Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.22. 12:07
Helló Alfer!

Ehhez a testmagassághoz abszolút oké a súly, de abszolút értékben már olyan nagy, hogy nem lehet a belépő szintű lécekből választani.
Ha nem megy még a carving, akkor én inkább a minél kisebb lécet javasolnám, egy jobb, de nem egy verseny szerkezetűt. Az SX 12 a supercross széria top léce, azért nem illik ilyet ajánlani....
Lécméretben szvsz a 170 cm körüli lenne az ideális, hogy ráérezz a carving lényegére.

Üdv:
Péter
Előzmény: (huligan 71944)
huligan
3493 élménybeszámolót írt
3493
17 éve tag
2009.10.22. 09:38
Szia Alfer!

Keress használt lécben olyat, hogy atomic sx12!

Méretben kb 175-180 cm.

Én ezt javaslom, bár én elfogult vagyok :)
Előzmény: (alfer 71935)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.22. 07:04
Köszönöm a választ, ennek tudatában elkezdem ezeket nézegetni. A magasságom 192 cm.

Köszi,
Alfer
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.10.21. 21:06
Helló Alfer!

Köszönöm a bizalmat, igyekszem jó pár éve követni az összes itthon forgalmazott síléc márkákat.
Ha még nem kristályosodott ki hogy melyik léc lenne jó neked,és még nem tetted volna meg, mindenképpen ajánlom a hogyan válasszunk sífelszerelést írásomat:
http://www.sportoutlet.hu/tudastar/sifelszereles/hogyan-valasszunk-sifelszerelest
ezek után a részletes keresőben le tudod szűkíteni (célcsoport, kategória, hossz, rádiusz, stb.) alapján hogy melyik lenne az ideális.
Elmondásod alapján az allround lécek teteje, illetve a cross lécek, valamint az igényesebb allmountain lécek jöhetnek szóba.
Egyrészt a súlyod miatt, másrészt meg gondolom szeretnél fejlődni, inkább a középhaladó-haladó kategóriából lenne jobb választani, ez alatt a lécnek az igényesebb anyagok (fa, carbon, titanium, stb.) hiánya miatt nem lenne elegendő szilárdsága. A testmagasságodat nem írtad.
Az allmountain lécek talán azért lennének ideálisak, mert a nagyobb súly megtartásához nagyobb felület kell, így vagy hosszabb lécet kéne választanod, amit nehezebb kezelni, vagy szélesebb lécet, ezek az allmountain lécek.
Az összeghatár amit megszabtál sajnos alapból nincs partiban az igényesebb lécszerkezetekkel (az idei belépő lécek 70 ezer Forinttól kezdődnek...), de kifutó modellek között ehhez közel lehet találni elég sokat.
Konkrétan talán a Völkl kifutó fa magos allmountain lécei (Unlimited 3 Motion, AC 10), a Tiger 3Motion, Tiger Ten, az Elan Speedwave 10, Magfire 10 és a Rossignol Z3 jöhet szóba. Testmagasságod függvényében pedig egyéb Nordica, K2 és Salomon lécek is.
Hívj nyugodtan ha még ezek után is bizonytalan vagy.

Üdv:
Péter
Előzmény: (alfer 71897)
alfer
88 élménybeszámolót írt
88
16 éve tag
2009.10.21. 16:05
Kedves Péter,
Néztem az oldalad(sportoutlet) és arra következtetek, hogy valamicskét értesz a sífelszerelésekhez, nemtom.
A segítséged kérném, szerinted melyik léc(ek) lenne a legjobb választás számomra. 28 éves kisfiúcska vagyok és most kezdem meg a 3., azaz harmadik kemény síszezonomat. Kábé 100 kilót nyomok (állva is de fekve nem). Mondjuk a kezdő és haladó kat. közé sorolnám magam, télen 7végente síelek. Pályán kívül még nem jártam. Jó ez nem igaz, már volt rá példa, de a lécek a fejem fölött repültek... Szeretek gyorsan is menni, meg játszani a kis ívekkel is. Szóval, valami középutas lécre gondolnék, abszolut tanácstalan vagyok. Jelenleg egy Völkl energy-m van, használt persze, és szeretném komolyabban venni egy picit. Van rá maxi 70ezrem, de olcsóbb is lehet.

Mindenki javaslatait köszönöm előre, oszt gyí paci paripa, nem messze van Kanizsa, oda érünk délre, libapecsenyére!!
Sok havat!!!
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.