amennyiben biztosított tartózkodási helye baleset következtében külföldön ismeretlenné válik, akkor a felkutatás, mentés akár helikopteres úton is kivitelezhető.
Azért ez nekem nem egyértelmű, mivel ha egy pályán elesel, akkor pont tudod jelenteni, hogy a 8. pálya közepén vagy, vagy az X lift alatt. Tehát nem ismeretlen. Ezzel jogilag simán ki lehet bújni a fizetés alól ilyen biztosítók, bankok, egyéb pénzéhes szervezetek gondolkodását tekintve.
Én a Mapfre Mont Blanc biztosításával szemezek, ott annyi van, hogy helikopteres mentés sípályáról és hegyi mentés sípályáról, talán ez tartalmazza az egész utat a kórházig.
Egyébként mennyi tud lenni egy helikopteres mentés? Milyen értékhatárra kell legalább kötnünk? Ha jól emlékszem, 2-3 millió Ft volt pár éve. Annyi elég? Vagy már több lett?
Gletscher7
16 élménybeszámolót írt
16
2 éve tag
2024.01.05. 19:55
Üdvözlet!
Még nem voltunk helikopteres mentés elszenvedői, szerencsére.

Generalinál:
Van mentőhelikopteres mentés kategória, de már nem térít:
" mentő helikopteres szállítás szárazföldi egészségügyi ellátóhoz " esetén.

Majd megkérjük pilótát, hogy ne vigye a sérültet a kórházba, csak a hegy lábához?
Rafináltak ezek.
Valahogy nem találni, olyan biztosítást, amiben le lenne írva: Helikopteres mentés és szállítás díját egyaránt megtérítik.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.