Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Melyik lécet válasszam? topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.11.16. 21:00
Szia Péter!

Nálam nem von le semmit az értékéből én így is nagyon szeretem, pont jó nekem a rugalmassága, nem szeretem a nagyon rideg léceket. Tavaly a Szab által szervezett sítáborban cseréltünk a barátjával lécet, Tamásnak Fischer WC SL van és mindketten azt állapítottuk meg, egy vérvonalat képviselnek, nem volt lényegi különbség a két léc között
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 20:16
Helló Vanczi!

Köszi a helyesbítést, valóban laminált üvegszálas magja van, csak a GS-nek van famagja, javítottam (egyelőre nem rendelhető amúgy sem, mert eladtuk az összeset, ami volt) Bízom benne hogy a léc értékéből ez nem von le, gondolom itt is a rugalmasság volt a fő szempont.
A titanium valóban egy speckó alumínium ötvözet, farigcsálni is lehet, de brutál torziós együtthatója van, és nem olcsó anyag, tehát érdemes benne hinni.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (gaboca 73722)
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2009.11.16. 20:10
Helló Vanczi!

Nem elírás, az acél rugalmasabb, mint a titanium, ezért a top SL lécben acél van, hogy csúzliként lőjön ki a kanyarból, de ahhoz már comb kell, alatta levőknél (SC, RC) titanium. A famagjuk tényleg más, csak az SL-nek van XTD Sensor.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (vanczi 73714)
gaboca
3375 élménybeszámolót írt
3375
15 éve tag
2009.11.16. 18:03
Szia vanczi!
A Volkl honlapján is ugyan ezt írják, szóval nem elírás, ellenben a Stöeckli Laser 4D-vel amit Péterék famagosnak írnak valójában szintetikus magja van. Én személy szerint el tudom képzelni, hogy a tián lemez az leginkább alumíniumötvözet, csak a Titán az trendibb megnevezés. Anno az első szériás Elan SLX lécemre is az volt irva Titanium és amikor kicsit lepatogott a szélén a felület kezelés, akkor gyönyörűen látszott az alumínium egy kis grafitos színű mázzal, és remekül lehetett farigcsálni belőle, amit a titániumról nehezen tudok elképzelni, azóta szkeptikus vagyok minden titánféle dologgal, minden márkánál...
Előzmény: (vanczi 73714)
vanczi
1039 élménybeszámolót írt
1039
14 éve tag
2009.11.16. 15:44
Péter,

Nézegettem a honlapon a leceket és az tűnt fel hogy a legkomolyabb volkl sl-nek acél erősítése van, a tőle olcsóbb rc-nek meg titánium. ez nem ellentmondás? meg a famagjuk is más elvileg.
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.