Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a La Plagne - Les Arcs - Paradiski topikból

ÜZENETEK (2)Időben csökkenő Időben csökkenő
Xero
882 élménybeszámolót írt
882
15 éve tag
2010.01.12. 17:40
Mi nem messze voltunk innen tavaly (Village). Ahogy akkor is írtam, kicsit messze van ugyan, de korai indulással 2 nap alatt az egész Arcs-i rész besíelhető. Én csak egy napra mentem át egyedül, de a nyitott piros és feketéket, illetve egy-két kéket végig tudtam futni.
A legegyszerűbb útvonal innen a Vanoise-hoz (haladóknak):
-Lecsúszol Soleil mellett a dou du praz-on a Melezes-hez.
-Melezessel felmész
-A colosses pályán lecsúszol Bellecote-ba
-Felszállsz az Arpette felvonóra
-Lecsúszol a Vanoise-hoz ezeken: le carroley, mont-blanc, mure, mont-blanc

Azért írtam, hogy haladóknak, mert a colosses, a mure fekete és ez utóbbi hajlamos a jegesedésre. Tavaly én is itt dobtam el csúnyán magamat! :D

Visszafelé:
-lecsúszol a montchavin pályán felszállsz a montchavin felvonóra
-átszállsz a pierre blanches felvonóra
-ismét átszálls a salla-ra
-visszacsúszol Bellecote-ba a l'arpette-n
-felszállsz a colosses-re
-hazacsúszol az écartée pályán

Ez tűnt nekem a leggyorsabb útvonalnak. Visszafelé figyelni kell a felvonó zárásokra, mert hiába van a colosses sokáig nyitva a Pierre Blacnhes-t és a Salla-t hamarabb zárták!

Ha valaki bevállalósabb választhatja oda úton az Arpette helyett a Roche De Mio-t így le tud csúszni a les inversens, les crozats és a route des bauches pályákon a Vanoise-hoz. Ez kicsit hoszabb és nyűgösebb útvonal!

Ha bármi más kérdés van, szívesen válaszolok!

Felraktam pár képet tavalyról, hátha valakit érdekel! :)
https://sielok.hu/fotoalbum/147390/kep/1/
Előzmény: (cmd 79668)
cmd
15 élménybeszámolót írt
15
14 éve tag
2010.01.12. 16:32
Sziasztok,

Mint említettem mi jan 23-tól kint leszünk (Soleil), remélem minden rendben lesz. Azt a részt nem ismerem mert ezt a részt még nem síeltem be (Belle Pagne-ban volt a szállás) A települssel szemben van egy kis ellenérzésem, mert a Les Arcs átjáró egy kicsit meszinek tűnik. Van valakinek tapasztalata h mennyi idő alatt lehet átérni?

Üdv: cmd
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.