Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Mátraszentistván Sípark topikból

ÜZENETEK (7)Időben csökkenő Időben csökkenő
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.10. 20:52
Gyere át a boardos topicba és kitárgyaljuk a többiekkel:-)
Előzmény: (Kobak 79339)
Kobak
62 élménybeszámolót írt
62
17 éve tag
2010.01.10. 19:50
Üdv Mindenkinek!
A csütörtöki snowboardozás igazán élmény volt. Nem akarom ismételni TZolit (én vagyok az öcs:). A hüttéről annyit, hogy hamar elfogyott a kaja, 12-kor már nem volt rántott hús. Nem voltak felkészülve ennyi éhes emberre. Az adagok nagyok és finomak.
Amikor megnyitották a hosszú pályát rögtön eloszlott a tömeg, egyik felvonónál sem kellet sokat várni. A piros 1-es pálya felső felén kezeletlen porhó volt, kb 40-50 cm. Hát az szenzációs volt (nekem tetszett). Nagyon jó volt itt lecsúszni.Jó-párszor megtettem:))
Kis kritika:
1; Az odavezető utakat jobban takaríthatnák. Voltak az utakon olyan jeges átfolyások, ahol nehéz volt át hajtani. Ha nem tudnak eljutni a pályára az emberek, nincs bevétel.
2; Ha a pályák több mint fele nem üzemel, a napijegyből adhatnának kedvezményt.

Pár kép és videó:

http://picasaweb.google.com/geza.tombor/Matra_2010_01_07?feat=directlink


A snowboardozáshoz minden ifót szívesen fogadok. Magam tanultam, senki nem mondta el mit, hogyan kell beállítani, csinálni. De nagyon élvezem és szerintem elég jól megy. Azért hiányzik egy kis segítség.
Mit jelent a parkozni? Hogyan álljanak a kötések?
Előzmény: (minerel 79332)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.10. 19:10
Itt jobban néz ki...Bár ha nem parkozik lehet jobban járna ha előre néznek a lábak akkor lehetne nagyobb kötészöggel játszani. Egy erős frontos kanyarnál nem kellemes ha a cipő orra elemeli az élt a hótól.
Előzmény: (TZoli 79151)
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2010.01.09. 10:57
Igen, az a kép akkor készült amikor délután kiderült az idő. Ezeken a képeken az öcsém van, én síelek, és azok a képek még nem értek el hozzám. Továbbítom felé az észrevételed, szerintem minden hasznos tanácsot elfogad.
Pár kép, mikor nem a pihenés közben van, és valamelyest látszik a cipő beállítás is. Ez jobb?
Előzmény: (minerel 79121)
Matraszentistvan20100107-Snowboard.jpg
Matraszentistvan20100107-Snowboard2.jpg
maci-laci
3532 élménybeszámolót írt
3532
18 éve tag
2010.01.09. 07:50
"A hüttében csúcsforgalom volt. Szerintem a kaja jó volt, és az adagokhoz képest nem volt drága."
Tavaly háromszor voltam itt de azt kell,hogy mondjam a hütte üzemeltetőknek valami tréningen kellene részt venni.Ilyen baromi lassú kiszolgálást még nem láttam sehol.Mielőtt valaki azt mondaná fikázom a helyet(nem ez a célom)kulturált,hangulatos kis étterem csak gyorsítani kellene a tempót.Ami a kaját illeti szerintem is bőséges és finom.
Előzmény: (TZoli 79107)
minerel
3725 élménybeszámolót írt
3725
17 éve tag
2010.01.09. 00:28
Az 5-ös képen nem néz ki rosszúl az a domboldal...
Nem estél még orra a cipő túlnyúlása miatt? Feltéve ha te szerepelsz rajta a boardal:-)
Előzmény: (TZoli 79107)
TZoli
1158 élménybeszámolót írt
1158
20 éve tag
2010.01.08. 22:37
Csütörtökön egy elég jó napot töltöttünk itt a Mátraszentistváni Síparkban.
Összehasonlíthatnám a jobb adottságokkal rendelkező külföldi sípályákkal és köpködhetnék, de nem teszem. Örülök, hogy van, és örülök, hogy sikerült a szezon egyik legjobb napját eltöltenem itt.
Beszéljenek helyettem a képek.
Az utak hónedvesek, néhol jegesek voltak, de járhatóak.
Délelőtt még szerelték a nagy csákányos felvonót, még nem nyitották meg a hosszú pályát. A beharangozott nyitásra viszont elég sokan összegyűltünk. Ekkor a kis csákányos felvonónál elég nagy tumultus volt, de azért hamar le lehetett pörögni, nem volt sok várakozás. Az idő ekkor borús, ködös volt.
A hüttében csúcsforgalom volt. Szerintem a kaja jó volt, és az adagokhoz képest nem volt drága. Délben egy kicsit havazott, az idő kiderült és a nagypályát is megnyitották!
Volt pálya, amelyik nem volt még lekezelve, a snowboardosok nagy örömére. Viszont pár kezdő síelő is bemerészkedett, akik össze-vissza bukdácsoltak.
Ekkor a tömeg eloszlott, a kis csákányosnál sem kellett sorban állni.
A mai esőt elnézve sajnálom, hogy igazából csak pár nap itt a szezon. Véleményem szerint amikor nem tudják a nagy pályákat megnyitni, akkor a kis felvonókhoz tartozó pályák csak a kezdőknek ad igazi élményt. Ha a Sípark teljes egészében üzemel, akkor viszont a haladók is jól érezhetik itt magukat.
Matraszentistvan20100107-indulas-hazafele.jpg
Matraszentistvan20100107-Hutte.jpg
Matraszentistvan20100107-delutan-a-kiscsakanyos.jpg
Matraszentistvan20100107-friss-hoban.jpg
Matraszentistvan20100107-nagypalya-alja.jpg
Matraszentistvan20100107-kis-csakanyos.jpg
Matraszentistvan20100107-ut.jpg
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.