Adatvédelmi tájékoztatónkat itt találod. A minőségi szolgáltatás érdekében sütiket használunk.
ELFOGADOM

Előzmény és válaszok a Atomic szakértőktől kérnék segítséget topikból

ÜZENETEK (5)Időben csökkenő Időben csökkenő
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.02.21. 11:47
Nem vitatom, logikus az amit írsz bizonyára így is van a gyakorlatban, de akkor mi a megoldás ? A kék pályán a nap
végére már untam magam a 163 cm-es 14-es sível, ha meg megengedtem akkor meg beszitált az eleje. Továbbra is keresem az optimális sílécet.Kérhetem a segítségeteket? Nincs módom próbálgatni a különböző típusok között.A 182 cm-es magassághoz 88 kg-hoz gondolom a 163 és 170 cm hosszban kell gondolkodni.
Az általam kigondolt típusok; Atomic GS 9,az új típusúakat nem ismerem, Head iXRC 600 új kiadású, 800 (akár a régebbi is talán jó, az új?) Nordica ? Ott annyi féle van, hogy nem ismerem ki magam. Nem tudom melyik lécnél olvastam, hogy
lehet szép íveket rajzolni, de nem hozza zavarba a sízőt, ha
egy kicsit "száguldozni" van kedve. A fórumon megjelenő írások elméleti síkon segítenek, de az igazi megoldást minden képen a konkrét javaslatok jelentik. Köszönettel
Előzmény: (ozsi 85334)
ozsi
2143 élménybeszámolót írt
2143
14 éve tag
2010.02.19. 23:36
Szerintem 14-16 m sugár felett csak az válasszon lécet, aki valóban tudja, mit csinál... Legalábbis, borítékolható, hogy meg fog szenvedni a tanulással, vagy mehet a kölcsönzőbe kivenni egy tényleg használható lécet.

Nem tudom, milyen lehetett a sítudásod, de az átlagos síelőnek tökéletes zsákutca egy 14-16 m feletti léc. Az alapszabály az lehet, hogy maradni kell a 11-12 m sugárnál, és a keménységet kell a tuidásnak megfelelően választani.

Egyszerűen csak arra kell gondolni, hogy a mai pályaviszonyok mellett mekkora hely kell egy 16-18 m-es sível ahhoz, hogy élre tegye valaki. Ismerve a sebesség és a sugár közötti összefüggéseket, máris kiszámolható, hogy egy hosszabb sugarú sível ugyanahhoz az élvezeti értékhez nagyságendekkel nagyobb sebesség, és négyzetesen több baleseti kockázat tartozik.

Vagy mondok egy másik érvet: 35 év síeléssel a hátam mögött, kb. átlag-kicsit átlag feletti fizikummal, elfogadható sítudással fel sem merül bennem egy 12 m feletti sí beszerzése. És egyetlen tanítványomnak sem javasolnék egy ilyen sít, mert érdekelt vagyok a tanulásuk sikerében.
Előzmény: (szemi 82049)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.01.27. 20:05
Szia ! Köszi a választ. Sejtettem, hogy nagyok ezek a lécek.
Az állapotukat sajnos csak kép alapján tudom megítélni illetőleg amit az eladó ismertetője tartalmaz. A portálon
elolvastam minden ajánlást használt léc vásárlással
kapcsolatban. Elméletben tisztában vagyok azzal, hogy mire kellene figyelni ,de távolság miatt csak így oldható meg. Üdv.Szemi
Slalom Sport
568 élménybeszámolót írt
568
17 éve tag
2010.01.26. 21:46
Helló Szemi!

A léc állapotától függ meg főleg a paramétereidtől, de szerintem mindkettő nagy lesz neked, meg a geometriájuk sem az újrakezdőknek kedvez. A Beta Race rohadt régi, feltehetőleg kihajtott béllel, az XTR Fire meg egy kölcsönzői típus, korai éveiben szezononként 60-90 napot sízett, feltehetőleg szintén zéró rugalmassággal, szűzhártya vastagságú talppal.
Persze ezt csak látatlanban tippelem.

Üdv:
Bartus Péter - Slalom Sport
Előzmény: (szemi 81936)
szemi
17 élménybeszámolót írt
17
14 éve tag
2010.01.26. 21:32
Most kezdtem újra a síelést. Két kinézett síléc közül
melyiket javasoljátok megvételre. Atomic Beta Race GS 9.21
180 cm R:16 (állítólag) vagy Fischer XTR Fire 175 cm R:19
h i r d e t é s
facebook twitter youtube instagram linkedin pinterest google cégem rss tiktok

Megjelenési ajánlatunk:
sielok.hu © Copyright 2000-2024 - Síelők Bt.